ធនាគារ វីង បើកសម្ពោធសាខាថ្មីនៅមុខអ័រគីដេដឹរ៉ូយ៉ាល់ ផ្លូវ២០០៤
March 16, 2023ធនាគារ វីង ប្រារព្ធខួប១ឆ្នាំនៃការដាក់ឲ្យដំណើរការជាផ្លូវការនៃអាជ្ញាបណ្ណធនាគារពាណិជ្ជរបស់ខ្លួនជាមួយនឹងការបើកសម្ពោធសាខាថ្មី។
មានរយៈពេល១ឆ្នាំគត់បន្ទាប់ពីធនាគារ វីងបានដាក់ឲ្យដំណើរការអាជ្ញាបណ្ណធនាគារពាណិជ្ជរបស់ខ្លួនកាលពីថ្ងៃទី១៤ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២២ ហើយថ្ងៃនេះធនាគារ វីង ក៏បានបើកសម្ពោធសាខាថ្មីបន្ថែមទៀតនៅមុខអ័រគីដេដឹរ៉ូយ៉ាល់ ផ្លូវ២០០៤។ កម្មវិធីសម្ពោធនេះធ្វើឡើងក្រោមវត្តមាន ឯកឧត្តម រ័ត្ន សុវណ្ណរៈ ឧបការីទេសាភិបាល និងជាអគ្គនាយកត្រួតពិនិត្យធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា លោកជំទាវ ហ៊ុន ម៉ាណា អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលធនាគារ វីង និងជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ព្រមទាំងឥស្សរជនកិត្តិយសជាច្រើនរូបទៀត។
បន្ទាប់ពីសម្ពោធអាជ្ញាបណ្ណធនាគារពាណិជ្ជរបស់ខ្លួនជាផ្លូវការអស់រយៈពេលមួយឆ្នាំមកនេះ ធនាគារ វីង បានឆ្លុះបញ្ជាក់យ៉ាងច្បាស់ថាខ្លួនជាដៃគូគួរដ៏ឲ្យជឿជាក់ ដែលប្រជាជនកម្ពុជាអាចពឹងពាក់បានក្នុងការការពារប្រាក់សន្សំរបស់ពួកគេប្រកបដោយទំនុកចិត្ត និងមានសុវត្ថិភាពខ្ពស់។ បច្ចុប្បន្ននេះធនាគារ វីង ទទួលបានប្រាក់បញ្ញើពីអតិថិជនជាង៥០០លានដុល្លារអាមេរិក និងមានអតិថិជនប្រើប្រាស់អេប Wing Bank ជាង១លាននាក់។ លើសពីនេះ ធនាគារ វីង ក៏ផ្តល់ជូនអត្រាការដ៏ល្អមួយនៅក្នុងប្រទេស ព្រមទាំងផ្តល់ជូនកម្ចីតាមប្រព័ន្ធឌីជីថល និងមានដៃគូទូទាត់ជាង១០.០០០ ទីតាំងផងដែរ។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង នាយកប្រតិបត្តិ នៃធនាគារ វីង បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “យើងមិនអាចសម្រេចកិច្ចការទាំងអស់នេះបានឡើយ ប្រសិនបើគ្មានការគាំទ្រយ៉ាងក្លៀវក្លាពីសំណាក់អតិថិជន ដៃគូសហការ និងភាគីពាក់ព័ន្ធ។ យើងនឹងបន្តប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការផ្តល់នូវដំណោះស្រាយធនាគារដ៏ល្អបំផុតសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជា ដែលដូចទៅនឹងពាក្យបាវចនារបស់យើងគឺ ធនាគារ វីង ធនាគារសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជា។”
ក្នុងរយៈពេលត្រឹមតែមួយឆ្នាំប៉ុណ្ណោះ ធនាគារ វីង បានបើកដំណើរការជាង១០សាខាទូទាំងប្រទេស ដើម្បីបំពេញតម្រូវការសេវាហិរញ្ញវត្ថុដែលកំពុងតែកើនឡើង។ នៅឆ្នាំ២០២២ ធនាគារ វីង បានបើកដំណើរការសាខាសែនសុខ សាខាវត្តភ្នំ សាខាទួលគោក សាខាបឹងត្របែក និងសាខាព្រះយុគន្ធរ ដែលសាខាទាំងអស់នេះស្ថិតនៅរាជធានីភ្នំពេញ រីឯសាខាមួយទៀតនោះគឺស្ថិតនៅខេត្តព្រះសីហនុ។ សម្រាប់ប៉ុន្មានខែដំបូងនៃឆ្នាំ២០២៣នេះ ធនាគារ វីង បានបើកសាខាបន្ថែមចំនួន៤បន្ថែម នៅខេត្តបាត់ដំបង តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបភ្នំពេញ ខេត្តសៀមរាប និងខេត្តស្វាយរៀង។
ធនាគារ វីង សាខាអ័រគីដេ២០០៤ នឹងផ្តល់ជូនអតិថិជននូវផលិតផល និងសេវាកម្មធនាគារយ៉ាងពេញលេញដូចជា៖ ប្រាក់បញ្ញើ កម្ចីសម្រាប់អាជីវកម្ម ផ្ទេរប្រាក់ និងសេវាកម្មផ្សេងៗជាច្រើនទៀត។ ធនាគារ វីង សុទ្ធសឹងតែមានបុគ្គលិកប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈនិងរួសរាយរាក់ទាក់ ដែលត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចក្នុងការបម្រើអតិថិជនក្នុងទីតាំងថ្មីនេះ ទាំងប្រជាជនមូលដា្ឋន និងជនបរទេស។
ធនាគារ វីង សាខាអ័រគីដេ២០០៤ មានទីតាំងស្ថិតនៅអាគារអេសហាសអ៊ែរ១ លេខ៣៥ ផ្លូវ២០០៤ ភូមិអ័រគីដេ សង្កាត់អូបែកក្អម ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ ដែលជាប់នឹងច្រកចូល អ័រគីដេដឹរ៉ូយ៉ាល់ នៅផ្លូវ២០០៤ផ្ទាល់តែម្តង។ សាខានេះបើកបម្រើសេវាអតិថិជន ថ្ងៃចន្ទ ដល់ សុក្រ ពីម៉ោង៨ ព្រឹក ដល់ ៥ ល្ងាច ហើយមានបំពាក់ដោយទូATMដ៏ទំនើបសម្រាប់ការដកប្រាក់ដោយឥតគិតថ្លៃ។
