ធនាគារ វីង បើកសាខាថ្មីក្នុងខេត្តកោះកុង
June 17, 2025ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក បានបន្តពង្រីកបណ្តាញប្រតិបត្តិការរបស់ខ្លួននៅទូទាំងប្រទេស ជាមួយនឹងការបើកសម្ពោធសាខាថ្មីមួយបន្ថែមទៀតនៅខេត្តកោះកុង ដោយនាំយកសេវាកម្មធនាគារដែលសាមញ្ញងាយស្រួលប្រើប្រាស់ ឆាប់រហ័ស និងមានសុវត្ថិភាព ដើម្បីបំពេញតម្រូវការទៅដល់សហគមន៍នៅក្នុងតំបន់ភាគនិរតីនៃប្រទេសកម្ពុជា។
ពិធីសម្ពោធនេះ ត្រូវបានរៀបចំនៅថ្ងៃទី១៦ ខែមិថុនា ប្រព្រឹត្តទៅក្រោមអធិបតីភាពរបស់លោកជំទាវ មិថុនា ភូថង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកោះកុង, ឯកឧត្តម ថុង ណារុង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តកោះកុង, ឯកឧត្ដម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ យន្ត មីន រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងការពារជាតិ និងជាអនុប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តកោះកុង, ព្រមទាំងលោក សាផល រិទ្ធីយ៉ា ប្រធានសាខាធនាគារជាតិ នៃកម្ពុជា ខេត្តកោះកុង និងជាតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី អគ្គទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា។
ក្នុងនោះក៏មានវត្តមានអ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ធនាគារ វីង និងជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប, ឧកញ៉ា គិត សូឡា អគ្គនាយកប្រតិបត្តិការ នៃក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប អន្តរជាតិ ព្រមទាំងមានការអញ្ជើញចូលរួមពីភ្ញៀវកិត្តិយស និងមន្ត្រីអាជ្ញាធរមូលដ្ឋានជាច្រើនរូបទៀត។
បណ្ឌិត ឌីមីត្រូ កូលេកកូ អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “ក្នុងនាមជាធនាគាររបស់កូនខ្មែរ សុទ្ធសាធ យើងខ្ញុំពិតជាមានមោទនភាពក្រៃលែងក្នុងនាមជាគ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុក្នុងស្រុក ហើយបានប្តេជ្ញាចិត្តចូលរួមលើកកម្ពស់ជីវភាពរបស់សហគមន៍។ យើងខ្ញុំក៏សូមថ្លែងអំណរគុណចំពោះការស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅពីសំណាក់ប្រជាពលរដ្ឋខេត្តកោះកុង ហើយយើងខ្ញុំបានត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចក្នុងការគាំទ្រកំណើនសេដ្ឋកិច្ចរយៈពេលវែងក្នុងខេត្តនេះ។”
កោះកុង គឺជាខេត្តមួយដែលមានសក្ដានុពលធំធេង សម្បូរទៅដោយធនធានធម្មជាតិ ហើយកំពុងមានការអភិវឌ្ឍហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធគួរឱ្យកត់សម្គាល់។ វត្តមានសាខាធនាគារ វីង ក្នុងខេត្តកោះកុង នឹងក្លាយជាកត្តាជំរុញដ៏សំខាន់មួយទៀតសំដៅគាំទ្រដល់ការកសាងប្រព័ន្ធហិរញ្ញវត្ថុដែលចាំបាច់ ដើម្បីជួយសម្រួលដល់ប្រជាពលរដ្ឋទូទៅ ម្ចាស់អាជីវកម្មខ្នាតតូច និងសហគ្រាសនានា ឱ្យរីកលូតលាស់ក្នុងបរិបទសេដ្ឋកិច្ចដែលកំពុងមានសម្ទុះកំណើនយ៉ាងឆាប់រហ័ស។
មានទីតាំងស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវជាតិលេខ ៤៨ ក្បែរសាលាខេត្ត និងស្ពានកោះកុង សាខាថ្មីធនាគារ វីង ផ្តល់ជូននូវសេវាកម្មធនាគារដ៏សម្បូរបែបរួមមាន៖ កម្ចី ប្រាក់បញ្ញើ ផ្ទេរប្រាក់ ទូទាត់វិក្កយបត្រទឹកភ្លើង និងបង់ធានារ៉ាប់រង ការទូទាត់ខ្សែសង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់ សេវាបើកប្រាក់បៀវត្ស ព្រមទាំងសេវាហិរញ្ញវត្ថុផ្សេងៗជាច្រើនទៀតដើម្បីបំពេញតម្រូវការអតិថិជនទូទៅ សហគ្រាសខ្នាតតូច និងមធ្យម ក៏ដូចជាសហគ្រាសធំៗជាដើម។
សាខានេះនឹងបំពេញតួនាទីបន្ថែមពីលើភ្នាក់ងារធនាគារ វីង ប្រមាណ ១២០ ទីតាំងនៅទូទាំងខេត្តកោះកុង ដើម្បីធានាថាប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់អាចទទួលបានសេវាហិរញ្ញវត្ថុងាយស្រួលប្រើប្រាស់សម្រាប់ការរស់នៅប្រចាំថ្ងៃ។
រយៈពេលជិត ១៧ ឆ្នាំនៃការបម្រើសេវាហិរញ្ញវត្ថុនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ធនាគារ វីង បានវិវឌ្ឍខ្លួនក្លាយជាជាគ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុឈានមុខគេមួយ ដោយមានការិយាល័យធនាគារចំនួនជិត ៣០ ទីតាំង ភ្នាក់ងារធនាគារ វីង ជាង ១២.០០០ កន្លែង និងភ្នាក់ងារ វីង ម៉ាស្ទ័រ ជាង ១០០ កន្លែង ដែលគ្រប់ដណ្តប់នៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។
ក្រៅពីនេះទៀត អេប របស់ធនាគារ វីង មានសេវាធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុជាង ១០០ ប្រភេទ ដើម្បីឆ្លើយតបគ្រប់តម្រូវការរបស់អតិថិជនយ៉ាងឆាប់រហ័សប្រកបដោយសុវត្ថិភាព ។ ដោយទទួលបាននូវការទុកចិត្តពីប្រជាជនដ៏ច្រើនសន្ធឹកសន្ធាប់ ពេលនេះ ធនាគារ វីង មានអ្នកដាក់ប្រាក់បញ្ញើសរុបជិត ៣ ពាន់លានដុល្លារអាមេរិក ហើយកំពុងបម្រើអតិថិជនដែលមានជាង ៩,៥ លានគណនី។
