Wingpoints ជួយឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់អាចទិញទំនិញបានច្រើនជាងមុន
ឥឡូវនេះ អ្នកប្រើប្រាស់អេប Wing Bank ទាំងអស់នឹងទទួលបានរង្វាន់ជា Wingpoints ភ្លាមៗរាល់ពេលធ្វើប្រតិបត្តិការ ដែលជួយទៅដល់អតិថិជនសន្សំបានកាន់តែច្រើន ហើយអាចទិញទំនិញបានច្រើនជាងមុនថែមទៀតផង។
ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក បានដាក់ឱ្យដំណើរការផលិតផលដ៏មានភាពទាក់ទាញថ្មីមួយនៅក្នុងទីផ្សារនោះគឺ Wingpoints ដែលជាកម្មវិធីផ្តល់រង្វាន់ដំបូងគេដំណើរការដោយបច្ចេកវិទ្យាប្លុកឆេន​ ដើម្បី​ជួយសម្រួលការប្រើប្រាស់សេវាហិរញ្ញវត្ថុប្រចាំថ្ងៃទៅដល់អ្នកប្រើប្រាស់ក្នុងការចំណាយ ដោយទទួលបានមកវិញនូវការសន្សំបានយ៉ាងច្រើនសន្ធឹកសន្ធាប់។
Wingpoints ផ្តល់ជូនអ្នកប្រើប្រាស់ទទួលបាននូវពិន្ទុរង្វាន់ដ៏ច្រើន រាល់ពេលដែលធ្វើប្រតិបត្តិការតាម​អេប​​ Wing Bank។ ប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុទាំងនោះមានដូចជាការវេលុយទៅមិត្តភក្កិ សមាជិកគ្រួសារ ឬមនុស្សជាទីស្រលាញ់ តាមរយៈការប្រើប្រាស់គណនីធនាគារ វីង ដូចគ្នា, ការបញ្ចូលលុយតាមទូរសព្ទសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់ប្រព័ន្ធសែលកាត, ក៏ដូចជាការប្រើមុខងារ KHQR ឬ Wingpay សម្រាប់ការស្កេនទូទាត់នៅតាមហាងដែលចូលរួមជាមួយកម្មវិធីផ្តល់រង្វាន់នេះ។
លោក ហាន​ ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង​ បានលើកឡើងថា៖ “Wingpoints តំណាងឱ្យការបញ្ចូលគ្នារវាង ភាពច្នៃប្រឌិត និងការជំរុញលើកទឹកចិត្ត ដោយអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់ទទួលយកបទពិសោធន៍នៃការធ្វើប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុប្រចាំថ្ងៃមានភាពងាយស្រួល និងទទួលបានរង្វាន់ថែមទៀតផង”។
ចំនួន ១០០​ Wingpoints មានតម្លៃស្មើនឹងទឹកប្រាក់ ១ដុល្លារ ហើយរង្វាន់នេះមានសុពលភាពរហូតដល់រយៈពេល ១២ខែ ដោយគិតចាប់ពីថ្ងៃដែលទទួលបាន ដែលការផ្តល់ជូននេះនឹងជំរុញលើកទឹកចិត្តអ្នកប្រើប្រាស់ធ្វើប្រតិបត្តិការញឹកញាប់ ហើយទទួលបានរង្វាន់បានកាន់តែច្រើន។
ភាពបត់បែនរបស់ Wingpoints លើសពីកម្មវិធីផ្តល់រង្វាន់ទូទៅ។ មានន័យថា អតិថិជនអាចប្រើប្រាស់ Wingpoints ប្តូរជាមួយនឹងផលិតផលជាង ១សែន​មុខ នៅលើថ្នាលទិញទំនិញតាមអ៊ីនធឺណិត Wingmall ដែលមានទំនិញ និងផលិតផលជាច្រើនប្រភេទរួមមាន៖ គ្រឿងអេឡិចត្រូនិច, សម្ភារៈប្រើប្រាស់ក្នុងផ្ទះ, ភេសជ្ជៈ, ម្ហូបអាហារឆ្ងាញ់ៗ និងទំនិញជាច្រើនប្រភេទផ្សេងទៀត។
បន្ថែមលើនេះ អតិថិជនក៏ទទួលបាននូវភាពរីករាយជាមួយនឹងការប្រើប្រាស់ Wingpoints សម្រាប់ការបញ្ចូលលុយតាមទូរសព្ទប្រព័ន្ធសែលកាត របស់ប្រតិបត្តិករទូរគមនាគមន៍ CAMGSM Plc ផងដែរ។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង បានបន្ថែមថា៖ “ចក្ខុវិស័យរបស់យើងចំពោះ Wingpoints គឺដើម្បីផ្តល់នូវគុណតម្លៃសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់ ដោយប្រាកដថារាល់ប្រតិបត្តិការនីមួយៗមិនត្រឹមតែទទួលបានរង្វាន់ប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែវាជាការសន្សំដែលអាចទទួលបានកាន់តែច្រើន ដែលរាល់ការចំណាយតិចតួចក្តីក៏ជាការសម្រេចចិត្តដ៏ត្រឹមត្រូវបំផុត”។
ក្រៅពីការផ្តល់ជូនទៅកាន់អ្នកប្រើប្រាស់ទូទៅ Wingpoints ក៏ផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ទៅដល់ដៃគូសាជីវកម្ម និងម្ចាស់អាជីវកម្មនានាផងដែរ ដែលនឹងរួមចំណែកដ៏សំខាន់ក្នុងការជំរុញកំណើនអាជីវកម្មរបស់ពួកគេតាមរយៈការផ្សារភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងដ៏ល្អប្រសើរជាមួយអតិថិជន។
ដើម្បីលើកទឹកចិត្តទៅដល់អ្នកប្រើប្រាស់ទទួលយកបទពិសោធន៍កាន់តែសំបូរបែបបន្ថែមទៀតនោះ ធនាគារ វីង បានផ្តល់បន្ថែមនូវកម្មវិធីបើកកេសយករង្វាន់ ដែលផ្តល់ជូនយ៉ាងពិសេសសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់អេប Wing Bank។ កម្មវិធីនេះដំណើរការរហូតដល់ថ្ងៃទី៣១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ ដែលអនុញ្ញាតទៅដល់អ្នកចូលរួមមាន​ឱកាសឈ្នះរង្វាន់ប្រចាំថ្ងៃ ប្រចាំខែ ដែលរួមាន៖ ឱកាសឈ្នះរង្វាន់ចាប់ពី ២០ Wingpoints រហូតដល់ ១០.០០០ Wingpoints, ទូរសព្ទ iPhone 15 Pro Max ទូរទស្សន៍ LG 65 អ៊ិញ ទូទឹកកកម៉ាក LG។ សម្រាប់រង្វាន់ប្រចាំត្រីមាសវិញរួមមាន ម៉ូតូ Scoopy  ស៊េរីថ្មីឆ្នាំ២០២៤ និងរង្វាន់ធំជាមាសសុទ្ធទម្ងន់ 0.5kg។
