2C2P ដាក់បង្ហាញ “easy2send” ដែលជាសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់ក្រៅប្រទេស ប្រកបដោយ ភាពរហ័ស សុវត្ថិភាព តម្លៃសមរម្យ និងងាយស្រួលប្រើប្រាស់
ទីក្រុងបាងកក ខែសីហា៖ ក្រុមហ៊ុន 2C2P បានបើកដំណើរការ “easy2send” ដែលជាសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់ក្រៅប្រទេសដោយមានការសហការជាមួយដៃគូក្នុងស្រុកនិងអន្តរជាតិ។ Easy2send ជួយសម្រួលដល់ប្រតិបត្តិការផ្ទេរប្រាក់ពីប្រទេសថៃទៅកាន់បណ្តាប្រទេសដទៃទៀត និងពីបណ្តាប្រទេសដទៃទៀតមកកាន់ប្រទេសថៃវិញ។ សេវាកម្មនេះទទួលបានអាជ្ញាប័ណ្ណផ្ទេរប្រាក់ពីធនាគារកណ្តាលថៃ។ អ្នកប្រើប្រាស់អាចផ្ទេរប្រាក់នៅតាមកន្លែងទូទាត់ប្រាក់ច្រើនជាងមួយម៉ឺនកន្លែងក្នុងប្រទេសថៃ ជាមួយនឹងថ្លៃសេវាចាប់ពី ៩៩ បាត ហើយអ្នកទទួលនឹងទទួលបានប្រាក់ស្ទើរតែភ្លាមៗ។ លោក Piyachart Ratanaprasartporn នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន 2C2P (ថៃ) ខូអិលធីឌី បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ប្រទេសថៃគឺជាផ្ទះទី២ របស់ពលករបរទេសជាង ២,១ លាននាក់ ហើយច្រើនជាង ៩០ ភាគរយនៃពួកគេ ជាជនជាតិមីយ៉ាន់ម៉ា ឡាវ និង កម្ពុជា។ ចំនួនជនបរទេសនៅក្នុងប្រទេសថៃបានកើនឡើងគួរឱ្យកត់សម្គាល់បើប្រៀបធៀបនឹងឆ្នាំមុន ក្នុងនោះជនជាតិជប៉ុនបានកើនខ្ពស់ជាងគេប្រមាណជា ៤%។ រីឯចំនួនជនជាតិចិនឈរនៅលំដាប់ទី២ ខណៈដែលជនជាតិអង់គ្លេសជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ទី ៥ ដោយបានកើនឡើង​ ២៣% ហើយជនជាតិបារាំងជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ទី ៨ កើនឡើង ១៧%។ ដើម្បីឆ្លើយតបចំពោះកំណើនពលករចំណាកស្រុកខាងលើ 2C2P បានសហការជាមួយស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុនិងមិនមែនហិរញ្ញវត្ថុនៃប្រទេសជិតខាង មានដូចជា ធនាគារឯកទេសវីងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ការចុះឈ្មោះចូលជាសមាជិក “easy2send” ត្រូវបានបើកសម្រាប់ជនជាតិថៃនិងជនបរទេសទាំងអស់ […]
ចេញផ្សាយនៅ: Aug 10, 2019
ទីក្រុងបាងកក ខែសីហា៖ ក្រុមហ៊ុន 2C2P បានបើកដំណើរការ “easy2send” ដែលជាសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់ក្រៅប្រទេសដោយមានការសហការជាមួយដៃគូក្នុងស្រុកនិងអន្តរជាតិ។ Easy2send ជួយសម្រួលដល់ប្រតិបត្តិការផ្ទេរប្រាក់ពីប្រទេសថៃទៅកាន់បណ្តាប្រទេសដទៃទៀត និងពីបណ្តាប្រទេសដទៃទៀតមកកាន់ប្រទេសថៃវិញ។ សេវាកម្មនេះទទួលបានអាជ្ញាប័ណ្ណផ្ទេរប្រាក់ពីធនាគារកណ្តាលថៃ។ អ្នកប្រើប្រាស់អាចផ្ទេរប្រាក់នៅតាមកន្លែងទូទាត់ប្រាក់ច្រើនជាងមួយម៉ឺនកន្លែងក្នុងប្រទេសថៃ ជាមួយនឹងថ្លៃសេវាចាប់ពី ៩៩ បាត ហើយអ្នកទទួលនឹងទទួលបានប្រាក់ស្ទើរតែភ្លាមៗ។
លោក Piyachart Ratanaprasartporn នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន 2C2P (ថៃ) ខូអិលធីឌី បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ប្រទេសថៃគឺជាផ្ទះទី២ របស់ពលករបរទេសជាង ២,១ លាននាក់ ហើយច្រើនជាង ៩០ ភាគរយនៃពួកគេ ជាជនជាតិមីយ៉ាន់ម៉ា ឡាវ និង កម្ពុជា។ ចំនួនជនបរទេសនៅក្នុងប្រទេសថៃបានកើនឡើងគួរឱ្យកត់សម្គាល់បើប្រៀបធៀបនឹងឆ្នាំមុន ក្នុងនោះជនជាតិជប៉ុនបានកើនខ្ពស់ជាងគេប្រមាណជា ៤%។ រីឯចំនួនជនជាតិចិនឈរនៅលំដាប់ទី២ ខណៈដែលជនជាតិអង់គ្លេសជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ទី ៥ ដោយបានកើនឡើង​ ២៣% ហើយជនជាតិបារាំងជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ទី ៨ កើនឡើង ១៧%។
ដើម្បីឆ្លើយតបចំពោះកំណើនពលករចំណាកស្រុកខាងលើ 2C2P បានសហការជាមួយស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុនិងមិនមែនហិរញ្ញវត្ថុនៃប្រទេសជិតខាង មានដូចជា ធនាគារឯកទេសវីងនៅប្រទេសកម្ពុជា។