ថ្មីៗនេះ ធនាគារ វីង ក៏បានដាក់ដំណើរការសេវាកម្មពិសេសសម្រាប់និយោជក សម្រាប់បើកប្រាក់បៀវត្សរ៍តាមរយៈប្រព័ន្ធ iBanking របស់ធនាគារ វីង ដោយមិនគិតថ្លៃសេវា។ ហើយអាចដកប្រាក់បៀវត្សរ៍ដោយឥតគិតថ្លៃតាមរយៈបណ្តាញនៃភ្នាក់ងារ វីង ដ៏ធំទូលាយ សាខារបស់ធនាគារ វីង ការិយាល័យកណ្តាលធនាគារវីង និងម៉ាស៊ីន ATM របស់វីង។ ទាំងនិយោជក និងនិយោជិតក៏មានសិទ្ធិទទួលបានប្រាក់កម្ចីឌីជីថលដោយគ្មានវត្ថុបញ្ចាំផងដែរ៕

Wing Bank opens new branch in front of Orkide The Royal along Street 2004
Wing Bank celebrates its first anniversary launching its commercial banking business with the launch of a brand-new branch.
Exactly one year since officially launching its commercial banking license on 14th March 2022, Wing Bank today has launched a new branch in front of Orkide The Royal along Street 2004. The launch was presided over by  H.E. Rath Sovannorak, Assistant Governor and Director General of Banking Supervision at the National Bank of Cambodia, Lok Chumteav Hun Mana, Neak Oknha Kith Meng, Chairman of Wing Bank, and the CEO of the Royal Group of Companies, as well as other esteemed dignitaries.
After a year since officially launching as a commercial bank, Wing Bank has proven itself as a trusted partner, one that Cambodians can rely on to protect their savings. Today the bank has attracted over half a billion US dollars in deposits and over a million app users. It offers one of the best deposit interest rates in the country, an instant unsecured digital loan service, and works with over 10,000 payment merchant partners.
“We could not have achieved this without the unwavering support of our customers, partners, and stakeholders,” said Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank. “We will remain committed to provide the best banking solutions to our fellow Cambodians, and to live by our motto: Wing Bank, the Bank for Every Cambodian.”
In the span of just a year, Wing Bank has launched more than 10 branches nationwide, helping to fulfil the growing demand for financial services. In 2022 alone, the bank launched its Independence Monument, Sen Sok, Wat Phnom, Tuol Kork, Boeung Trabek and Preah Yukunthor branches in Phnom Penh, with another branch in Sihanoukville. Before the end of the first quarter of 2023, Wing Bank launched new branches in Battambang Municipality, the Royal Group Phnom Penh Special Economic Zone (RGPPSEZ), Siem Reap Municipality, and Svay Rieng Municipality.
The Wing Bank Orkide 2004 branch will provide a full range of banking products and services, including deposits, business loans, fund transfers and more. The bank’s professional and friendly staff are eager to serve a new community of both local and foreign customers.
The new branch is located at Building SHR1 No 35, Street No 2004, Phum Orchide, Sangkat Ou Baek K’am, Khan Saensokh, Phnom Penh. It is next to the entrance of Orkide The Royal along Street 2004. The branch is open from 8 am to 5 pm, Monday to Friday, and is equipped with modern ATMs for free cash withdrawals.
Recently, Wing Bank has also launched a special service for employers, whereby they can process their payroll via the Wing Bank iBanking system with zero charges. Salaries can then be accessed for free via the vast network of Wing Cash Xpress agents and in all Wing Bank branches – including the Head Office – and its ATMs. Both employers and employees are also eligible for collateral-free digital loans.