ធនាគារ វីង បរិច្ចាគថវិកាចំនួន ២០លានរៀល ជូនមន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ
June 23, 2025ធនាគារ វីង បន្តគាំទ្រមន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ តាមរយៈការបរិច្ចាគថវិកា ក្នុងពិធីបុណ្យផ្កាប្រាក់មហាសាមគ្គី ដើម្បីទ្រទ្រង់សេវាសុខភាពឥតគិតថ្លៃ។
ធនាគារ វីង បានបរិច្ចាគថវិកាចំនួន ២០ លានរៀល ដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ ក្នុងឱកាសប្រារព្ធពិធីបុណ្យផ្កាប្រាក់មហាសាមគ្គីលើកទី១២ នៅខេត្តសៀមរាប។ ថវិការសប្បុរសធម៌នេះ នឹងជួយពង្រឹងការគាំទ្រដល់ដំណើរការព្យាបាលកុមារកម្ពុជាដោយឥតគិតថ្លៃ។
ចាប់តាំងពីបង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ១៩៩៩ មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរបានក្លាយជាពន្លឺនៃក្តីសង្ឃឹមសម្រាប់អាយុជីវិតរបស់ក្រុមគ្រួសារជាច្រើនទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។ ដោយត្រូវចំណាយលើប្រតិបត្តិការប្រចាំឆ្នាំប្រមាណ ៦លានដុល្លារអាមេរិក មន្ទីរពេទ្យនេះបានផ្តល់សេវាថែទាំសុខភាព និងព្យាបាលកុមារប្រមាណ ប្រហែល ១00.000 នាក់ក្នុងមួយឆ្នាំៗ ដែលភាគច្រើនមានជីវភាពខ្វះខាត។ ការបរិច្ចាគពីសាធារណជន ពិតជាមានសារៈសំខាន់ណាស់ដែលអនុញ្ញាតឱ្យមន្ទីរពេទ្យនេះអាចបន្តផ្តល់ការថែទាំ និងព្យាបាលកុមារដោយឥតគិតថ្លៃ។
លោក ហោ ប៊ុនថែ អគ្គនាយករងធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “យើងខ្ញុំពិតជាកោតសរសើរ និងរំភើបចិត្តចំពោះភាពអត់ធ្មត់ និងការតស៊ូរបស់កុមារដែលមកពីសហគមន៍ខ្វះខាត។ យើងខ្ញុំសូមអំពាវនាវដល់សប្បុរសជនទាំងអស់ សូមចូលរួមជាមួយយើងខ្ញុំក្នុងបេសកកម្មដ៏មានតម្លៃនេះ ដើម្បីជួយសង្គ្រោះកុមារកម្ពុជា។ ទាំងអស់គ្នា យើងអាចរួមចំណែកអភិវឌ្ឍធនធានអ្នកដឹកនាំជំនាន់ក្រោយ ហើយកសាងអនាគតដ៏ត្រចះត្រចង់សម្រាប់សង្គមជាតិទាំងមូល។”
នេះគឺជាឆ្នាំទី៦ហើយ ដែលធនាគារ វីង បានចូលរួមគាំទ្របុព្វហេតុដ៏ថ្លៃថ្លារបស់មន្ទីរពេទ្យអង្គរ។ បន្ថែមពីលើការបរិច្ចាគថវិកា ធនាគារ វីង ក៏បានប្រើប្រាស់បណ្តាញផ្សព្វផ្សាយរបស់ខ្លួន ដើម្បីជួយដល់យុទ្ធនាការរៃអង្គាសប្រាក់សម្រាប់បេសកកម្មសង្គ្រោះអាយុជីវិតរបស់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរផងដែរ។
សាធារណជនទាំងអស់អាចចូលរួមជួយសង្គ្រោះអាយុជីវិតកុមារកម្ពុជា តាមរយៈការបរិច្ចាគថវិការជូនដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ ដោយគ្រាន់តែស្កេន វីង KHQR ខាងក្រោម។ រាល់ការបរិច្ចាគ មិនមានការគិតថ្លៃសេវាឡើយ ពីគ្រប់គណនីធនាគារក្នុងស្រុកទាំងអស់ ហើយចំនួនទឹកប្រាក់ទាំងស្រុងស់នឹងចូលទៅក្នុងគណនីធនាគាររបស់មន្ទីរពេទ្យដោយផ្ទាល់។

Wing Bank Donates 20 Million Riels to Angkor Hospital for Children
June 23, 2025Wing Bank Continues Support for Free Health Services at Angkor Hospital for Children with Another Contribution During Bon Phkar Prak Moha Samki
Wing Bank has contributed 20 million riels to Angkor Hospital for Children during the celebration of the 12th Bon Phkar Prak Moha Samki in Siem Reap province. This donation supports the free treatment of young Cambodian children.
Since its inception in 1999, Angkor Hospital for Children has been a beacon of hope for families across the nation. With an annual operating cost of approximately $6 million, the hospital treats around 100,000 young patients each year, many from underprivileged backgrounds. Public donations are crucial in enabling AHC to provide pediatric care at no cost.
“We are profoundly moved by the resilience and determination of the children from needy communities,” said Bunthe Hor, Deputy CEO of Wing Bank. “We call upon everyone to join us in this vital mission to save Cambodian children. Together, we can nurture the future leaders of our nation and create a brighter tomorrow.”
This marks the sixth year that Wing Bank has supported the noble cause of Angkor Hospital. In addition to financial contributions, the bank has utilized its media assets to support fundraising efforts for the hospital’s life-saving mission.
The public is encouraged to support the lives of children in Cambodia by making donations to the hospital via the attached KHQR. Donations are free of charge from any bank, and the entire amount will go directly to the hospital.