វីង និង ឌី អេហ្វ អាយ ឡាក់គី សហការគ្នាផ្ដល់ការទូទាត់ ដោយពុំប្រើប្រាស់ក្រដាស់ប្រាក់ ដល់អតិថិជន និងអ្នកផ្គត់ផ្គង់របស់ខ្លួន
ទទួលបានព័ត៌មានថ្មីៗ ពីធនាគារ វីង!ធនាគារឯកទេស វីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត ដែលជាអ្នកផ្ដល់សេវាកម្មធនាគារចល័ត ឈានមុខគេនៅប្រទេសកម្ពុជា បានប្រកាសអំពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរបស់ខ្លួន ជាមួយក្រុមហ៊ុន ឌី អេហ្វ អាយ ឡាក់គី (DFI Lucky) ដែលជាក្រុមហ៊ុនដែលគ្រប់គ្រងផ្សារទំនើបឈានមុខគេ និងធំបំផុតមួយនៅកម្ពុជា ក្នុងការផ្តល់ជូនចំពោះអតិថិជនរបស់ផ្សារទំនើបឡាក់គី និង Guardian ក៏ដូចជាអ្នកផ្គត់ផ្គង់ផលិតផលរបស់ខ្លួន នូវភាពងាយស្រួលក្នុងការទូទាត់ថ្លៃទំនិញ ដោយពុំចាំបាច់ប្រើប្រាស់ក្រដាស់ប្រាក់ (Cashless Payment) ។
អតិថិជនរបស់ផ្សារទំនើបឡាក់គី ក៏ដូចជា Guardian អាចធ្វើការទូទាត់ បានយ៉ាងឆាប់រហ័ស និងងាយស្រួលជាមួយសេវាកម្ម WingPay របស់វីង តាមរយៈទូរស័ព្ទដៃ ឬប្រើប្រាស់កាតគណនីវី ។ អត្ថប្រយោជន៍សម្រាប់អតិថិជផ្សារទំនើបឡាក់គី និងក៏ដូចជាផ្សារទំនើបឡាក់គី គឺផ្តល់នូវបទពិសោធន៍នថ្មីពាក់ព័ន្ធនឹងដំណើការ នៃការទូទាត់នៅកន្លែងគិតប្រាក់ ដែលអតិថិជននឹងមិនជួបប្រទះភាររំខានក្នុងការរង់ចាំលុយអាប់, កាត់បន្ថយហានិភ័យនានាជុំវិញការទូទាត់ដោយប្រើក្រដាស់ប្រាក់ និងផ្តល់ជម្រើសទូទាត់សមស្របបន្ថែមទៀត សម្រាប់តម្រូវការរបស់អតិថិជន ក៏ដូចជាអ្នកផ្គត់ផ្គង់ផលិតផលផងដែរ។
លើសពីនេះទៀត វីង ក៏ផ្ដល់ជូនផ្សារទំនើបឡាក់គី នូវមធ្យោបាយក្នុងការទូទាត់សាច់ប្រាក់ភ្លាមៗ ដល់អ្នកផ្គត់ផ្គង់របស់ខ្លួន។ ការទូទាត់ដោយពុំប្រើប្រាស់ក្រដាស់ប្រាក់ ផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ ទាំងផ្សារទំនើបឡាក់គី និងអ្នកផ្គត់ផ្គង់ផលិតផលសម្រាប់ផ្សារទំនើបឡាក់គី ដោយសារតែវាជួយកាត់បន្ថយថ្លៃចំនាយនានាពាក់ព័ន្ធនឹងការគ្រប់គ្រងក្រដាស់ប្រាក់ ក៏ដូចជាហានិភ័យនៃការបាត់បង់សាច់ប្រាក់ផ្សេងៗ ។ ម្យ៉ាងវិញទៀត ការទូទាត់លើផលិតផលត្រូវបានបញ្ចូលភ្លាមៗ ទៅក្នុងគណនីវីងរបស់អ្នកផ្គត់ផ្គង់ ដើម្បីឱ្យពួកគេអាចប្រើវាបានភ្លាមៗ សម្រាប់តម្រូវការអាជីវកម្មរបស់ពួកគេផងដែរ។
លោក ចូចូ ម៉ាឡូឡូស អគ្គនាយកធនាគារឯកទេស វីង មានប្រសាសន៍ថា ភាពជាដៃគូរវាង វីង និងក្រុមហ៊ុន ឌី អេហ្វ អាយ ឡាក់គី គឺជាការឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើង ក្នុងការពង្រីកសេវាទូទាត់ដោយពុំប្រើប្រាស់ក្រដាសប្រាក់ នៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា និងធ្វើឱ្យមានភាពងាយស្រួល សម្រាប់អតិថិជន និងអាជីវកម្ម ក្នុងការគ្រប់គ្រងប្រតិបត្តិការទូទាត់របស់ពួកគេ សម្រាប់ប្រតិបត្តិការទូទាត់ប្រាក់ជារៀងរាល់ថ្ងៃ ឬប្រតិបត្តិការទូទាត់ប្រាក់រវាងអាជីវកម្មនិងអាជីវកម្ម ។
