ទីស្នាក់ការកណ្តាលធនាគារ វីង បើកដំណើរការឡើងវិញក្រោយកែលម្អរួចរាល់
June 12, 2023ធនាគារ វីង បើកដំណើរការសេវាបម្រើអតិថិជន ឡើងវិញនៅទីស្នាក់ការកណ្តាលដ៏ទំនើបរបស់ខ្លួន ដោយមាននូវការផ្តល់ជូនពិសេសៗទៅដល់អតិថិជន។
ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក ដែលជាធនាគារពាណិជ្ជកំពុងរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សមួយនៅកម្ពុជា បានបញ្ចប់ការកែលម្អអគារការិយាល័យកណ្តាលរបស់ខ្លួន ព្រមទាំងចាប់ផ្តើមបើកដំណើរការសេវាកម្មបម្រើអតិថិជនឡើងវិញ ដោយផ្តល់ជូនសេវាកម្មធនាគារពេញលេញ និងសម្បូរបែបជូនដល់អតិថិជន។
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលធនាគារ វីង ព្រមទាំងគណៈគ្រប់គ្រងជាន់ខ្ពស់នៃធនាគារ វីង បានទទួលស្វាគមន៍ដល់ភ្ញៀវកិត្តិយស ក្នុងការអញ្ជើញទស្សនាពីទិដ្ឋភាពការិយាល័យកណ្តាលរបស់ធនាគារ វីង ដែលទើបបានធ្វើការកែលម្អរួចរាល់ជាស្ថាពរនេះផងដែរ។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានថ្លែងថា៖ “ការិយាល័យកណ្តាលរបស់យើងដែលទើបបញ្ចប់ការកែលម្អនេះ បានរចនាឡើងយ៉ាងផ្ចិតផ្ចង់ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្ត និងការយកចិត្តទុកដាក់របស់យើងចំពោះការផ្តល់សេវាកម្មដ៏ទំនើប និងសម្បូរបែបទៅដល់អតិថិជន។”
លោក ហាន ប៉េងក្វាង បានបន្តថា៖ “យើងខ្ញុំតែងតែខិតខំធ្វើយ៉ាងណាដើម្បីផ្តល់នូវបទពិសោធន៍សេវាកម្មធនាគារ ប្រកបដោយភាពងាយស្រួល និងរលូនទៅដល់អតិថិជននៅរាជធានីភ្នំពេញ ហើយការកែលម្អឡើងវិញនូវអគារការិយាល័យកណ្តាលដ៏ទំនើបរបស់យើង គឺនឹងជួយដល់ការសម្រេចគោលដៅទាំងនោះ។”
ការិយាល័យកណ្តាលរបស់ធនាគារ វីង បានកែល្អថ្មីឡើងវិញដោយមានការរៀបចំនូវចំណតរថយន្តធំទូលាយ កន្លែងរង់ចាំមានផាសុខភាព កន្លែងទទួលទានកាហ្វេដ៏ស្រស់ស្រាយ និងបន្ទប់ប្រជុំត្រូវបានរៀបចំយ៉ាងល្អប្រណីត។ ទាំងអស់នេះសុទ្ធសឹងតែមានការរចនាឡើងដើម្បីផ្តល់ជូននូវឯកជនភាព និងផាសុខភាពទៅដល់អតិថិជន។ បន្ថែមលើនេះ បុគ្គលិករបស់ធនាគារ វីង ដែលមានជំនាញ និងភាពរួសរាយរាក់ទាក់ បានត្រៀមខ្លួនរួចរាល់ក្នុងការផ្តល់សេវាកម្មធនាគារទៅដល់អតិថិជន ដែលសេវាកម្មទាំងនោះរួមមាន៖ ការបើកគណនីធនាគារ វីង សេវាដាក់ប្រាក់ និងដកប្រាក់ ផ្ទេរប្រាក់ ប្តូរប្រាក់ សេវាឥណទាន បណ្ណឥណទាន និងសេវាហិរញ្ញវត្ថុពាណិជ្ជកម្មជាដើម។
ដើម្បីអបអរសាទរការបើកដំណើរការឡើងវិញនៃសេវាបម្រើអតិថិជនការិយាល័យកណ្តាលរបស់ធនាគារ វីង ក៏នឹងមានការផ្តល់ជូននូវប្រូម៉ូសិនពិសេសផងដែរ។ ចំពោះអតិថិជនដែលដាក់ប្រាក់បញ្ញើចាប់ពី ៥០០ ដុល្លារអាមេរិកឡើងទៅ ចាប់ពីថ្ងៃនេះរហូតដល់ដំណាច់ខែ មិថុនា ឆ្នាំ២០២៣ នឹងទទួលបានអត្រាការប្រាក់រហូតដល់ទៅ ៨ ភាគរយក្នុងមួយឆ្នាំ។ លើសពីនេះ អតិថិជនដែលស្នើបើកកាតឥណទាន វីងវីសា គឺមិនគិតថ្លៃសេវាប្រចាំឆ្នាំសម្រាប់ឆ្នាំដំបូងឡើយ ហើយការផ្តល់ជូននេះគឺមានសុពលភាពចាប់ពីថ្ងៃនេះ រហូតដល់ដំណាច់ឆ្នាំ២០២៣។
ការិយាល័យកណ្តាលរបស់ធនាគារ វីង មានទីតាំងស្ថិតនៅបឹងត្របែក តាមបណ្តោយមហាវិថីព្រះមុនីវង្ស ដែលជាតំបន់ពាណិជ្ជកម្មស្ថិតនៅចំកណ្តាលរាជធានីភ្នំពេញ។ ការិយាល័យកណ្តាលរបស់ធនាគារ វីង បើកបម្រើសេវាកម្មអតិថិជនចាប់ពីម៉ោង ៨ ព្រឹក ដល់ម៉ោង ៨យប់ នៅរៀងរាល់ថ្ងៃចន្ទ ដល់ថ្ងៃសុក្រ ហើយសម្រាប់ថ្ងៃចុងសប្តាហ៍គឺបើកដំណើរការចាប់ពីម៉ោង ៨ព្រឹក ដល់ម៉ោង ៤ រសៀល។
