ធនាគារ វីង បើកសាខាថ្មីដើម្បីលើកកម្ពស់បរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុនៅខេត្តរតនគិរី
ធនាគារ វីង  សាខាខេត្តរតនគិរី ផ្តល់ជូនសេវាហិរញ្ញវត្ថុពេញលេញ ជាមួយនឹងការផ្តល់ជូនអត្រាការប្រាក់បញ្ញើខ្ពស់រហូតដល់​ ៦% ក្នុងមួយឆ្នាំ។
ធនាគារ វីង ដែលជាធនាគារឌីជីថលរីកចម្រើនលឿនបំផុតមួយនៅកម្ពុជា បានបើកដំណើរការសាខាថ្មីជាផ្លូវការនៅខេត្តរតនគិរី ដែលជាការប្តេជ្ញាចិត្តដ៏មុតមាំក្នុងការពង្រីកលទ្ធភាពទទួលបានសេវាហិរញ្ញវត្ថុទំនើប និងសមរម្យដល់សហគមន៍ទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ជាពិសេសនៅតំបន់ជនបទដាច់ស្រយាល។
ពិធីសម្ពោធនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងយ៉ាងអធិកអធម ក្រោមវត្តមានដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម ណាប់ ប៊ុនហេង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តរតនគិរី, ឯកឧត្តម ញ៉ែម សំអឿន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តរតនគិរី
ព្រមទាំងលោក ហែម សុវណ្ណារ៉ា នាយកសាខាធនាគារជាតិ នៃកម្ពុជាខេត្តរតនគិរី និងជាតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់លោកជំទាវ បណ្ឌិត ជា សិរី អគ្គទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា។​
បន្ថែមពីនេះ​ទៀតក៏មាន​ការ​ចូលរួម​ជា​អធិបតី​ភាពនៃ​អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ធនាគារ វីង និងជាអគ្គនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប​, លោកជំទាវ អ្នកឧកញ៉ា ម៉ៅ ចំណាន អនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប និងជាប្រធានសមាគមសិល្បករខ្មែរ ព្រមទាំងភ្ញៀវកិត្តិយស និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋានជាច្រើនរូបទៀត។
លោកបណ្ឌិត Dmytro Kolechko  អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “ការបើកសាខានៅខេត្តរតនគិរីនេះ គឺជាជំហានដ៏ធំមួយក្នុងការនាំយកសេវាធនាគារទំនើបៗ ទៅដល់បងប្អូនខ្មែរគ្រប់រូប ទោះបីពួកគាត់រស់នៅទីណាក៏ដោយ។ ហើយនេះមិនគ្រាន់តែជាការពង្រីកបណ្តាញវិសាលភាពធនាគារប៉ុណ្ណោះទេ តែជាការនាំយកឱកាសដល់ក្រុមគ្រួសារ កសិករ និងម្ចាស់អាជីកម្មនៅក្នុងតំបន់ អាចរីកចម្រើន និងជោគជ័យបាន។”
លោកបណ្ឌិត Dmytro Kolechko បានបន្ថែមថា៖ “តាមរយៈការផ្តល់សេវាធនាគារពេញលេញ យើងអាចបង្កើនលទ្ធភាពដើម្បីពង្រឹងសហគមន៍មូលដ្ឋាន និងរួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចក្នុងខេត្តរតនគិរីឱ្យកាន់តែប្រសើរថែមទៀត។”
សាខាថ្មីរបស់ធនាគារ វីង នៅខេត្តរតនគិរី នឹងផ្តល់ជូននូវសេវាធនាគារយ៉ាងទូលំទូលាយ ដូចជា៖ គណនីសន្សំ, ផ្ទេរប្រាក់ក្នុង និងក្រៅប្រទេស, សេវាប្រាក់កម្ចី និង ដំណោះស្រាយធនាគារឌីជីថលទំនើបៗ ដែលបន្ថែមលើបណ្តាញភ្នាក់ងារ វីង ជាង ១៤០ កន្លែង ដែលមានស្រាប់ក្នុងខេត្តរតនគិរីផ្ទាល់។ អតិថិជនក៏អាចរីករាយជាមួយនឹងការដកប្រាក់ និងប្រើប្រាស់ម៉ាស៊ីន ATM ២៤ម៉ោង ពេញមួយសប្តាហ៍ ព្រមទាំងអាចដកប្រាក់ដោយឥតគិតថ្លៃនៅតាមភ្នាក់ងារ ធនាគារ វីង នៅ​គ្រប់​ទីកន្លែង​ ហើយថែមទាំងទទួលបាននូវភាពងាយស្រួលសម្រាប់ការប្រើប្រាស់អេប Wing Bank ជាមួយមុខងារដ៏សម្បូរបែប ដែលអាចធ្វើប្រតិបត្តិការបានគ្រប់ពេល គ្រប់ទីកន្លែង។
