វីង ចាប់ផ្តើមសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់ទៅក្រៅប្រទេស ជាលើកដំបូងរបស់ខ្លួន
ធនាគារឯកទេស វីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត បានប្រកាសដំណើរការ សេវាផ្ទេរប្រាក់ទៅក្រៅប្រទេស ជាលើកដំបូងរបស់ខ្លួន តាមរយៈ “Wing2World”។ អ្នកប្រើកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង នៅពេលនេះ អាចធ្វើការផ្ទេរប្រាក់ទៅកាន់ប្រទេសហ្វីលីពីន ដែលអ្នកទទួលប្រាក់ អាចទទួលប្រាក់ ពីធនាគារណាមួយ ក្នុងចំណោមសាខាទាំង ៨០ នៅទូទាំងប្រទេសហ្វីលីពីន និងផ្ទេរប្រាក់ទៅកាន់ប្រទេសវៀតណាម ដែលអ្នកទទួលប្រាក់ អាចទទួលបានដោយផ្ទាល់ នៅសាខាធនាគារ Sacom ណាមួយក៏បាន ឬទទួលដោយផ្ទាល់ពីបុគ្គលិករបស់ធនាគារ។ សេចក្តីប្រកាសនេះ បានធ្វើឡើង ខណៈដែល វីង បានផ្តល់សេវាទទួលប្រាក់មកពីជាង ២០០ ប្រទេសទូទាំងពិភពលោក។ ការអភិវឌ្ឍនេះ គឺជាដំណឹងដ៏គួរឲ្យស្វាគមន៍មួយ ជាពិសេសសម្រាប់ជនជាតិហ្វីលីពីនរាប់ពាន់នាក់ ដែលកំពុងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលនៅពេលឥឡូវនេះ ពួកគេអាចផ្ញើប្រាក់ទៅកាន់ក្រុមគ្រួសាររបស់ពួកគេនៅប្រទេសហ្វីលីពីន តាមរយៈទូរស័ព្ទដៃ ជាមួយការចំណាយតិចតួច បើធៀបទៅនឹងតម្លៃសេវាកម្ម របស់ធនាគារកាលពីមុន។ មួយវិញទៀត ចំពោះម្ចាស់អាជីវកម្មជាច្រើន ដែលត្រូវធ្វើការទូទាត់ប្រាក់ ទៅឱ្យដៃគូអាជីវកម្ម ឬអ្នកផ្គត់ផ្គង់របស់ពួកគេ នៅក្នុងប្រទេសវៀតណាម ពួកគេក៏ទទួលបាននូវភាពងាយស្រួល និងអត្ថប្រយោជន៍ដូចគ្នានេះដែរ។ លោក ចូចូ ម៉ាឡូឡូស អគ្គនាយកធនាគារឯកទេស វីង […]
ចេញផ្សាយនៅ: Dec 16, 2018
ធនាគារឯកទេស វីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត បានប្រកាសដំណើរការ សេវាផ្ទេរប្រាក់ទៅក្រៅប្រទេស ជាលើកដំបូងរបស់ខ្លួន តាមរយៈ “Wing2World”។ អ្នកប្រើកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង នៅពេលនេះ អាចធ្វើការផ្ទេរប្រាក់ទៅកាន់ប្រទេសហ្វីលីពីន ដែលអ្នកទទួលប្រាក់ អាចទទួលប្រាក់ ពីធនាគារណាមួយ ក្នុងចំណោមសាខាទាំង ៨០ នៅទូទាំងប្រទេសហ្វីលីពីន និងផ្ទេរប្រាក់ទៅកាន់ប្រទេសវៀតណាម ដែលអ្នកទទួលប្រាក់ អាចទទួលបានដោយផ្ទាល់ នៅសាខាធនាគារ Sacom ណាមួយក៏បាន ឬទទួលដោយផ្ទាល់ពីបុគ្គលិករបស់ធនាគារ។ សេចក្តីប្រកាសនេះ បានធ្វើឡើង ខណៈដែល វីង បានផ្តល់សេវាទទួលប្រាក់មកពីជាង ២០០ ប្រទេសទូទាំងពិភពលោក។
ការអភិវឌ្ឍនេះ គឺជាដំណឹងដ៏គួរឲ្យស្វាគមន៍មួយ ជាពិសេសសម្រាប់ជនជាតិហ្វីលីពីនរាប់ពាន់នាក់ ដែលកំពុងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលនៅពេលឥឡូវនេះ ពួកគេអាចផ្ញើប្រាក់ទៅកាន់ក្រុមគ្រួសាររបស់ពួកគេនៅប្រទេសហ្វីលីពីន តាមរយៈទូរស័ព្ទដៃ ជាមួយការចំណាយតិចតួច បើធៀបទៅនឹងតម្លៃសេវាកម្ម របស់ធនាគារកាលពីមុន។ មួយវិញទៀត ចំពោះម្ចាស់អាជីវកម្មជាច្រើន ដែលត្រូវធ្វើការទូទាត់ប្រាក់ ទៅឱ្យដៃគូអាជីវកម្ម ឬអ្នកផ្គត់ផ្គង់របស់ពួកគេ នៅក្នុងប្រទេសវៀតណាម ពួកគេក៏ទទួលបាននូវភាពងាយស្រួល និងអត្ថប្រយោជន៍ដូចគ្នានេះដែរ។
លោក ចូចូ ម៉ាឡូឡូស អគ្គនាយកធនាគារឯកទេស វីង បានមានប្រសាសន៍ថា ជំហាននេះគឺស្របទៅនឹងបេសកកម្មរបស់វីង ក្នុងការបង្កើតភាពងាយស្រួលមួយកម្រិតទៀតសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់ខ្លួន។
“យើងបានឈានមុខគេ ក្នុងការផ្តល់សេវាហិរញ្ញវត្ថុចល័តនៅកម្ពុជា អស់រយៈពេល ១០ ឆ្នាំមកហើយ ហើយវាជាគោលបំណងរបស់យើង ក្នុងការបន្តឈានមុនគេ ដោយយើងជាធនាគារមួយ ដែលបានត្រួសត្រាយផ្លូវ ក្នុងការបង្កើតសង្គមមួយដែលធ្វើការទូទាត់ដោយមិនប្រើសាច់ប្រាក់ នៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលនៅពេលនោះ ធនាគារនឹងមានភាពងាយស្រួល, មានសុវត្ថិភាព និងមានកម្រៃសេវាប្រសើរជាងមុន។ ពិភពលោកនៃបច្ចេកវិទ្យាហិរញ្ញវត្ថុ Fintech បានបង្កើតឱកាសថ្មីៗជាច្រើន សម្រាប់ធនាគារចល័តជារៀងរាល់ថ្ងៃ។ យើងចង់ធានាថា លទ្ធផលដែលទទួលបានពីដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់សេវាកម្មនេះ គឺ ប្រជាជនកម្ពុជាអាចប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យានេះ ហើយអាចទទួលបានគុណភាពជីវិតដែលប្រសើរជាងមុន។”
