Wing Digital Loan FAQ
វីងឌីជីថលឡូនគឺជាសេវាកម្មផ្ដល់ឥណ្ឌទានរហ័សទាន់ចិត្ត ងាយស្រួល និងសុវត្ថិភាព ផ្ដល់ជូនដោយធនាគាវីងទៅអតិថិជនវីងទាំងអស់ដូចជា អតិថិជនប្រើប្រាស់គណនីប្រាក់បៀវត្សវីង ពាណិជ្ជករ ភ្នាក់ងារវីង និងប្រជាជនកម្ពុជាទាំងអស់។ អតិថិជនអាចស្នើសុំកម្ចីតាមរយៈកម្មវីធីទូរស័ព្ទ Wing Bank App, តាមរយៈភ្នាក់ងារវីងទូទាំងប្រទេស និងតាមរយៈធនាគាវីងដោយផ្ទាល់ ជាមួយនិងទំហំកម្ចីរហូតដល់ $៥០០០០ ដុល្លា
2. តើអតិថិជនណាខ្លះអាចស្នើសុំវីងឌីជីថលឡូនបាន
អតិថិជនទាំងអស់អោយតែមានអាយុចាប់ពី 18 - 65 ឆ្នាំ
3. តើខ្ញុំអាចស្នើសុំកម្ចីឌីជីថលបានដោយរបៀបណា?
អ្នកអាចស្នើសុំកម្ចីឌីជីថលតាមរយៈកម្មវិធីទូរស័ព្ទ Wing Bank App ភ្នាក់ងារវីង និងធនាគាវីង (គ្រប់សាខាទូទាំងប្រទេស) សំរាប់ពត៌មានលំអិតពីរបៀបស្នើសុំវីងឌីជីថលឡូន សូមចុច ទីនេះ
4. ខ្ញុំមិនចេះស្នើកម្ចីដោយខ្លួនឯងទេ តើខ្ញុំអាចអោយភ្នាក់ងារវីងជួយស្នើអោយខ្ញុំបានទេ
ប្រាកដណាស់ អ្នកអាចទៅស្នើសុំកម្ចីនៅភ្នាងារវីង ឬធនាគាវីងបាន
5. តើការស្នើសុំកម្ចីនៅភ្នាក់ងារវីង ត្រូវបង់ថ្លៃសេវាបន្ថែមដែរឬទេ?
ស្នើសុំកម្ចីនៅភ្នាក់ងារវីមិនតម្រូវអោយបង់សេវាបន្ថែមនោះទេ
6. ហេតុអ្វីខ្ញុំត្រូវជ្រើសរើសប្រប្រាស់សេវាកម្មវីងឌីជីថលឡូន?
ព្រោះវីងឌីជីថលឡូនមានភាពងាយស្រួល រហ័ស ទទួលបានការអនុម័តភ្លាមៗ មិនចាំបាច់រង់ចាំយូរ
7. តើអត្រាការប្រាក់ប៉ុន្មាន?
អត្រាការប្រាក់នឹងបង្ហាញនៅពេលអ្នកស្នើសុំវីងឌីជីថលឡូន ហើយប្រែប្រួលទៅតាមប្រភេទនៃកម្ចីដែលអ្នកបានស្នើសុំ (អត្រការប្រាក់ប្រកួតប្រជែងត្រឹម 1% ក្នុងមួយខែ)
8. តើរយៈពេលកម្ចីបានប៉ុន្មានខែ?
រយៈពេលកម្ចីនឹងបង្ហាញនៅពេលអ្នកស្នើសុំកម្ចីឌីជីថល ហើយប្រែប្រួលទៅតាមប្រភេទនៃកម្ចីដែលអ្នកបានស្នើសុំ (រយៈពេលវែងរហូតដល់ 36 ខែ)
9. តើទំហំកម្ចីច្រើនបំផុតប៉ុន្មាន?
ទំហំកម្ចីខ្ពស់បំផុតបានរហូតដល់ $៥០០០០ ដុល្លា
10. តើកម្ចីទាន់ចិត្ត តម្រូវឲ្យមានទ្រព្យធានា ឬអ្នកធានាដែរឬទេ?
មិនតម្រូវទេ
11. តើមានការគិតថ្លៃសេវាផ្សេងៗសម្រាប់កម្ចីនេះដែរឬទេ?
ថ្លៃសេវាផ្សេងៗគឺនឹងបង្ហាញនៅពេលអ្នកស្នើសុំកម្ចីឌីជីថល ហើយប្រែប្រួលទៅតាមប្រភេទនៃកម្ចីដែលអ្នកបានស្នើសុំ
12. តើរយៈពេលយូរប៉ុន្មានទើបទទួលបានការអនុម័តកម្ចី?
