ក្រុមហ៊ុនវីង និងផ្សារទំនើប អ៊ីអន​ ម៉ល រួមគ្នា​ផ្តល់នូវបទពិសោធន៍នៃការទិញទំនិញ​ ប្រកបដោយភាពងាយស្រួល
ឥឡូវនេះអតិថិជនអាចប្រើប្រាស់កម្មវិធីស្មាតហ្វូន​វីងដើម្បីទិញទំនិញ និង សេវាកម្មនៅផ្សារទំនើប​ អ៊ីអន ម៉ល បានហើយ
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី ០៥ មិថុនា ២០២០៖ ធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត និងក្រុមហ៊ុន អ៊ីអន ម៉ល (ខេមបូឌា) ខូអិលធីឌី ​ ដែលជាផ្សារទំនើបឈានមុខគេនិងធំជាងគេបំផុតនៅកម្ពុជាបានចុះហត្ថលេខាលើភាពជាដៃគូដើម្បីផ្តល់នូវការទិញទំនិញ និងសេវាកម្ម ប្រកបដោយភាពងាយស្រួលដោយមិនចាំបាច់ប្រើប្រាស់ក្រដាស់ប្រាក់ដល់អតិថិជននៅផ្សារទំនើប អ៊ីអន ម៉ល ទាំង២ទីតាំង ។
លោក ម៉ានូ រ៉ាចាន់ អគ្គនាយកនៃធនាគារឯកទេសវីងបានមានប្រសាសន៍ថា៖“ យើងជឿជាក់ថាភាពជាដៃគូនេះនឹងផ្តល់ឱ្យអ្នករាល់គ្នាកាន់តែមានសេរីភាពក្នុងការទិញទំនិញ និងសេវាកម្មកាន់តែប្រសើរឡើង។ ការទូទាត់ការចំណាយដោយប្រើប្រាស់ QR កូដ​កំពុងតែមានប្រជាប្រិយពាសពេញពិភពលោកដោយសារតែមានភាពងាយស្រួល និងសុវត្ថិភាព។”
តាមរយៈភាពជាដៃគូថ្មីនេះ អតិថិជននៅផ្សារទំនើប អ៊ីអន ម៉ល អាចទៅទិញទំនិញនិងផលិតផល​ផ្សេងៗដោយមិនចាំបាច់កាន់ក្រដាស់ប្រាក់ឡើយ គឺគ្រាន់តែប្រើម្រាមដៃចុចលើស្មាតហ្វូន ដែលមានគណនីវីង នោះនឹងទទួលបាននូវបទពិសោធន៍នៃការទិញឥវ៉ាន់ប្រកបដោយសុវត្ថិភាព ព្រមទាំងទាន់សម័យ ។ អតិថិជនអាចស្កេនQR​កូដ នៅឯបញ្ជរគិតលុយដើម្បីធ្វើ​ប្រតិបត្តិការភ្លាមៗតែម្តង។
លោក ត្ស៊ុបុយ៉ា ម៉ាសាយុគិ អគ្គនាយក នៃក្រុមហ៊ុន អ៊ីអន ម៉ល (ខេមបូឌា) ខូ អិលធីឌី បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ យើងពិតជារីករាយណាស់ដែលធនាគារឯកទេសវីង និងផ្សារទំនើបអ៊ីអនម៉លអាចសហការគ្នាដើម្បីធ្វើកិច្ចការមួយនេះ។ យើងរួមគ្នាប្រើប្រាស់​បច្ចេកវិទ្យាហិរញ្ញវត្ថុដើម្បីផ្តល់ជម្រើស​កាន់​តែច្រើន និងការទិញទំនិញកាន់តែប្រសើរឡើងដល់​អតិថិជននៅកម្ពុជា។”
ទាំងធនាគារឯកទេសវីង និងផ្សារទំនើប អ៊ីអនម៉ល (ខេមបូឌា) ខូអិលធីឌី សុទ្ធតែមានបំណងដូចគ្នាក្នុងការបង្កើតប្រព័ន្ធទូទាត់ដែលផ្តល់ភាពងាយស្រួលដល់អតិថិជន។ ដើម្បីជាកិច្ចចាប់ផ្តើមនៃភាពជាដៃគូនេះ អតិថិជន ចំនួនជាង ១០០០ ដំបូងនឹងទទួលបានការបញ្ចុះតម្លៃ៥ ដុល្លារ ភ្លាមៗរាល់ការទូទាត់តាម QR កូដ របស់កម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង ដើម្បីទិញទំនិញនិងសេវាកម្មនៅហាងជិត ៣០ កន្លែងក្នុងផ្សារទំនើប អ៊ីអនម៉លភ្នំពេញ និងអ៊ីអនម៉លសែនសុខស៊ីធី ដោយមានចាប់ពីហាងអាហារនិងភេសជ្ជៈរហូតដល់ហាងលក់សម្លៀកបំពាក់ ​និងគ្រឿងអេឡិចត្រូនិច។
