ហ៊ិននីគែន ខេមបូឌា សហការជាមួយធនាគារ វីង និង Wingmarket ផ្តល់កម្ចីខ្សែសង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់គ្មានទ្រព្យធានា
August 7, 2024ដៃគូអាជីវកម្មទាំងអស់របស់ក្រុមហ៊ុន ហ៊ិននីគែន ខេមបូឌា នឹងទទួលបានកម្ចីឌីជីថលពីធនាគារ វីង ដើម្បីធ្វើជាដើមទុនបន្ថែមសម្រាប់ការទិញផលិតផល ហ៊ិននីគែនសម្រួលចរន្តសាច់ប្រាក់ និងជំរុញកំណើនអាជីវកម្ម រួមជាមួយនឹងការប្រើប្រាស់ដំណោះស្រាយខ្សែចង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់ពី Wingmarket។
ធនាគារ វីង ថ្នាលទីផ្សារឌីជីថល Wingmarket និងក្រុមហ៊ុន ហ៊ិននីគែន ខេមបូឌា បានរួមសហការគ្នាដើម្បីគាំទ្រទៅដល់អាជីវកម្មក្នុងស្រុក តាមរយៈការរួមបញ្ចូលគ្នានូវចំណុចខ្លាំងរបស់ស្ថាប័នទាំងបី ដោយផ្តល់នូវសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុងាយស្រួលប្រើប្រាស់ ក៏ដូចជាដំណោះស្រាយខ្សែចង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់ដ៏មានប្រសិទ្ធភាព។
លោក Manu Rajan អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Wing Inter Logistic Technologies ដែលជាក្រុមហ៊ុនមេរបស់ Wingmarket បានលើកឡើងពីសក្តានុពលភាពនៃកិច្ចសហការមួយនេះ។ លោក Manu Rajan បានថ្លែងថា៖ “តាមរយៈការរួមបញ្ចូលគ្នានៃដំណោះស្រាយខ្សែចង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់ដ៏ទំនើបពី Wingmarket រួមជាមួយនឹងហ៊ិននីគែន ខេមបូឌា យើងអាចបង្កើតបាននូវថ្នាលដ៏មានអានុភាពមួយ ដែលនឹងជួយសម្រួលក្នុងការទិញផលិតផលហ៊ិននីគែន ខេមបូឌា ហើយជំរុញកំណើនអាជីវកម្មឱ្យកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាពបន្ថែមទៀត។”
Wingmarket គឺជាថ្នាលឌីជីថលដ៏ទំនើបមួយដែលជួយដល់អាជីវកម្មកម្ពុជាឱ្យសម្រេចបាននូវកំណើនដ៏ខ្លាំងខ្លា។ ដោយផ្តល់នូវដំណោះស្រាយសម្បូរបែប និងយន្តការខ្សែចង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់ដ៏ទំនើបរបស់ខ្លួន Wingmarket មិនត្រឹមតែជួយសម្រួលប្រតិបត្តិការ ក៏ដូចជាបង្កើនប្រសិទ្ធភាពប៉ុណ្ណោះទេ តែក៏អាចជំរុញអាជីវកម្មគ្រប់ប្រភេទរីកលូតលាស់ តាមរយៈការបំពាក់មកជាមួយមុខងារវិភាគទិន្នន័យ ដំណោះស្រាយវិក្កយបត្រ ក៏ដូចជាសេវាកម្មដឹកជញ្ជូនផងដែរ។
ជាមួយគា្ននេះ ធនាគារ វីង នឹងផ្តល់ជូនកម្ចីរហ័ស ដើម្បីដោះស្រាយតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុទៅដល់ដៃគូអាជីវកម្មទាំងអស់របស់ក្រុមហ៊ុន ហ៊ិននីគែន ខេមបូឌា ដែលបានបំពេញគ្រប់លក្ខខណ្ឌ ក្នុងគោលបំណងជំរុញកំណើនអាជីវកម្មជាមួយ ហ៊ិននីគែន ព្រមទាំងដៃគូអាជីវកម្មទូទាំងប្រទេស ដែលភាគច្រើនជាសហគ្រាសធុនតូចនិងមធ្យម (SMEs) និង មីក្រូសហគ្រាសខ្នាតតូចនិងមធ្យម (MSMEs)។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “តាមរយៈកិច្ចសហការនេះ ធនាគារ វីង នឹងអាចផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុបានកាន់តែច្រើនថែមទៀតទៅដល់ដៃគូអាជីវកម្មរបស់ ហ៊ិននីគែន ខេមបូឌា ដែលជួយពួកគាត់ក្នុងការពង្រីកប្រតិបត្តិការអាជីវកម្ម ក៏ដូចជារួមចំណែកជំរុញកំណើនសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជាផងដែរ។”
ហ៊ិននីគែន ខេមបូឌា ជាក្រុមហ៊ុនផលិតស្រាបៀរអន្តរជាតិឈានមុខគេដែលមានប្រតិបត្តិការរយៈពេល៣០ឆ្នាំ ក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលបានពង្រឹងការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ខ្លួនក្នុងការរួមចំណែកដល់ការរីកចម្រើនរបស់ប្រទេសតាមរយៈភាពជាដៃគូនេះ។ ជាមួយនឹងយុទ្ធសាស្រ្តរួមគ្នាដើម្បីធ្វើឲ្យកម្ពុជាកាន់តែប្រសើរ ក្រុមហ៊ុនមានគោលបំណងគាំទ្រអតិថិជនរបស់ខ្លួនដោយការបង្កើនល្បឿននៃការពង្រឹងផ្នែកឌីជីថល និងការបើកលទ្ធភាពទទួលបានហិរញ្ញប្បទានអាជីវកម្ម។
នាយកគ្រប់គ្រងនៃហ៊ិននីគែន ខេមបូឌា លោក Andy Hewson បានលើកឡើងថា៖ “យើងមានបំណងពន្លឿនការធ្វើការងារតាមរយៈឌីជីថល និងបច្ចេកវិទ្យានៅទូទាំងខ្សែសង្វាក់ផលិតកម្មរបស់យើង។ តាមរយៈការប្រើប្រាស់ជំនាញរបស់វីង ក្នុងវិស័យធនាគារឌីជីថល យើងអាចផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតដែលនឹងជំរុញកំណើនសម្រាប់ប្រព័ន្ធអេកូឡូស៊ី និងសេដ្ឋកិច្ចជាទូទៅ។