ធនាគារ វីង បានពង្រីកខ្លួនយ៉ាងឆាប់រហ័ស បន្ទាប់ពីសម្ពោធជាធនាគារពាណិជ្ជក្នុងខែមីនា ឆ្នាំ ២០២២។ បច្ចុប្បន្ន ធនាគារនេះបាននឹងកំពុងដំណើរការសេវាកម្មរបស់ខ្លួនចំនួន ១៦ សាខា ដែលគ្រប់ដណ្តប់ទូទាំងរាជធានីភ្នំពេញ និងខេត្តមួយចំនួនផ្សេងទៀត ក្នុងនោះក៏រួមមាន៖ ធនាគារ វីង សាខាសៀមរាប ធនាគារ វីង សាខាស្វាយរៀង និងធនាគារ វីង សាខាខេត្តកំពង់ធំ ដែលត្រូវបានដាក់ឲ្យដំណើរការនាពេលនេះផងដែរ។ ទន្ទឹមគ្នានេះ ធនាគារ វីង បានបង្កើតដៃគូសហការជាច្រើន ជាមួយ ១៥០.០០០ អាជីវកម្ម ព្រមទាំងស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុធំៗនៅលើពិភពលោកដូចជា៖ ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត Prudential ក្រុមហ៊ុនUnionPay ក្រុមហ៊ុនVisa និងក្រុមហ៊ុន Mastercard ជាដើម។ កត្តានេះបានធ្វើឲ្យធនាគារ វីង បង្កើតបានប្រព័ន្ធធនាគារឌីជីថលធំជាងគេបំផុតមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាដែលមានសហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យមប្រមាណ ៣.០០០សហគ្រាស និង ៦០០អាជីវកម្មកំពុងប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់ធនាគារ វីង នាពេលបច្ចុប្បន្ន។
កាលពីឆ្នាំមុនកន្លងទៅនេះ ការផ្តល់ឥណទានរបស់ធនាគារ វីង ក៏បានបង្ហាញពីការកើនឡើង រហូតដល់ចំនួន៤០ ដង ខណៈដែលបច្ចុប្បន្ន ទំហំប្រាក់បញ្ញើ កើនរហូតដល់ប្រមាណ ៥០០ លានដុល្លារអាមេរិក។ ជាមួយគ្នានេះ ធនាគារ វីង គ្រោងនឹងពង្រីកវិសាលភាពសេវាកម្មធនាគាររបស់ខ្លួន តាមរយៈការបើកការិយាល័យសាខាថ្មីៗជាច្រើនបន្ថែមទៀតនាពេលឆាប់ៗខាងមុខនេះ ដើម្បីផ្តល់សេវាហិរញ្ញវត្ថុកាន់តែល្អប្រសើរទៅដល់អតិថិជនទាំងរូបវន្តបុគ្គល និងអាជីវកម្មនានា នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា៕

June 12, 2023Wing Bank re-opens its customer service after a comprehensive renovation and provides special offers to its customers at the premises in conjunction with the reopening.
Wing Bank (Cambodia) Plc, one of the fastest-growing commercial banks in Cambodia, completed comprehensive and extensive renovations to its Main Branch and re-opened the customer service lounge, providing an excellent customer experience and full-fledged commercial banking services to customers.
Neak Oknha Kith Meng, the Chairman and CEO of the Royal Group of Companies and Chairman of Wing Bank, along with the Senior Management Team at Wing Bank, welcomed distinguished guests and gave them a tour of the newly renovated Wing Bank’s Main Branch.