ធនាគារឯកទេសវីង បានបង្កើតយីហោដ៏រឹងមាំតាមរយៈកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង ព្រមទាំងភ្នាក់ងារវីងដែលមានជាង ៧.៥០០ កន្លែងនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ដែលអាចផ្តល់ជូននូវសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពងាយស្រួល សុវត្ថិភាព និងឆាប់រហ័ស។ ទន្ទឹមនឹងនេះដែរ ក្រុមហ៊ុន អ៊ីអន ម៉ល (ខេមបូឌា) ខូអិលធីឌី ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាកាលពីខែមិថុនាឆ្នាំ ២០១៤ នោះ ត្រូវបានគេស្គាល់ថា​ មានការផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់លើអតិថិជនរបស់ខ្លួនយ៉ាងខ្លាំង តាមរយៈការផ្តល់បទពិសោធន៍ទិញទំនិញ និងសេវាកម្មដែលមានគុណភាពខ្ពស់៕

Wing and AEON MALL Team Up to Provide a Convenient Shopping Experience
Phnom Penh, 5 JUNE 2020 —Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank and AEON MALL (CAMBODIA) CO., LTD, the leading and largest shopping mall in Cambodia, have signed a partnership to build a convenient, cashless experience for all customers at both AEON MALL locations in Phnom Penh.
“We believe this partnership will give everyone more freedom and better service,” said Manu Rajan, Wing CEO, explaining the new service will use QR code technology. “QR payments are becoming increasingly popular around the world due to their ease and contactless security.”
Through this new partnership, customers at Aeon Mall can go cashless just with a smartphone and a Wing Account, offering a safe and up to date shopping experience with only a few swipes on the Wing App. Customers can scan QR codes at payment terminals for immediate transaction.
“We are delighted that Wing and AEON MALL could join in this effort” said Mr. Tsuboya Masayuki, the Managing Director of AEON MALL (Cambodia) Co., Ltd., “Together we will use financial technology to give more options and better shopping to people in Cambodia.”
Wing and AEON MALL (Cambodia) Co., Ltd. are eager to build this easy payment system.
To roll out this partnership, more than 1,000 coupons worth 5 USD each will be given away to customers at AEON MALL so they can experience Wing’s QR code payment system. These coupons can be used with the Wing Money App at nearly 30 shopping outlets in AEON MALL Phnom Penh and AEON MALL Sen Sok City, from food and beverages to fashion and electronics.
Wing has created a strong brand with the Wing Money App and widespread network of more than 7,500 Wing Cash Xpress agents across Cambodia, all of which provides convenient, secure and instant financial services. Meanwhile, AEON MALL (Cambodia) Co., Ltd., since its June 2014 establishment in Cambodia, has become known for its customer-centric focus on shopping experiences built on high-quality products and services.