អ្នកនឹងទទួលបានការអនុម័តកម្ចីភ្លាមៗ ដោយមិនចាំបាច់រង់ចាំ
13. តើកម្ចីនេះអាចទទួលបានទឹកប្រាក់ភ្លាមៗដែលឬទេ?
បានភ្លាមៗតែម្ដង តែក៏មានកម្ចីខ្លះត្រូវការពេលវេលាបន្តិចក្នុងការផ្ដល់កម្ចី
14. តើខ្ញុំទទួលបានទឹកប្រាក់កម្ចីតាមវិធីណា?
ទឹកប្រាក់កម្ចីនឹងត្រូវបញ្ចូលទៅក្នុងគណនីវីងរបស់លោកអ្នក
15. តើខ្ញុំអាចបង់ប្រាក់កម្ចីប្រចាំខែតាមរយៈណា?
1. ប្រព័ន្ធ នឹងធ្វើការទឹកប្រាក់ដែលត្រូវបង់សងដោយស្វ័យប្រវត្តិចេញពីគណនីវីងរបស់អតិថិជននៅថ្ងៃកំណត់សង ឬនៅថ្ងៃបើកប្រាក់បៀវត្សអាស្រ័យទៅតាមខចែង និងលក្ខខណ្ឌ។
2. អ្នកអាចបង់ប្រាក់កម្ចីប្រចាំខែតាមរយៈកម្មវិធីទូរស័ព្ទWing Bank App, ភ្នាក់ងារវីង និងធនាគាវីង (គ្រប់សាខាទាំងអស់)16. តើខ្ញុំអាចបង់ផ្ដាច់ឥណ្ឌទានតាមរបៀបណា?
អ្នកអាចបង់ផ្ដាច់កម្ចីវីងឌីជីថលឡូនតាមរយៈកម្មវិធីទូរស័ព្ទ Wing Bank App, ភ្នាក់ងារវីង និងធនាគាវីង(គ្រប់់សាខា)
17. តើធនាគាវីងនឹងធ្វើការត្រួតពិនិត្យរបាយការណ៍ឥណទានរបស់អតិថិជនតាមរយៈ CBC ដែរឬទេ សម្រាប់ការដាក់ស្នើកម្ចី?
ដើម្បីអនុលោមទៅតាមបទបញ្ញត្តិ, វីងនឹងធ្វើការត្រួតពិនិត្យរបាយការណ៍ឥណទានរបស់អតិថិជនតាមរយៈ CBC សម្រាប់ការដាក់ស្នើកម្ចី។ អតិថិជន ត្រូវអនុញ្ញាតឲ្យមានការត្រួតពិនិត្យ មុនពេលដាក់ស្នើកម្ចី។
18. តើការបង់យឺតយ៉ាងអាចមានផលប៉ះពាល់ដល់ប្រវត្តន៍ឥណ្ឌទានរបស់ខ្ញុំនៅ CBC ដែរឬទេ?
ការបង់យឺតយ៉ាវនឹងត្រូវបានបង្ហាញនៅក្នុងកំណត់ត្រា CBC
19. តើមានការពិន័យសម្រាប់ការបង់យឺតយ៉ាវដែរឬទេ?
លោកអ្នកត្រូវបានលើកទឹកចិត្តឲ្យបង់សងត្រឡប់ទាន់ពេលវេលាដើម្បីទទួលបាននូវប្រវត្តិឥណ្ឌទានល្អ។ លោកអ្នកនឹងត្រូវបង់ការប្រាក់បន្ថែមសំរាប់ការបង់យឺតយ៉ាវក្នុងអត្រា 2.25% ក្នុងមួយខែដោយគិតលើទឹកប្រាក់ (ប្រាក់ដើម្បី និងការប្រាក់) ដែលបានយឺតយ៉ាវ។
20. ប្រសិនបើខ្ញុំមានចម្ងល់បន្ថែមពាក់ព័ន្ធជាមួយវីងឌីជីថលឡូន តើខ្ញុំអាចទំនាក់ទំនងខាងណាបាន?
អ្នកអាចទំនាក់ទំនងមកសេវាអតិថិជនវីងតាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ
០២៣ ៩៩៩៩ ៨៩
០១២ ៩៩៩ ៤៨៩
ឬ អ្នកអាចទៅកាន់ភ្នាក់ងារវីង ឬធនាគាវីងដែលនៅជិតអ្នកបំផុត21. តើខ្ញុំអាចពិនិត្យមើលតារាងសងប្រាក់កម្ចីដោយរបៀបណា?
