វងី នងិ ធនាគារឈហ្ី វសហ្ការគានដដមី បផតល់ ី ភាពងាយរសួលក្នុងការទូទាត់រាក្់ក្មដល់ ចី របជាជនក្មពុជា ឥឡូវដនេះអតិថិជនរបស់ធនាគារ
ទទួលបានព័ត៌មានថ្មីៗ ពីធនាគារ វីង!ឈីហ្វអាចសងរាក្់ក្មីចរបស់ពួក្ដេតាមរយៈរបព័នធដអក្ូហ្ិរញ្ញវតថុរបស់វងី។
ភដនំពញថ្ថទៃ ី២១ ខែមក្រាឆ្ន ំ ២០២១៖ ធនាគារឯក្ដទសវងី លីមីតធីត )ដែមបូខ( ខដលផតល់ដសវាធនាគារចល័តឈានមុែដេ ដៅក្មពុជា និង ធនាគារពាណិជជឈហ្ី វ)ដែមបូខ( ម.ក្ ខដលានបដងកីតដឡងី ដោយដោក្ Chau Chung Kai Peter ខដល ជាសហ្រេិនដជាេជ័យម្ននក្់ដៅទីរក្ុងហ្ុងក្ុង និងជាស្ថថបនិក្ CHIEF GROUP ខដលជារក្ុមហ្ ុនហ្រិញ្ញវតថុដ៏លបមី ួយ ម្នន អាយុកាលជាង៤១ឆ្ន ំ ជាមួយនឹងអាជីវក្មមហ្រិញ្ញវតថុយ៉ាងសមបូរខបប ានរបកាសភាពជាថ្ដេូថមីមួយខដលនឹងអនុញ្ញញ តឱ្យអតិថិ ជនអាចសងរាក្់ក្មចីតាមរយៈភានក្់ងារវងី ឬក្មមវធិីស្ថមតហ្វូនវងី។
ភាពជាថ្ដេូដនេះផតល់ដសរភាី ពដល់អតិថិជនរបស់ធនាគារពាណិជជ ឈហ្ី វ មិនថាជាដៅតំបន់ោច់រសយលរបដទសក្មពុជាក្៏ ដោយ អាចសងរាក្់ក្មតាម ចី រយៈភាន ក្់ងារវងី របក្បដោយភាពងាយរសួល រហ្័សនិងម្ននសុវតថិភាព។ អតិថិជនក្៏អាចសង រាក្់ក្មចីតាមរយៈ ក្មមវធិីស្ថមតហ្វូនវងីដ៏ម្ននភាពថ្ចនរបឌិតដោយរគាន់ខតចុចពីរឬបីដងដលីទូរស័ពទថ្ដរបស់ពួក្គាត់ខតប៉ាុដ្ណ េះ។ ដលីសពីដនេះផងខដរ អតិថិជនរបស់ធនាគារពាណិជជឈហ្ី វ ក្៏អាចដផទររាក្់ានយ៉ា ងងាយរសួលតាមរយៈ របព័នធាេង ដៅ របព័នធដអក្ូឡូសុីហ្រិញ្ញវតថុរបស់វងីផងខដរ។
ដោក្ ម្ន៉ា នូ រា៉ាចាន់ អេគនាយក្ថ្នធនាគារឯក្ដទស វងី ានម្ននរាសន៍ថា៖«ែ្ុំរក្ីរាយ្ស់ខដលានចូលរួមជាមួយ ធនាគារពាណិជជ ឈហ្ី វ បនតដបសក្ក្មមរបស់ដយងី ក្នុងការផតល់ជូនអតិថិជននូវដំដ្េះរស្ថយដ៏ងាយរសួល។ ដនេះេឺជា រពឹតតិការណ៍សំខាន់ ខដលឆលុេះបញ្ញចងំ ពីការដបតជា្ចិតតរបស់ដយងី ក្នុងការខក្លមអដសវាក្មមហ្រិញ្ញវតថុឌីជីថល ដដីមបដីលីក្ក្មពស់ក្រមិត ជីវភាពរស់ដៅក្នុងសហ្េមន៍របស់ដយងី ។»
វងីខដលជាធនាគារឯក្ដទសក្នុងការទូទាត់ ានែិតែំរបឹងខរបងអស់រយៈដពលជាង១២ឆ្ន ំមក្ដហ្យី ដដីមបសី ដរមចដគាលដៅក្នុង ការផតល់ជូនរបជាជនក្មពុជារេប់រូបនូវការទទួលានដសវាហ្រិញ្ញវតថុចល័ត របក្បដោយសុវតថិភាព រហ្័ស ខដលរតូវានបដងកីត ដឡងី ក្នុងដគាលបំណងដលីក្ក្ំពស់ជីវភាពរបចាំថ្ថៃរបស់របជាជន។
ការដបតជា្ចិតតរបស់វងីក្នុងការផតល់សិទធអំ្ចខផនក្បរយិ ប័ននហ្រិញ្ញវតថុដល់របជាជនក្មពុជា ានដធវីឲ្យពួក្ដេអាច ម្ននប្ត ញ ភានក្់ងារវងីកាន់ខតរងឹម្នំនិងការអភិវឌឍកាន់ខតរបដសីរថ្នក្មមវធិីស្ថមតហ្វូនវងី។
ចំណុ ចសំខាន់ថ្នភាពជាថ្ដេូរវាងធនាគារឯក្ដទសវងី និងធនាគារពាណិជជឈហ្ី វេឺជាការខចក្រ ំខលក្ចក្ខុវសិ ័យរួមគានមួយក្នុង ការដរបីរាស់សមតថភាពខផនក្ហ្រិញ្ញវតថុរបស់ពួក្ដេ ដដីមបដីលីក្ក្មពស់ក្រមិតជីវភាពរបជាជនក្មពុជាដៅទូទាំងរបដទស។
ដោក្បណឌិត ដសឿង មូ៉ារា៉ារទិធ នាយក្របតិបតតិធនាគារពាណិជជឈហ្ី វ ានម្ននរបស្ថសន៍ថា៖ «ភាពជាថ្ដេូដនេះឆលុេះ បញ្ញចងំ ពីការដបតជា្ចិតតរបស់ធនាគារពាណិជជឈហ្ី វក្នុងការដធវីឱ្យផលិតផលរបស់ដយងី របដសីរដឡងី ដដីមបដីឆលីយតបដៅនឹងតរមូវ ការហ្រិញ្ញវតថុរបស់អតិថិជនខដលក្ំពុងដក្ីនដឡងី ដូដចនេះអតិថិជនអាចដតត តដលីក្ំដណីនអាជីវក្មមរបស់ពួក្ដេ ។ អតិថិជនរបស់ ធនាគារពាណិជជឈហ្ី នវ ឹង ជដរមីសថមី ខដលអនុញ្ញញ តឱ្យពួក្ដេបង់រាក្់ក្មចីរបស់ពួក្ដេដោយមិនចាាច់ ំ ដៅដល់ ការយិ ល័យរបស់ធនាគារពាណិជជឈហ្ី វដនាេះដទ។»