លោក Andy Hewson បានបន្តថា៖ “យើងសង្ឃឹមថាដៃគូអតិថិជនរបស់ហ៊ិននីគែន នឹងទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីដំណោះស្រាយឌីជីថលដើម្បីដោះស្រាយតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុពួកគេផ្ទាល់ ដូចជាជួយពង្រឹងការគ្រប់គ្រងលំហូរសាច់ប្រាក់កាន់តែប្រសើរឡើង បង្កើនលទ្ធភាពទទួលបានឥណទាន និងពង្រឹងទំនាក់ទំនងនៅក្នុងខ្សែចង្វាក់ជាមួយដៃគូអាជីវករក្នុងស្រុក។”
កិច្ចសហការនេះ គឺជាការបោះជំហានដ៏សំខាន់សំដៅដល់ការបង្កើតបាននូវការរួមបញ្ចូលប្រព័ន្ធអេកូឡូហ្ស៊ីឌីជីថលដ៏រឹងមាំមួយដែលគាំទ្រភាពច្នៃប្រឌិត ភាពងាយស្រួលទទួលបានសេវាហិរញ្ញវត្ថុ ក៏ដូចជាការរីកចម្រើនផ្នែកអាជីវកម្មប្រកបដោយនិរន្តរភាពនៃវិស័យសហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យមនៅកម្ពុជាផងដែរ៕

Heineken Cambodia Partners Wing Bank and Wingmarket on Unsecured Trade Loans
August 7, 2024HEINEKEN Cambodia’s partners gain access to Wing Bank’s instant digital credit products for purchasing inventory to grow business within the Wingmarket supply chain solutions.
In a groundbreaking partnership, Wing Bank, Wingmarket, and HEINEKEN Cambodia join forces to empower local businesses by combining their strengths to provide access to financial services and supply chain solutions.
Manu Rajan, CEO of Wing Inter Logistic Technologies, the parent company of Wingmarket, emphasized the transformative potential of this partnership, stating, “By combining Wingmarket’s cutting-edge supply chain solutions with HEINEKEN Cambodia, we are creating a powerful platform that will streamline access to HEINEKEN Cambodia’s products and drive business efficiency and growth.”
Wingmarket distinguishes itself as a groundbreaking digital platform that empowers Cambodian businesses to achieve remarkable growth. Leveraging its comprehensive solutions and state-of-the-art supply chain tools, Wingmarket not only optimizes operations and enhances efficiency but also ignites substantial growth for enterprises of all sizes through in-built analytics, invoicing solutions, and logistics services.
Meanwhile, Wing Bank will offer the most needed instant credit feature to all eligible trade partners of HEINEKEN Cambodia to drive business growth for Heineken as well as for the trade partners, who are predominantly SMEs and MSMEs.
Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank, stated that “with this collaboration, Wing Bank will be able to extend more financial service to business partners of HEINEKEN Cambodia, therefore assisting them to expand their business operation while fueling economic growth of the country.”
HEINEKEN Cambodia, a leading international brewer with a 30-year history in the Kingdom, strengthens its commitments to contribute to the growth of the country through this partnership. Known for its Brew A Better Cambodia strategy, the company aims to support its customers by accelerating digitalization and unlocking access to business financing.
Andy Hewson, Managing Director of HEINEKEN Cambodia said, “We aim to accelerate digitalization and technology across our value chain. By leveraging Wing’s expertise in digital lending, we can offer innovative solutions that will drive growth for the ecosystem and the economy in general.”
“We hope retail partners will benefit from digital solutions when they need it, for example to improve their cash flow management, to have access to credit, and have stronger connections with their own local partners in the chain.”
The collaboration marks a pivotal step toward building a digitally integrated ecosystem that supports innovation, financial accessibility, and sustainable business growth in Cambodian SME sector.