ការចុះឈ្មោះចូលជាសមាជិក “easy2send” ត្រូវបានបើកសម្រាប់ជនជាតិថៃនិងជនបរទេសទាំងអស់ នៅគ្រប់ការិយាល័យប្រៃសណីយ៍ថៃ និងភ្នាក់ងារ “easy2send”។ សមាជិកអាចធ្វើប្រតិបត្តិការផ្ទេរប្រាក់ ឬ ធើ្វការទូទាត់ទៅក្រៅប្រទេស ដែលមានជាង មួយម៉ឺនកន្លែងនៅទូទាំងប្រទេសថៃ (ចំនួន ១២៣ភ្នាក់ងារ) ។ អ្នកទទួលនឹងទទួលបានប្រាក់នៅក្នុងគណនីធនាគារ ឬគណនីចល័ត​ ឬក៏ជាសាច់ប្រាក់ នៅតាមបណ្តាប្រទេសជាដៃគូទទួលផល  មានដូចជា នៅតាមភ្នាក់ងារវីងក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
លោក ឈុន វឌ្ឍនៈភក្តី នាយកគ្រប់គ្រងអាជីវកម្មខ្នាតធំ នៃធនាគារឯកទេស វីង បានអះអាងថា៖ “តាមរយៈ “easy2send” ពលករកម្ពុជានៅប្រទេសថៃនឹងទទួលបានសេវាកម្មប្រកបដោយភាពរហ័ស ងាយស្រួលនិងសុវត្ថិភាព។ តាមរយៈគំនិតផ្តួចផ្តើមនេះ ភ្នាក់ងារវីងរបស់យើងបានត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចក្នុងការផ្តល់សេវាកម្មដកប្រាក់សម្រាប់អ្នកទទួលប្រាក់នៅកម្ពុជាដែលមានភ្នាក់ងារវីងជាង ៧០០០ កន្លែង នៅទូទាំងប្រទេស”។
អំពី easy2send
easy2send គឺជាសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់ពី 2C2P ដែលទទួលបានអាជ្ញាប័ណ្ណពីធនាគារកណ្តាលថៃ។ អនុញ្ញាតឲ្យអ្នកប្រើប្រាស់អនុវត្តការផ្ទេរប្រាក់ឆ្លងកាត់ព្រំដែនឬទូទាត់ប្រាក់ឆ្លងព្រំដែនពីប្រទេសថៃទៅប្រទេសដទៃទៀត ឬ ពីប្រទេសដទៃទៀតមកកាន់ប្រទេសថៃវិញ។ easy2send ផ្តល់ជូនសេវាផ្ទេរប្រាក់ក្រៅប្រទេសប្រកបដោយភាពរហ័ស តំលៃសមរម្យ សុវតិ្ថភាព និង ភាពងាយស្រួស ដោយជំនួសពីការផ្ទេរប្រាក់តាមបែបបុរាណ។ អ្នកប្រើប្រាស់អាចធ្វើប្រតិបត្តិការទូទាត់នៅតាមទីតាំង ច្រើនជាង ១០.០០០ កន្លែងនៅក្នុងប្រទេសថៃ ខណៈអ្នកទទួលប្រាក់នឹងអាចទទួលបានប្រាក់ស្ទើរតែភ្លាមៗឬមិនលើសពីថ្ងៃធ្វើការបន្ទាប់ដោយអាស្រ័យលើប្រទេសនីមួយៗ។ សេវាកម្ម easy2send ត្រូវបានដាក់ដំណើរការឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការចាប់ពីខែសីហាឆ្នាំ ២០១៩តទៅ ។
អំពី 2C2P
2C2P (www.2c2p.com) គឺជាអ្នកផ្តល់សេវាកម្មទូទាត់ឈានមុខគេនៅអាស៊ីអាគ្នេយ៍ ដែលផ្តល់ជូនសេវាទូទាត់ដ៏ទូលំទូលាយដល់ស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុ ពាណិជ្ជកម្មអេឡិចត្រូនិក និងពាណិជ្ជកម្មចល័ត ។ 2C2P អនុញ្ញាតឲ្យមាន ការទទួលយកការទូទាត់ តាមរយៈកាតឥណទាននិងឥណពន្ធ ក៏ដូចជាតាមរយៈវិធីសាស្ត្រទូទាត់ ដូចជា QR និងការទូទាត់តាមគណនីចល័ត បញ្ជរ អេធីអឹម​(ATM)ធនាគារចល័តនិងការទូទាត់សាច់ប្រាក់នៅតាមបញ្ជរ។
ក្រុមហ៊ុន 2C2P គឺជាក្រុមហ៊ុនដែលទទួលបាន ស្តង់ដារទៅលើសុវត្ថិភាព ផ្នែកទិន្នន័យ សម្រាប់ការទូទាត់តាមរយៈកាត (PCI-DSS) កម្រិតទី ១ ចាប់តាំងពីឆ្នាំ ២០១០ ដែលមានការិយាល័យនៅទូទាំងអាស៊ីអាគ្នេយ៍ ហុងកុង និងហូឡង់។

Bangkok, August: 2C2P launches “easy2send” – a cross-border money transfer service in collaboration with both local and international partners. Easy2send helps facilitate cross-border transactions from Thailand to any countries and vice versa. This service is being governed under the remittance license from the Central Bank of Thailand. Users can make remittance requests at more than […]
Published on: Aug 09, 2019
Bangkok, August: 2C2P launches “easy2send” – a cross-border money transfer service in collaboration with both local and international partners. Easy2send helps facilitate cross-border transactions from Thailand to any countries and vice versa. This service is being governed under the remittance license from the Central Bank of Thailand. Users can make remittance requests at more than 10,000 payment outlets, with fees starting from as low as 99 Baht, and intended recipients will receive their money in near real time.