ធនាគារពាណិជជឈហ្ី វ )ដែមបូខ( ម.ក្ ាន ដ ញី ពកាី ររក្ីចដរមីនជាបនតបនាទ ប់ដៅក្នុងរពេះរាជា្ចរក្ក្មពុជាចាប់ តាំងពីានចាប់ដផតីមរបតិបតតិការ កាលពីខែធនូ ឆ្ន ំ២០១៣ ដោយម្ននដដីមទុនដំបូងរតឹមខត ១០ោនដុោល រប៉ាុដ្ណ េះ ែណៈ ខដលបចចុបបនម្ននរទពយសក្មមសរុបម្ននចំនួនជាង ន ១៤៣ោនដុោល រេិតរតឹមថ្ថៃទី១៩ ខែមក្រា ឆ្ន ំ២០២១ និងបុេគលិក្សរុប ជាង ១៤០នាក្់។ ដោក្បណឌិត ដសឿង មូ៉ារា៉ារទិធចាត់ទុក្អតិថិជនជាថ្ដេូយូរអខងវង ខដលអាចដធវីដអាយធនាគារដយងី ដៅខតបនរក្ីចដរមីនដៅមុែជាលំោប់។
ធនាគារពាណិជជឈហ្ី វ)ដែមបូខ( ម.ក្ ដរបីរាស់េំរូអាជីវក្មមដធវីជាមូលោានីយក្មមនិងអភិវឌឍន៍ខដលសក្តិសមបំផុតដៅនឹង តរមូវការជាក្់ខសតងរបស់អតិថិជន ដៅក្នុងរបដទសក្មពុជា។ ដយងី ដធវីការយ៉ា ងសក្មមដដីមបដីធវីឱ្យរបដសីរដឡងី ខថមដទៀត នូវផលិតផលខដលម្ននរស្ថប់របស់ដយងី ខណនាផំ លិតផលនិងដសវាក្មមថមីៗដដីមបបី ំដពញតាមតរមូវការ របស់អតិថិជនខដលក្ំពុងដក្ីនដឡងី ជាលំោប់។
CHIEF GROUP ១ ៩៧៩ ានពរងីក្សកាត នុពលរបស់ែលួនពីមួយថ្ថៃដៅ មួយថ្ថៃ ដោយរបកាន់ខាជ ប់នូវជំដនឿ ថ្នការអនុវតត សីលធម៌ និងការវនិិដយេដោយភាពរបយ័តនរបខយង។ ដយងី ានបនត ដំដណីរដៅមុែដោយរបកាន់ខាជប់នូវចក្ខុវសិ ័យដបសក្ក្មមដគាលដៅ និងទសសនវសិ ័យរបស់ដយងី និងផតល់ដសវាដល់អតិថិជន របស់ដយងី ដអាយកាន់ខតរបដសីរដឡងី ជាងមុនដដីមបទទួលាន ី លទធផលលអ។ ដជាេជ័យរបស់ដយងី រតូវានដេសនមត់ថាជាស្ថមរតី រក្ុមខាលងំ ជាមួយនឹងចក្ខុវសិ ័យ និងដគាលនដយាយចាស់ោស់។
ដយងី សូមខណនាំឲ្យដោក្អនក្ចូលដៅកាន់ដេហ្ទំព័ររបស់ដយងី www.chiefbank.com.kh ទាញយក្ក្មមវធិីទូរស័ពទចល័ត )CHIEF Mobile App) ឬមក្កាន់ស្ថខា្មួយរបស់ធនាគារពាណិជជឈហ្ី វ អតិថិជននឹងទទួលាននូវដសវាក្មមដ៏លពអ ី បុេគលិក្ខដលរងចាផំ តល់ដសវាជូនដោក្អនក្។

Wing and Chief Bank partner to grant Cambodians convenient digital loan payment option
Stay Ahead with Wing Bank News!Chief Bank clients can now repay their loan through Wing’s financial ecosystem.
Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank, Cambodia’s leading mobile banking service provider, and Chief (Cambodia) Commercial Bank Plc, founded by Mr. Chau Chung Kai Peter, the respectful chairman and successful entrepreneur in Hong Kong where Chief Group, a well-known financial group established over 41 years ago with extensive financial business announced a new partnership that will enable clients to repay loans through Wing agents or the Wing Money App.
The partnership grants Chief Bank clients the freedom to repay loans by simply visiting a nearby Wing agent, even in some of the most remote regions of the Kingdom, simply, conveniently and securely. Users will also have the option to make payments via the innovative Wing Money App with just a few taps on their smartphones. Customers of Chief Bank can also transfer funds with ease through Bankong to Wing’s financial ecosystem.