​មុខងារទូទាត់ KHQR របស់ធនាគារ វីង មានការប្រើប្រាស់យ៉ាងទូលំទូលាយនៅក្នុងសហគមន៍អាជីវកម្មលក់រាយជាច្រើន ដោយបច្ចុប្បន្នមានប្រមាណ ១៦៥.០០០អាជីវករ ទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីដំណើរការទូទាត់ដ៏ងាយស្រួល និងជំរុញប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មរបស់ពួកគេកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាព ។
ស្របពេលដែលអាជីវករកាន់តែច្រើនឡើងៗទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីការប្រើប្រាស់ Wingpoints នោះការចូលរួមជាមួយកម្មវិធីផ្តល់រង្វាន់នេះនឹងមានការឡើងជាលំដាប់ ដោយបច្ចុប្បន្នមានប្រមាណជាង ៥២.០០០អាជីវករ បានចូលរួមជាមួយកម្មវិធី Wingpoints ហើយចំនួននេះនឹងបន្តកើនជារៀងរាល់ថ្ងៃ៕

Wingpoints Maximizes Purchasing Power
March 6, 2024Users of Wing Bank App can now earn coins from every transaction, enabling them to save more and make even greater purchases.
Wing Bank (Cambodia) Plc offers another trailblazing product with the launch of Wingpoints, a first-of-its-kind blockchain-based rewards program that transforms everyday transactions into incredibly powerful spending and savings opportunities for users in Cambodia’s payment market space.
Wingpoints offers users tangible and substantial reward points for every transaction made through the Wing Bank App. This includes fund transfers to friends, family members, or loved ones via a Wing Bank account, mobile top-ups for Cellcard users, and the use of Wing Bank’s KHQR or Wingpay for scan-to-pay transactions with merchants participating in the rewards program.
Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank, said, “Wingpoints represents a fusion of innovation and empowerment, providing users with a seamless and rewarding experience in everyday transactions.”
One USD is equivalent to 100 Wingpoints, which remain valid for 12 months from the date of earning, motivating users to engage in more transactions and accumulate more rewards.
The versatility of Wingpoints extends beyond conventional reward programs. Users can redeem their Wingpoints for over 100,000 products on the popular e-commerce platform, Wingmall, from various categories such as electronics, accessories, home appliances, drinks to tasty foods, and much more.
Additionally, users can enjoy the convenience of redeeming Wingpoints for phone top-ups, currently available for the Telecom operator CAMGSM Plc., known as Cellcard.
Han Peng Kwang said, “Our vision for Wingpoints is to amplify the purchasing power of our users, ensuring that each transaction not only earns rewards but maximizes savings, making every penny spent a strategic decision.”
Wingpoints impact extends beyond users; corporate partners and merchants also benefit from it, driving business growth through seamless consumer engagement.
To further elevate the user experience, Wing Bank introduces Treasure Hunt Rewards exclusively to Wing Bank App users. Running until July 31, 2024, participants stand a chance to win daily delights and monthly marvels, including prizes ranging from 20 to 10,000 Wingpoints. Grand prizes such as an iPhone 15 Pro Max, a 65-inch LG TV, and LG Refrigerators are up for grabs. The Quarterly Quest adds excitement with prizes like a Honda Scoopy 2024 and ultimately, a 0.5kg 24-karat gold bar.
Wing Bank’s KHQR has gained widespread acceptance within the retail business community, with approximately 165,000 merchants benefiting from streamlined payment processes and heightened operational efficiency.
As more merchants recognise the added value Wingpoints brings to their operations, the adoption of the reward program is steadily increasing, with over 52,000 merchants currently joining, and this number continues to grow daily.