លោក ចូចូ ម៉ាឡូឡូស បានបន្ថែមថា វាជាគោលបំណងរបស់ វីង ក្នុងការតភ្ជាប់ប្រទេសកម្ពុជា ជាមួយប្រទេសជាច្រើនទៀត តាមដែលអាចធ្វើទៅបាន។
“ប្រសិនបើអ្នកត្រូវការផ្ញើ ឬទទួលប្រាក់ពីក្រៅប្រទេស អ្វីដែលអ្នកត្រូវការ គឺកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង។ ភាពងាយស្រួលប្រើរបស់កម្មវិធីនេះ នឹងផ្តល់ឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់របស់យើង អាចចូលទៅកាន់ Wing2World ដែលជាច្រកទៅកាន់ពិភពលោកនៃភាពងាយស្រួល។ យើងបាន និងកំពុងផ្តល់សេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់ មកពីប្រទេសជាង ២០០ រួចទៅហើយ ហើយខ្ញុំរំពឹងថា ចំនួននេះនឹងកើនឡើងស្វ័យគុណ ក្នុងរយៈពេលដ៏ខ្លីខាងមុខនេះ។ ខណៈពេលដែលយើងកំពុងបង្កើនសេវាកម្មទទួលប្រាក់ពីក្រៅប្រទេស វាក៏ជាការចាំបាច់ដែលយើងត្រូវផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់លើសេវាផ្ទេរប្រាក់ទៅក្រៅប្រទេសដូចគ្នានេះដែរ ដូច្នេះខ្ញុំមានមោទនភាព ដែលឥឡូវនេះ យើងបានអនុវត្តជំហានដំបូង ជាមួយប្រទេសហ្វីលីពីន និងប្រទេសវៀតណាម”។
ប្រសិនបើអ្នកចង់ផ្ញើប្រាក់ ទៅប្រទេសហ្វីលីពីន និងវៀតណាម ពីប្រទេសកម្ពុជា តាមរយៈកម្មវិធីស្មាតហ្វូន វីង (WingMoney) និង Wing2World អ្នកត្រូវការគណនីស្តង់ដារបស់ វីង ដែលបានចុះបញ្ជីរួចជាមួយកម្មវិធី។ ប្រាក់ដែលត្រូវផ្ញើ ត្រូវបានផ្ញើជាប្រាក់ដុល្លារអាមេរិក ហើយអាចត្រូវបានទទួលបានជាប្រាក់ដុល្លារអាមេរិក ប្រសិនបើគណនីរបស់អ្នកទទួល គឺជាប្រាក់ដុល្លារអាមេរិក ឬម្យ៉ាងវិញទៀត ប្រាក់ដែលត្រូវទទួលបានជា “ប៉េសូ” ហ្វីលីពីន ឬ “ដុង” វៀតណាម។ ប្រាក់ថ្លៃបញ្ជើរ មិនត្រូវបានបង់ដោយអ្នកទទួលនោះទេ ហើយភាគច្រើន ប្រតិបត្តិការផ្ទេរប្រាក់នេះ អាចនឹងត្រូវបានបញ្ចប់ ក្នុងរយៈពេលតែ១ថ្ងៃ។
Wing2World គឺជាសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់អន្តរជាតិរបស់ វីង ដែលផ្តល់ជូនទាំងសេវាផ្ទេរប្រាក់ និងទទួលប្រាក់ពីក្រៅប្រទេស។ វីង បានផ្ដល់លទ្ធភាព ដល់អ្នកធ្វើអន្តោប្រវេសន៍រាប់ពាន់នាក់ និងអ្នកទទួលផលពីពួកគេ ក៏ដូចជាជនបរទេសជាច្រើន ដែលរស់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។
គួររម្លឹកផងដែរថា វីង បានចាប់ផ្តើមដំណើរការ Wing2World កាលពីដើមសប្តាហ៍នេះ ដោយអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកមានគណនីវីងទាំងអស់ អាចទទួលប្រាក់ដែលផ្ទេរពីជាង២០០ប្រទេស ដែលរួមមានប្រទេសថៃ, កូរ៉េខាងត្បូង, ជប៉ុន, អូស្រ្តាលី, សហរដ្ឋអាមេរិក, បារាំង, ម៉ាឡេស៊ី និងសិង្ហបុរី។ ក្រុមហ៊ុន ថ្លែងថាប្រទេសហ្វីលីពីន និងប្រទេសវៀតណាម គឺជាជំហានដំបូង ក្នុងការពង្រីកសេវាផ្ទេរប្រាក់ ទៅក្រៅប្រទេសរបស់ខ្លួន ហើយរំពឹងថា នឹងធ្វើសេចក្តីប្រកាសបន្ថែមទៀត នៅក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានសប្តាហ៍ខាងមុខនេះ អំពីសេវាផ្ទេរប្រាក់ទៅកាន់ប្រទេសដទៃទៀត៕

Phnom Penh, 16 December 2018 – Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank has announced its first ever outbound money transfer service via “Wing2World”. Users of the WingMoney app can now transfer money to the Philippines, which can be collected from any one of 80 bank branches across the country, and to Vietnam, which can be collected […]
Published on: Dec 16, 2018
Phnom Penh, 16 December 2018 – Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank has announced its first ever outbound money transfer service via “Wing2World”. Users of the WingMoney app can now transfer money to the Philippines, which can be collected from any one of 80 bank branches across the country, and to Vietnam, which can be collected directly at any Sacom Bank branch or personally delivered by the bank staff to the receiver’s address. The announcement comes the bank has currently been providing inbound money transfer service from over 200 countries across the globe.