“I am delighted to join Chief Bank in our mission to provide our clients with convenient solutions,” said Manu Rajan, CEO of Wing. “This marks a pivotal milestone that reflects our commitment to refining digital financial services to raise the living standards in our community.”
Wing, a specialized bank in payment, has diligently worked over its 12-year history to realise the goal of providing every Cambodian with convenient access to relevant mobile financial services that are safe, instant and designed to improve people’s daily lives.
Wing’s commitment to empowering Cambodians with financial inclusion has led them to foster a strong network of Wing Agents and the development of the Wing Money App.
A key point in the Wing-Chief Bank partnership is the shared vision of deploying their financial capacity to raise the living standard of Cambodians across the Kingdom.
“This partnership reflects Chief Bank’s commitment to refine our products to meet the financial needs of our growing client base so that they can focus on their business growth,” said Dr. Soeung Morarith, Chief Bank Cambodia CEO. “Chief Bank customers will have an exciting new option which allows them to pay their loans without having to visit our brick-and-mortar banks.”
Chief Bank Cambodia has seen continued growth in the Kingdom since beginning operations in December 2013 with initial capital of just $10 million, while total assets were at more than $143 millions as of January 19, 2021 and total staff members over 140, and Dr. Morarith considers clients to be long-term partners as the financial institution continues to flourish.
Chief Bank utilizes a business model that is localized, customized and best suited to the real needs of our clients in Cambodia. We have been actively working to further refine our existing products and introducing new products and services to meet our clients’ growing needs.
Originally established in Hong Kong in 1979, Chief Group has gone from strength to strength by adhering to its core beliefs of ethical practices and prudent investment. We have stayed the course by sticking to our vision, mission, goals and philosophy, and by serving our customers better than ever, to yield sound results. Our successes are attributed to a strong team spirit with clear vision and policies.