ធនាគារ វីង ដែលជាធនាគារឌីជីថលឈានមុខគេមួយនៅកម្ពុជា ទទួលបានសមិទ្ធផលថ្មីមួយដែលធ្វើឱ្យកិត្តិនាមរបស់ខ្លួនកាន់តែរឹងមាំបន្ថែមទៀត ក្នុងនាមជាស្ថាប័ននាំមុខគេលើការជំរុញការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាហិរញ្ញវត្ថុ ដោយទទួលបានពានរង្វាន់ដ៏មានកិត្យានុភាពសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ ចំនួន២ ពីទស្សនាវដ្តីល្បីល្បាញនៅចក្រភពអង់គ្លេស Global Banking & Finance Review។
ចេញផ្សាយនៅ: Aug 29, 2025
លោក Tallal Uh Rehman នាយកគ្រប់គ្រងធនាគារឌីជីថល​ នៃធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “យើងខ្ញុំមានគោលបំណងច្បាស់លាស់ក្នុងការបង្កើតផលិតផល ដោយមិនគ្រាន់តែផ្តល់កម្ចីប៉ុណ្ណោះទេ តែផលិតផលនោះដើរតួជាដំណោះស្រាយដែលជួយឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់អាចចាត់ចែងតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុរបស់ពួកគាត់បានពេញលេញ។ ជាមួយកម្មវិធីណែនាំ ឌីជីថលឡូនអ៊ែតវ៉េនឆឺ អតិថិជននឹងទទួលការណែនាំនូវជំហានជាក់លាក់ដែលអាចអនុវត្តបាន ហើយបង្កើតលក្ខណៈសម្បត្តិគ្រប់គ្រាន់ក្នុងការស្នើកម្ចី ដើម្បីបំពេញតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុដែលចាំបាច់។”
លោក Tallal Uh Rehman បានបន្តទៀតថា៖ “គណនី សន្សំដើម្បីគោលដៅ គឺផ្តល់ជូនលើសពីលក្ខណៈពិសេសនៃការសន្សំ  ព្រោះវាជាមធ្យោបាយដ៏ឆ្លាតវៃមួយក្នុងការបង្កើតទម្លាប់កសាងហិរញ្ញវត្ថុឱ្យកាន់តែរឹងមាំ ហើយអាចប្រើប្រាស់បានគ្រប់សម័យកាលទៀតផង។ មិនតែប៉ុណ្ណោះការសន្សំដោយភាពឆ្លាតវៃបែបនេះ ជួយឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់ទូទៅ និងក្រុមគ្រួសារ អាចគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុរបស់ពួកគេបានយ៉ាងល្អ ហើយអាចរៀបចំផែនការដោយទំនុកចិត្តថែមទៀត។ តាមរយៈការរួមបញ្ចូលគ្នានូវមុខងារស្វ័យប្រវត្តិដែលមានភាពបត់បែន យើងធ្វើឱ្យការសន្សំកាន់តែសាមញ្ញ ហើយអាចសម្រេចបាន មិនថាគោលដៅសន្សំនោះសម្រាប់ត្រៀមទិញរបស់ក្នុងក្តីស្រមៃ ទំនុកបម្រុងសម្រាប់ការអប់រំកូនៗ ឬគោលដៅស្ថិរភាពហិរញ្ញវត្ថុរយៈពេលវែងនោះឡើយ។ ទាំងនេះគឺស្របតាម បេសកកម្មរបស់យើងក្នុងការលើកកម្ពស់ចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងបរិយាបន្ន ដែលជួយឱ្យប្រជាជនកម្ពុជាខិតកាន់តែជិតទៅនឹងគោលដៅដែលចង់បាន​។”

Wing Bank, Cambodia’s leading digital bank, has cemented its position as a regional trailblazer in financial technology, clinching two prestigious titles at the Global Banking & Finance Awards 2025
Published on: Aug 29, 2025
“We wanted to create a product that does more than provide credit—it empowers people to take control of their financial journey,” said Tallal Uh Rehman, Chief Digital Banking Officer. “With Digital Loan Adventure, we’ve turned what could feel like a rejection into an opportunity, giving customers clear, actionable steps to become eligible and move closer to their goals.”
“Save for a Goal Account is more than a savings feature—it’s a tool for building stronger financial habits across all generations,” said Tallal Uh Rehman, Chief Digital Banking Officer. “It empowers individuals, families, and even groups to take control of their money and plan with confidence. By combining automation with flexibility, we make saving simple and achievable—whether you’re preparing for your first big purchase, securing your child’s education, or working toward long-term stability. This aligns with our mission to promote financial literacy and inclusion, helping every Cambodian move closer to their goals.”