វីង និងខេមឡៃហ្វ បន្តផ្តោតលើការធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត
ទទួលបានព័ត៌មានថ្មីៗ ពីធនាគារ វីង!វីង និងខេមឡៃហ្វ រួបរួមគ្នាលើកកម្ពស់ការធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតនៅកម្ពុជា
ធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត ជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាធនាគារចល័តឈានមុខគេនៅកម្ពុជា និង ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ខេមឡៃហ្វ ដែលជាប្រតិបត្តិករធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលមានអាយុកាលវែងជាងគេនៅកម្ពុជាបានប្តេជ្ញាចិត្តបន្តពង្រឹងសេវាកម្មការពារហិរញ្ញវត្ថុដល់ប្រជាជនកម្ពុជា។
លោក ម៉ានូ រ៉ាចាន់ អគ្គនាយកនៃធនាគារឯកទេស វីង បានមានប្រសាសន៍ថា៖“ វីងបានដាក់បញ្ចូលបេសកកម្មក្នុងការកែលំអបទពិសោធន៍អតិថិជនដោយប្រើប្រាស់ឌីជីថលនិងការច្នៃប្រឌិតទៅក្នុងឌីអិនអេសាជីវកម្មរបស់យើង ។ យើងចង់ធ្វើការជាមួយដៃគូដូចជា ខេមឡៃហ្វ ជាដើម ដែលមានចក្ខុវិស័យប្រហាក់ប្រហែលនឹងវីងក្នុងការដោះស្រាយសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុនិងតំរូវការធានារ៉ាប់រងរបស់ប្រជាជនកម្ពុជារាប់លាននាក់ដែលមានប្រាក់ចំណូលមធ្យម ។
លោក ម៉ានូ បានបញ្ជាក់បន្ថែមថា៖ “ ក្នុងនាមជាធនាគារឯកទេស វីងបានខិតខំអស់រយៈពេល ១២ ឆ្នាំកន្លងមក ដើម្បីសម្រេចចក្ខុវិស័យក្នុងការផ្តល់ឱ្យប្រជាជនកម្ពុជាម្នាក់ៗនូវលទ្ធភាពទទួលបានសេវាហិរញ្ញវត្ថុតាមទូរស័ព្ទចល័តដែលមានភាពងាយស្រួល ដើម្បីធ្វើឱ្យជីវិតរស់នៅទូទាំងប្រទេសភាពប្រសើរឡើង” ។
ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតកម្ពុជាហៅកាត់ថា ខេមឡៃហ្វ ស្ថិតក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលគួរឲ្យជឿជាក់បំផុតនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ក្រុមហ៊ុននេះបានក្លាយជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងដំបូងគេបំផុតដែលបានប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាក្នុងឆ្នាំ ២០១២។
ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ខេមឡៃហ្វ បានសហការជាមួយធនាគារឯកទេសវីងចាប់តាំងពីឆ្នាំ ២០១៤ ដើម្បីផ្តល់ជូននូវមធ្យោបាយបង់ប្រាក់សម្រាប់អតិថិជនរបស់ខ្លួនឲ្យបង់ប្រាក់បុព្វលាភតាមរយៈប្រព័ន្ធហិរញ្ញវត្ថុឌីជីថលរបស់វីង។
លោកប្រធានអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ខេមឡៃហ្វ ចនសុន ឆៃ បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ជាផ្នែកមួយរបស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបដូចគ្នា ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ខេមឡៃហ្វនិងធនាគារឯកទេសវីងកំពុងធ្វើការជាមួយគ្នាដើម្បីពង្រឹងកិច្ចសហការដើម្បីផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់ខ្លួននូវអត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមពីក្រុមហ៊ុនទាំងពីរនេះ។
“ខ្ញុំជឿជាក់ថាយើងអាចឆ្ពោះទៅមុខយ៉ាងរហ័ស ហើយឈានមុខគេដោយផ្តល់ជូននូវការបង់ប្រាក់បុព្វលាភដ៏ងាយស្រួលចំពោះអតិថិជនរបស់យើង ក៏ដូចជាការបង្កើតនូវផលិតផលនិងពង្រីកបន្ថែមសេវាកម្មធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតជាមួយអត្ថប្រយោជន៍ដ៏ច្រើនដល់អតិថិជនរបស់យើងទាំងពីរ។”
វីងបានខិតខំប្រើប្រាស់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុឌីជីថលប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតដើម្បីជំរុញបរិយាប័ន្នហិរញ្ញវត្ថុនៅក្នុងប្រទេស។ ទន្ទឹមនឹងនេះ ខេមឡៃហ្វ ជោគជ័យក្នុងការផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដើម្បីការពារសុខុមាលភាពគ្រួសារកម្ពុជាដោយផ្តល់ជូននូវផលិតផលការពារធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតសាមញ្ញនិងមានតំលៃសមរម្យ។

Wing and Camlife renew focus on life insurance
Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank, Cambodia’s leading mobile banking service provider and Cambodia Life Insurance PLC. (Camlife), the Kingdom’s longest life insurance operator, renewed their commitment to extend financial protection to each Cambodian.
“Wing has integrated the mission of improving customer experience through digitalization and innovation into our corporate DNA,” said Manu Rajan, CEO of Wing. “We are keen to work with partners like Camlife who shares a similar vision as Wing in addressing the financial services and insurance needs of those millions of Cambodians who belong to the bottom of the Income Pyramid and Socio-Economic Strata.”
“As a specialised bank, Wing has diligently worked for the past 12 years to realize the vision of providing each Cambodian with convenient access to relevant mobile financial services and thereby improving lives across the Kingdom,” added Manu.
Camlife is among the most trusted insurance companies in the Kingdom. The firm became the very first life insurance company to open its doors in Cambodia in 2012.
Camlife has collaborated with Wing since 2014 to provide payment gateway for its clients to pay premium through Wing’s digital financial ecosystem.
“Under the same Royal Group of Companies, Camlife and Wing are working to enhance cooperation to provide their clients to get and enjoy additional benefits from both companies.
“I believe that we can move forward rapidly into the leading position by providing easy payment to our clients as well as widening life insurance products and services with abundant benefits to both clients.,” said Camlife’s CEO, Johnson Chai.
Wing has strived to use innovative digital financial services to boost financial inclusion in the country. Meanwhile, Camlife has a progressive milestone of providing financial services to protect the well-being of Cambodian families by offering simple and affordable life insurance protection products.