Mr. Piyachart Ratanaprasartporn, Chief Executive Officer of 2C2P (Thailand) Co., Ltd., said “Thailand is home to more than 2.1 million foreign workers and over 90% of them are Myanmar, Lao and Cambodian nationals. The number of expats in Thailand has also jumped significantly from the previous year with Japanese expats constituting the biggest increase of 4% from the previous year. The number of Chinese expats ranked second while the number of British and French expats are ranked 5th and 8th, with an increase of 23% and 17% respectively.
To serve these foreign workers, 2C2P has teamed up with financial and non-financial institutions in neighboring countries, for instance, Wing Specialised Bank Cambodia.
“easy2send” membership registration is now open for Thais and all foreigners at all Thailand Post offices and easy2send agents. Members can perform cross border money transfers or cross border payments at over 10,000 payment outlets nationwide (123 agents). Recipients will receive money in their bank accounts, mobile wallets or cash at participating channels in the recipients’ countries, for example at Wing Money outlets in Cambodia.
Mr. Chhun Vattanak Phakdey, Chief Corporate Business Officer of Wing, asserted that through “easy2send”, “Cambodian workers in Thailand would be served with a fast, convenient and assured service. Through this initiative, our Wing’s agents are now ready to serve beneficiaries in Cambodia for their cash-out requirement at all 7,000+ Wing agents across the country.”
About easy2send
easy2send is a remittance service from 2C2P as licensed by the Central Bank of Thailand (BOT). It allows user to perform cross border money transfers or cross border payments, from Thailand to any country, or from any country to Thailand. easy2send offers a faster, more affordable, secure, and convenient alternative to traditional remittance services. Users can pay at more than 10,000 payment locations in Thailand, while receivers will be able to enjoy almost real time receipt of money, or no later than the next working day depending on the country. easy2send service is available to the public from August 2019.
About 2C2P
2C2P (www.2c2p.com) is a leading Southeast Asian (SEA) payment services provider providing comprehensive, Omni channel payment services to financial institutions, e-commerce, and m-commerce businesses. 2C2P enables payment acceptance through credit and debit cards, as well as through alternative payment methods such as QR and wallet payment, Kiosk and ATM payment, internet and mobile banking, and cash payment over the counter.
2C2P is a Payment Card Industry Data Security Standard (“PCI-DSS”) Level 1 certified company since 2010 with offices across Southeast Asia, Hong Kong, and the Netherlands.