ដើម្បីអបអរសាទរដល់ការបើកសម្ពោធសាខាថ្មី ធនាគារ វីង ផ្តល់ជូននូវអត្រាការប្រាក់ខ្ពស់ ៦% ក្នុងមួយឆ្នាំ ដែលខ្ពស់ជាងអត្រាការប្រាក់ធម្មតា ១,៥% ហើយសម្រាប់អតិថិជនក្នុងខេត្តកោះកុងដែលបើកគណនីបញ្ញើមានកាលកំណត់ ។ ការផ្តល់ជូននេះ មានគោលបំណងលើកទឹកចិត្តដល់ការសន្សំ ក៏ដូចជាជំរុញភាពបត់បែនផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុក្នុងសហគមន៍នៃខេត្តកោះកុងផងដែរ។ ការផ្តល់នូវអត្រាការប្រាក់ខ្ពស់នេះ មានសុពលភាពរហូតដល់ដំណាច់ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ តែប៉ុណ្ណោះ៕

June 17, 2025Wing Bank (Cambodia) Plc has further expanded its nationwide presence with the opening of a new branch in Koh Kong Province, delivering convenient, fast, and secure banking services to the southwest region of Cambodia.
The inauguration ceremony, held on June 16, was graced by H.E. MITHONA PHOUTHORNG, Governor of Koh Kong Province, H.E. THONG NARONG, President of the Koh Kong Provincial Council, H.E. General YUN MIN, Secretary of State, Ministry of National Defense, and Mr. SAPHAL RITHIYA, Director of National Bank of Cambodia, Koh Kong Provincial Branch, and representative of Her Excellency Dr. CHEA SEREY, Governor of the National Bank of Cambodia,
Also present were Neak Oknha KITH MENG, Chairman of the Board of Directors of Wing Bank and CEO of the Royal Group of Companies, Oknha KITH SULA, Chief Operating Officer, Royal Group International, alongside distinguished guests and local officials.
“As a 100% Cambodian-owned bank, we take pride in our deep national roots and commitment to empowering local communities,” said Dr. Dmytro Kolechko, CEO of Wing Bank. “We are grateful for the warm welcome from the people of Koh Kong and look forward to supporting the province’s long-term economic growth.”
Koh Kong is a province of immense potential, blessed with rich natural resources and undergoing remarkable infrastructure development. The new branch will be a catalyst to support the financial infrastructure needed to help individuals, small businesses, and enterprises prosper in this evolving economic landscape.
Strategically situated along National Road 48, near the Koh Kong Provincial Hall and Koh Kong Bridge, the new branch provides full-scale banking solutions, including loans, deposits, local and international money transfers, utility and insurance payments, supply chain payments, payroll services, and tailored financial services for individuals, SMEs, and corporate clients.
This branch will complement Wing Bank’s existing network of around 120 agents across the province, ensuring seamless access to financial services for all residents.
With nearly 17 years of service in Cambodia, Wing Bank has grown into a leading financial institution, operating nearly 30 bank outlets nationwide, over 12,000 Wing Cash Xpress Agents, and over 100 Wing Master Agents.
The Wing Bank App offers more than 100 solutions, addressing all customer financial needs with speed and security. Thanks to strong public trust, the bank now holds nearly USD 3 billion in deposits and serves over 9.5 million account holders.
To celebrate its launch, Wing Bank is offering a limited-time special term deposit rate of 6% per annum—1.5% higher than its standard rate—exclusively for Koh Kong residents. This initiative aims to encourage savings and strengthen financial resilience in the province. This exclusive offer is available only until the end of this month.