ដើម្បីជាការលើកទឹកចិត្តដល់ប្រជាជននៅក្នុងខេត្តរតនគិរី សម្រាប់ការសន្សំ និងការវិនិយោគ ធនាគារ វីង ក៏នឹងផ្តល់ជូនប្រូម៉ូសិនដ៏ពិសេស ចំពោះអតិថិជនរស់នៅក្នុងខេត្តរតនគិរី ដែលបើកគណនីបញ្ញើមានកាលកំណត់ សម្រាប់រយៈពេល ១២ ខែ នៅទីតាំងសាខាផ្ទាល់  នឹងទទួលបានអត្រាការប្រាក់ប្រចាំឆ្នាំ ៦% ដែលខ្ពស់ជាងអត្រាការប្រាក់ជាមធ្យមបច្ចុប្បន្ន ៤.៥% ហើយការផ្តល់ជូននេះមានសុពលភាពរហូតដល់ដំណាច់ឆ្នាំ ២០២៥។
ធនាគារ វីង សាខាខេត្តរតនគិរី មានអាសយដ្ឋានស្ថិតនៅចំណុចប្រសព្វផ្លូវលេខ ២៥ និងផ្លូវជាតិលេខ ៧៨A គឺនៅខាងលិចរង្វង់មូលក្រុងបានលុងតែបន្តិចប៉ុណ្ណោះ ហើយបើកបម្រើសេវាជូនអតិថិជនពីថ្ងៃចន្ទ ដល់ថ្ងៃសុក្រ ពីវេលាម៉ោង ៨:00 ព្រឹក ដល់ ៤:00 រសៀល។
ខេត្តរតនគិរី ជាខេត្តមួយសម្បូរដោយធនធានធម្មជាតិ និងវប្បធម៌ចម្រុះ ដែលមានចំនួនប្រជាជនប្រមាណជាង ២០០.០០០ នាក់។ ជាមួយនឹងតំបន់ទេសចរណ៍ដ៏ល្បីល្បាញដូចជា៖ បឹងយក្សឡោម និងឧទ្យានជាតិវីរជ័យ ខេត្តដ៏មានសក្តានុពលមួយនេះកំពុងឈានចូលយុគសម័យថ្មីនៃការអភិវឌ្ឍ ដែលជំរុញដោយគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ និងការវិនិយោគធំៗជាបន្តបន្ទាប់។
ជាក់ស្តែងកាលពីពេលថ្មីៗនេះ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាក៏បានដាក់ចេញនូវ កម្មវិធីពិសេសជំរុញការវិនិយោគនៅខេត្តទាំងបួននៅភូមិភាគឦសាន ២០២៥–២០២៨ ដែលមានគោលដៅទាក់ទាញការវិនិយោគបន្ថែមមកកាន់រតនគិរី ជាពិសេសលើវិស័យកសិកម្ម កសិ-ឧស្សាហកម្ម និងទេសចរណ៍។
វត្តមានរបស់ធនាគារ វីង ក៏នឹងចូលរួមបំពេញបន្ថែមដល់កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងទាំងនេះ ដោយជួយសម្រួលដល់ប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុកាន់តែរលូន និងបង្កើនលំហូរសាច់ប្រាក់នៅក្នុងសេដ្ឋកិច្ចមូលដ្ឋានឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើង។
ធនាគារ វីង ដែលរីកចម្រើនជាមួយកម្ពុជាអស់រយៈពេល ១៧ ឆ្នាំ បានក្លាយជាស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុមួយដែលទទួល​បានការ​ជឿជាក់ និងច្នៃប្រឌិតបំផុត ដោយបច្ចុប្បន្នកំពុងគ្រប់គ្រងប្រាក់បញ្ញើជិត ៣ ពាន់លានដុល្លារ។ បើតាមរបាយការណ៍ ធនាគារជាតិ​នៃកម្ពុជា ឆ្នាំ ២០២៤ ធនាគារ វីង ជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ទី ៥ លើទ្រព្យសកម្មសរុប និងទី ៦ ផ្នែកប្រាក់បញ្ញើសរុប និងទី១០ លើការផ្តល់កម្ចីសរុប ដែលវឌ្ឍនភាពនេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីភាពរឹងមាំផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុរបស់ខ្លួននៅក្នុងវិស័យធនាគារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
បច្ចុប្បន្ន ធនាគារ វីង មានបណ្តាញប្រតិបត្តិការទូលំទូលាយ រួមមានសាខាធនាគារ ២៧ ទីតាំង ភ្នាក់ងារជាង ១២.០០០ កន្លែង និងភ្នាក់ងារវីង ម៉ាស្ទ័រ ជិត ២០០ កន្លែង នៅទូទាំងប្រទេស។ មកទល់ពេលនេះ ធនាគារ វីង បានបម្រើអតិថិជនជាង ៩,៨ លានគណនី ដោយផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយធនាគារប្រកបដោយសុវត្ថិភាពយ៉ាងពេញលេញ រហ័ស និងងាយស្រួលប្រើប្រាស់សម្រាប់ការរស់នៅប្រចាំថ្ងៃ៕

Wing Bank Opens New Branch in Ratanakiri to Boost Financial Inclusion
Wing Bank, one of Cambodia’s fastest-growing digital banks, has officially opened a new branch in Ratanakiri province, reinforcing its commitment to expanding access to modern and affordable financial services for communities across the Kingdom—especially in rural and remote areas.