លោកអ្នកអាចចុចលើមុខងារ “វីងឌីជីថលឡូន” នៅក្នុង Wing Bank App រួចចុចលើលេខកម្ចីណាមួយ ដែលលោកអ្នកចង់ពិនិត្យមើលតារាងសងប្រាក់កម្ចី ជាការស្រេច។
22. តើខ្ញុំនឹងដឹងថាសំណើកម្ចីរបស់ខ្ញុំត្រូវបានអនុម័តដោយរបៀបណា? តើធ្វើដូចម្តេចទើបខ្ញុំអាចពិនិត្យមើលស្ថានភាពសំណើកម្ចីរបស់ខ្ញុំបាន?
លោកអ្នក នឹងទទួលបានការជូនដំណឹងតាមរយៈ Wing Bank App និងសារ (SMS) នៅពេលដែលកម្ចីត្រូវបានអនុម័ត។ លោកអ្នកក៏អាចពិនិត្យមើលស្ថានភាពសំណើកម្ចី ឬកម្ចីដោយចុចលើមុខងារ “វីងឌីជីថលឡូន” នៅក្នុង Wing Bank App រួចពិនិត្យមើលសំណើកម្ចី ឬកម្ចីរបស់លោកអ្នក។

Wing Digital Loan FAQ
Wing Digital Loan is an Online Loan Service that is fast, convenient, and safe which provided by Wing for all Wing customers such as our payroll, our merchants, our agents and all Cambodian people. Customer can easily apply the loan via Wing Bank App, all Wing agents nationwide and Wing Bank with loan limits up to $50,000.
2. Who is eligible to apply Wing Digital Loan
All customers with age of 18 - 65 years old
3. How can I apply Wing Digital Loan?
You can apply Digital Loan via Wing App, Wing Agent and Wing Bank (any Branches) For more details on how to apply loan please click here http://……….
4. I don't know how to apply, can I ask Wing Agent to apply for me?
'Yes, you can go to any wing agent or Wing Bank to apply the loan
5. is there any extra fee charge for applying loan at Wing Agent?
No, there is no extra fee charge for applying loan at Wing Agent.
6. Why should I choose to apply Wing Digital Loan?
Because Wing Digital Loan is convenient, fast approval and disbursment instantly. No waiting time
7. What is the loan interest rate?
The interest rate varies according to the loan type you apply (as low as 0.62% per month) and will be shown during you are applying the Wing Digital Loan
8. What is the loan tenure?
The loan tenor varies according to loan type you apply (up to 96 months) and will be shown during you applying the Wing Digital Loan
9. What is the maximum loan amount?
The maximum loan amount up to $50,000
10. Does this loan service require collateral or guarantor?
No collateral or guarantor required
11. Do I have to pay any fee charge
The fee charge varies according to the loan type you apply and will be shown during you applying the Digital Loan
12. How long does it take to receive the approval of the loan?
You will get the notification of the approval status instantly
13. Does this loan disburse instantly?
Yes, and some loans require some time for disbursment
14. How can I get the loan disbursment?
Loan will be disburse to your Wing Account
15. How can I pay the monthly installment?
1. System will automatically deduct full monthly repayment amount from your Wing account on due date or on payroll date based on T&C.
2. You can also pay monthly installment manually via Wing Bank App, Wing Agent and Wing Bank (any Branches)16. How can I payoff the loan?
You can payoff the loan via Wing Bank App, Wing Agent and Wing Bank (any Branches)
17. Will Wing Bank check CBC for my loan application?
To comply with regulation, Wing will check CBC on your loan application. You have to consent for CBC checking before submitting loan application.
18. For late payment, will it effect my CBC credit history?
Yes, the CBC information will reflect your payment history
19. Is there any penalty for late payment?
You are encouraged to repay on time to have a good credit history. However, the penalty will be imposed for late payment with 2.25% per month on installment amount.
20. If I have more questions about Wing Digital Loan, who should I contact to?
You can contact to Wing Customer Service via:
- 023 9999 89
- 012 999 489
or you can visit the nearest Wing Agent or Wing Bank21. How can I view my loan repayment schedule?
You can tap on "Wing Digital Loan" function in Wing Bank App and tap on the loan you would like to view your loan repayment schedule.
22. How will I know if I'm Approved? How can I check my loan application status?
You will receive the App notification and SMS when your loan is approved. You can also check your application or loan status by tapping "Wing Digital Loan" function in Wing Bank App and view your application or loan.
23. What all documents are required to apply for the loan?
- Not all loan application are required to furnish documents. Only specific customer will be requested to furnish some basic documents.