លោក ចូចូ ម៉ាឡូឡូស បានបន្តទៀតថា៖ “គោលដៅមួយ ក្នុងចំណោមគោលដៅរបស់ វីង គឺដើម្បីបង្កើតនិងកសាងប្រព័ន្ធអេកូនៃការទូទាត់ដោយពុំប្រើប្រាស់ក្រដាសប្រាក់នៅកម្ពុជា។ ការធ្វើបែបនេះ យើងជួយបង្កើតផលប្រយោជន៍ភ្លាមៗ សម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់ ដែលកំពុងស្វែងរកនូវជម្រើសនៃការទូទាត់ប្រាក់ដែលងាយស្រួល ដូចជាការទូទាត់ពុំប្រើប្រាស់ក្រដាសប្រាក់ និងការទូទាត់តាមឌីជីថល ខណៈពេលជាមួយគ្នានេះ បានជំរុញសេដ្ឋកិច្ចឲ្យធំជាងមុន ព្រោះទឹកប្រាក់ត្រូវបាន ប្រើប្រាស់ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព ចំពោះមុខជំនួញ និងគោលបំណងផ្ទាល់ខ្លួន។”
លោក Stephane Pariente នាយកគ្រប់គ្រងរបស់ក្រុមហ៊ុន ឌី អេហ្វ អាយ ឡាក់គី បានមានប្រសាសន៍អំពីភាពជាដៃគូរបស់ខ្លួនជាមួយ វីង ថា បច្ចេកវិទ្យាទំនើប និងជឿទុកចិត្តរបស់ វីង និងភាពឈានមុខគេក្នុងការទូទាត់ពុំប្រើប្រាស់ក្រដាសប្រាក់ និងឌីជីថល រឹតតែនាំឱ្យគាត់មានទំនុកចិត្តរឹតតែខ្លាំងចំពោះភាពជាដៃគូនេះ។
លោក Pariente បានលើកឡើងថា៖ “ក្រុមហ៊ុន DFI Lucky មានយុទ្ធសាស្រ្តអាទិភាពមួយ គឺផ្តល់ជូននូវផលិតផលល្អឥតខ្ចោះ និងជានិច្ចកាលបំរើជូនអតិថិជន និងអ្នកផ្គត់ផ្គងមូលដដ្ឋាន ដែលកើនឡើងយ៉ាងឆាប់រហ័ស ឲ្យបានល្អបំផុត។ ដៃគូ ដែលយើងធ្វើការជាមួយ ត្រូវតែមានការប្តេជ្ញាចិត្តដូចគ្នា ចំពោះគុណភាព សេវាកម្មអតិថិជន និងភាពច្នៃប្រឌិត។ វីង បានឈរជើងជាអ្នកនាំមុខគេយ៉ាងច្បាស់ លើសេវាកម្មទូទាត់ដោយពុំប្រើប្រាស់ក្រដាសប្រាក់ និងធ្វើជាដៃគូយូរអង្វែងសម្រាប់យើង។ វីង ក៏បានធ្វើឲ្យមានភាពងាយស្រួលយ៉ាងខ្លាំង សម្រាប់ក្រុមហ៊ុន ឌី អេហ្វ អាយ ឡាក់គី និងអ្នកផ្គត់ផ្គង់ផលិតរបស់យើង ក្នុងការធ្វើការរួមគ្នា ព្រោះយើងនឹងទូទាត់វិក្កយបត្រដោយពុំប្រើប្រាស់ក្រដាសប្រាក់ ដែលវាបានជួយកាត់បន្ថយពេលវេលា និងថ្លៃចំនាយផ្សេងៗលើការទូទាត់វិក្កយបត្រ និងការប្រមូលប្រាក់ ហើយអ្នកផ្គត់ផ្គង់ទទួលបានការទូទាត់លើផលិតផលដែលពួកគេផ្តត់ផ្គង់មកយើង ដោយផ្ទាល់ទៅក្នុងគណនីវីងរបស់ពួកគេ»។
ដើម្បីចូលរួមអបអរសាទរ ចំពោះភាពជាដៃគូនេះ អ្នកប្រើប្រាស់គណនីវីង នឹងទទួលបានការបញ្ចុះតម្លៃ ៥% នៅពេលដែលពួកគេទិញទំនិញនៅផ្សារទំនើបឡាក់គី ចាប់ពីថ្ងៃទី ១៥ ដល់ថ្ងៃទី ៣១ ខែមីនាឆ្នាំ ២០១៩ ។

Phnom Penh, March 15, 2019: Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank (Wing), Cambodia’s leading mobile banking service provider, has announced that it has partnered with DFI Lucky (Lucky), Cambodia’s leading and largest supermarket chain, in providing its Lucky and Guardian customers as well as suppliers the convenience and ease of cashless payment and disbursement option.
With WingPay and the convenience of their mobile phone or Wing Card, DFI Lucky customers may quickly and easily make their payments, taking care of their daily shopping essentials through their mobile phone or with a simple swipe of their Wing Card. The benefit to both Lucky customers and Lucky is a streamlined checkout experience, less hassle exchanging cash at checkout, reduced risk and cost associated with cash, and provides more payment options that best suites the needs of customers and suppliers.
