វីងទទួលបានពានរង្វាន់០២ពីកម្មវិធីពានរង្វាន់និយោជកល្អបំផុតនៅអាស៊ី
ធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត ជាថ្មីម្តងទៀត បានបង្ហាញភាពជាអ្នកនាំមុខគេផ្នែកអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស បន្ទាប់ពីទទួលបានពានរង្វាន់ពីកម្មវិធី “ពានរង្វាន់នយោជកល្អបំផុតនៅអាស៊ី” លើកទី ០៩ ដែលរៀបចំឡើងនៅប្រទេសសិង្ហបុរី កាលពីថ្ងៃទី 31 ខែកក្កដាឆ្នាំ 2018 ។ នៅក្នុងកម្មវិធីនេះ វីង ទទួលបានពានរង្វាន់ចំនួនពីរគឺ “ពានរង្វាន់នយោជកល្អបំផុត” និង “ពានរង្វាន់វគ្គបណ្តុះបណ្តាលល្អបំផុត” ។
ពានរង្វាន់ទាំងពីរនេះ គឺជាការទទួលស្គាល់វីង សម្រាប់ការខិតខំប្រឹងប្រែង និងការប្តេជ្ញាចិត្តដើម្បីអភិវឌ្ឍ​បុគ្គលិករបស់ខ្លួន ក៏ដូចជារៀបចំគោលនយោបាយ​ និងយុទ្ធសាស្រ្តធនធានមនុស្ស ដែលរួមមានការ​បណ្តុះ​បណ្តាល​សមត្ថភាពនិងទេពកោសល្យជាដើម។
មានប្រសាសន៍ក្នុងពេលទទួលពានរង្វាន់ លោក ចូចូ ម៉ាឡូឡូស អគ្គនាយកធនាគារឯកទេសវីង មានប្រសាសន៍ថា ក្រុមហ៊ុនបានផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់លើការកែលម្អបុគ្គលិករបស់ខ្លួន តាមរយៈការ  បណ្តុះបណ្តាលជាបន្តបន្ទាប់ដល់បុគ្គលិករបស់ក្រុមហ៊ុន ក្នុងគោលបំណងដើម្បីកសាងបទពិសោធន៍ការងារដ៏ល្អបំផុត តាមរយៈការអនុវត្តផែនការគ្រប់គ្រងធនធានមនុស្សប្រកបដោយគុណភាព។
លោកម៉ាឡូឡូស មានប្រសាសន៍ថា “វីងមើលឃើញថានិយោជករបស់ខ្លួន ជាគន្លឹះក្នុងការសម្រេច​បាន​នូវចក្ខុវិស័យរបស់ក្រុមហ៊ុន ពោលគឺផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុតាមរយៈទូរស័ព្ទដៃ និងសេវាកម្មដែលពាក់ព័ន្ធផ្សេងៗទៀតដល់ប្រជាជនកម្ពុជា ដើម្បីជួយដល់បង្កើនជីវភាពប្រចាំថ្ងៃរបស់ពួកគេ។”
ក្រៅពីផ្តល់ជូននូវវគ្គបណ្តុះបណ្តាលល្អបំផុតដូចជា Employee Passport Program និង Manager Passport Program វីងក៏ប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការបង្កើតបរិយាកាសការងារដែលមានភាពសប្បាយ និងទាក់ទាញ ដែលអាចឲ្យបុគ្គលិកអាចកសាងស្មារតីជាក្រុម និងចូលរួមចំណែកជួយទៅដល់សហគមន៍ដែលពួកគេរស់នៅ។ សកម្មភាពទាំងនេះរួមមាន ការប្រកួតបាល់ទាត់បុគ្គលិកវីង ពិធីអបអរបុណ្យចូលឆ្នាំប្រពៃណី​ខ្មែរ និងសកម្មភាពទំនួលខុសត្រូវសង្គមនៅតាមទីជនបទ តាមរយៈការសាងសង់ផ្ទះជូន​ប្រជាជន​ក្រីក្រ ជីកអណ្តូងទឹកស្អាត និងបរិច្ចាគថវិកាជូនដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារ និងជាច្រើនទៀត។
ឆ្នាំនេះជាឆ្នាំទីបីរបស់ធនាគារឯកទេសវីង ដែលបានឈ្នះពានរង្វាន់និយោជកល្អបំផុតនៅអាស៊ី។
ពានរង្វាន់និយោជកល្អបំផុតនៅអាស៊ីលើកទី ៩ ត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយវិទ្យាស្ថានEmployer Branding Institute មហាសន្និបាតពិភពលោក HRD និង Stars of the Industry Groups ដែលមានគោលបំណងផ្តល់រង្វាន់ដល់អាជីវកម្មនៅតាមតំបន់ ជាច្រើនដែលរួមចំណែកដល់ការគ្រប់គ្រង អភិវឌ្ឍ និងច្នៃប្រឌិតទេពកោសល្យរបស់បុគ្គលិក។

Winning Isn’t Everything, But Wing Beats it by Having Two
Phnom Penh – August 08, 2018: Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank once again proves to be the leader in human development on the recent 9th “Asia Best Employer Brand Awards” held in Singapore on July 31, 2018. . The bank has been awarded not only one but two outstanding awards, “Best Employer Brand Award” and “Excellence in Training Award”.
The two awards recognize Wing for its persistent efforts and commitment in the development of its employees as well as human resource policies and strategies that nurture and develop their talents.
Attending the awarding ceremony, Wing Chief Executive Officer, Mr. Jojo Malolos said the company puts its focus on employee improvement through ongoing training to the company’s staff with the aim of building best-in-class employee experiences through qualified people management practices.
“Wing sees its employees as being key to delivering the company’s vision of providing every Cambodian with convenient access to mobile financial services for the improvement of their daily lives,” Mr. Malolos said.
In addition to outstanding training programs such as Employee Passport Program and Manager Passport Program, Wing also commits to creating a fun and engaging workplace where employees can build team spirit and contribute back to their communities. Such activities include employee football tournament, Khmer New Year celebration, and CSR projects at rural communities through house building, digging wells, donating funds to children hospital, and so much more.
This year marks the third consecutive year of Wing winning The Best Employer Award from Asia’s Best Employer Brand Awards.
The 9th Asia’s Best Employer Brand Awards are hosted by Employer Branding Institute; World HRD Congress and Stars of the Industry Groups with the aim of awarding businesses in several geographical regions who are contributing to Talent Management, Talent Development and Talent Innovation”.