The development is particularly welcome news for the thousands of Filipino expats working in Cambodia, who can now send money home to their families via their mobile phones, at a fraction of the cost charged by traditional banks. So is the case for many business owners, who need to make payment to their partners or suppliers in Vietnam, allowing them access to the same convenience and benefits.
Wing Chief Executive Officer, Mr. Jojo Malolos, said the step was in line with Wing’s mission to create an even higher level of convenience for its users.
“We have been at the helm of mobile financial services in Cambodia for ten years and it is our intention to remain there, as we lead the way in creating a truly cashless society in the kingdom, where banking is more convenient, more secure and more affordable.  The world of financial technology, fintech, is creating new opportunities for mobile banking every day.  We want to ensure that Cambodians have access to this technology and can enjoy a higher quality of life as a result.”
Mr. Malolos added that it was Wing’s intention to link Cambodia with as many countries as possible.
“If you need to send or receive money internationally, all you need is the WingMoney app.  A simple process on the app gives our users access to “Wing2World”, which quite literally opens up a world of convenience.  We are already providing inbound money transfers from 200 countries and I expect that number to grow exponentially over the short-term.  While we provide ever more linkages for inbound money transfers, it is equally important that we do the same with outbound transfers, so I’m proud that we’ve now taken the first step with the Philippines and Vietnam.”
Anyone wishing to send money to the Philippines and Vietnam from Cambodia via the WingMoney app and “Wing2World”, will need a Standard Wing Account that is registered with the app.  Funds are remitted in US Dollars and can be received in USD if the receiver’s account is in USD, alternatively the funds are received in Philippine Pesos or Vietnam Dong.  No fees need to be paid by the receiver and, in most cases, transfers can be completed within one day.
Wing2World is Wing’s international money transfer service catering both inbound and outbound transfer. Wing opens up to the world of possibilities, providing access to thousands of migrant workers and their beneficiaries, as well as expats residing in the kingdom.
Wing launched Wing2World earlier this week, enabling users of the Wing Money account to be able to receive inbound money transfers from over 200 countries, including Thailand, South Korea, Japan, Australia, the USA, France, Malaysia and Singapore.  The company says the Philippines and Vietnam is just the first step in expanding its outbound money transfer service and expects to make further announcements in this regard over the next few weeks.