In addition, Wing makes it possible for Lucky to make immediate cashless payments to its suppliers. Cashless payments benefit both Lucky and their suppliers because it reduces the cost of cash handling as well as the risk of loss that are inherent in cash payments, and payments are credited immediately into the suppliers Wing account, so that they may make immediate use of those funds as their business demands may require.
Wing Chief Executive Officer, Jojo Malolos, said this partnership between Wing and DFI Lucky is a reflection of our leadership commitment to expand cashless payments throughout Cambodia, and to make it easy and convenient for consumers and businesses to handle their transactions, whether it be for basic every day transactions or for business to business transactions.
“One of our goals at Wing is to enable and build up the cashless payment ecosystem in Cambodia. In doing so we help create immediate benefits for users who are increasingly demanding more convenient payment options such as cashless and digital payments, while at the same time spur the larger economy, as funds are efficiently deployed to other business and personal purposes,” said Mr. Malolos.
Commenting on their partnership with Wing, Stephane Pariente, Managing Director of DFI Lucky, said that Wing’s advanced and reliable technology, and leadership in cashless and digital payments gives him confidence in the partnership.
“DFI Lucky has made it a strategic priority to always provide the best products and to always better serve our rapidly growing customer and supplier base. The partners we work with must have a common commitment to quality, customer service, and innovation. Wing stood out as the clear leader in cashless payments and as a long term partner for us. Wing has also made it very easy for Lucky and our vendors to work together because we will pay invoices cashless, which reduces the time and cost of invoice payment and collections, and suppliers receive their invoice payments directly into their Wing account,” said Mr. Pariente.
To congratulate on the partnership, Wing account users will receive 5% discount when they purchase at any of Lucky Supermarkets from March 15 – 31, 2019.