The inauguration ceremony was graced by H.E. Bun Heng, Chairman of the Ratanakiri Provincial Council, H.E. Nhem Samoeun, Governor of Ratanakiri Province, and Mr. Hem Sovannara, Director of the National Bank of Cambodia, Ratanakiri Provincial Branch and representative of Her Excellency Dr. Chea Serey, Governor of the National Bank of Cambodia.
Also in attendance were Neak Oknha Kith Meng, Chairman of the Board of Directors of Wing Bank and Chairman & CEO of the Royal Group of Companies; Lok Chumteav Neak Oknha Mao Chamnan, Vice-Chairwoman of the Royal Group of Companies, and President of the Khmer Artists Association, along with other distinguished guests and local authorities.
“Opening our branch in Ratanakiri is a significant step toward making modern banking accessible to every Cambodian, no matter where they live. This is more than a branch—it’s an opportunity for families, farmers, and entrepreneurs to grow and thrive,” said Dr. Dmytro Kolechko, CEO of Wing Bank. “By offering full banking services, we aim to empower local communities and contribute to the province’s economic development.”
The new Wing Bank Ratanakiri Branch offers a comprehensive range of banking services to complement the existing network of over 140 Wing Bank Agents and Wing Master Agents in the province. Services include savings accounts, domestic and international money transfers, loan facilities, and digital banking solutions. Customers can also enjoy 24/7 access to cash withdrawals and account services through ATMs, free cash-out at any Wing Bank Agent, and the convenience of Wing Bank’s feature-rich mobile application for banking anytime, anywhere.
To encourage local savings and investment, Wing Bank is offering an attractive promotion: residents who open a Term Deposit Account and maintain their balance for 12 months will receive a 6% annual interest rate for the first year—significantly higher than the current average of 4.5%. This offer is available from today until the end of the year.
Strategically located at the corner of Road No. 25 and National Road No. 78A, just a few meters west of Banlung Roundabout, the branch operates Monday to Friday, from 8:00 AM to 4:00 PM.
Ratanakiri, home to more than 200,000 residents, is rich in natural resources and cultural diversity. Known for its stunning Yeak Loam Lake, formed by a volcanic eruption nearly 4,000 years ago, and Virachey National Park, the province is entering a new era of development driven by major infrastructure and investment projects.
Recently, the Cambodian government launched the Special Program to Promote Investment in the Four Northeastern Provinces 2025–2028, aiming to attract more investment to Ratanakiri. This program highlights the province’s potential in agriculture, agro-industry, and tourism.
Wing Bank’s presence will complement these efforts by enabling smoother financial transactions and greater liquidity in the local economy.
With 17 years of growth alongside Cambodia, Wing Bank has become one of the country’s most trusted and innovative financial institutions, managing nearly USD 3 billion in deposits and offering more than 100 financial solutions for individuals, businesses, and institutions nationwide. According to the National Bank of Cambodia’s 2024 report, Wing Bank ranked 5th in total assets, 6th in total deposits, and 10th in total loans, underscoring its strong financial standing.
Wing Bank’s extensive network includes 27 bank outlets, more than 12,000 agents, and nearly 200 Wing Master Agents across the country—bringing financial services closer to millions of Cambodians. Today, the bank connects over 9.8 million account holders, empowering them with secure, fast, and convenient banking solutions.