“Our newly renovated Main Branch is designed to reflect our commitment to serving our customers in a comfortable and customer-centric manner,” said Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank. “We strive to make banking easily accessible and provide a seamless banking experience to our customers, and this renovation and our state-of-art Main Branch help us to achieve that goal.”
Wing Bank’s Main Branch is re-designed to offer excellent customer experiences and be much more comfortable than before. The branch now has more parking space for its customers, a new and inviting waiting area, a relaxing café lounge, well-equipped discussion rooms, and premium meeting rooms, providing the customers with the comfort and privacy they deserve.
Additionally, the Bank’s team of friendly professionals is fully prepared to assist its customers in meeting their financial needs. Whether it is opening a Wing Bank Account, depositing and withdrawing cash or cheques, sending and receiving funds locally or internationally, or requesting loans, trade finance, or credit cards, the bank is ready to help customers with all of their financial needs.
To celebrate its newly renovated main branch, Wing Bank offers a special promotion. Effective today until the end of this month, any customer who makes a minimum deposit of USD 500 or more at the main branch will be eligible for an attractive interest rate of up to 8% per annum. Additionally, customers who apply for a Wing Bank Visa Card will enjoy the special benefit of waived annual fees for the first year.
Wing Bank has experienced rapid expansion since launching its commercial banking operations in March 2022. Wing Bank now operates in 16 branches across Phnom Penh and other provinces, including Wing Bank Siem Reap Provincial Branch, Wing Bank Svay Rieng Branch, and Wing Bank Kampong Thom Provincial Branch. Up to now, Wing Bank has formed partnerships with approximately 150,000 merchants and top financial leaders such as Prudential Life, UnionPay, Visa, and Mastercard. As a result, the bank has created one of the largest digital banking ecosystems in the Kingdom, attracting 3,000 SMEs and around 600 businesses to date.
Wing Bank experienced a significant increase in loan disbursements last year, with a fortyfold surge in approvals, and currently holds more than half a billion U.S. dollars in deposits. Wing Bank plans to expand its reach by opening more branches and introducing more digital solutions in the coming years to provide even better financial services to individuals and businesses.