អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ឧបត្ថម្ភថវិកា ២០លានរៀល ដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង និងក្រុមគ្រួសារ បានបរិច្ចាគថវិកាចំនួន ២០លានរៀល ដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ តាមរយៈធនាគារ វីង។ អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង និងក្រុមគ្រួសារ បានផ្តល់ថវិកាចំនួន ២០លានរៀល ឧបត្ថម្ភដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ ក្នុងឱកាសប្រារព្ធពិធី “បុណ្យផ្កាប្រាក់មហាសាមគ្គីឆ្នាំទី១០” ដែលប្រារព្ធឡើងក្នុងគោលបំណងរៃអង្គាសថវិកាជួយដល់ការព្យាបាលជំងឺកុមារកម្ពុជាដោយឥតគិតថ្លៃ។ ឆ្នាំ ២០២៣នេះ គឺជាឆ្នាំទី៤ហើយ ដែលអ្នកឧកញ៉ា និងក្រុមគ្រួសារ តាមរយៈធនាគារ វីង បានចូលរួមឧបត្ថម្ភដល់មន្ទីរពេទ្យនេះ។ ជាមួយគ្នានេះ ធនាគារ វីង តែងតែបានផ្តល់ជាមធ្យោបាយដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ សម្រាប់ទទួលថវិកាបរិច្ចាគពីបណ្តាសប្បុរសជននានាដោយឥតគិតថ្លៃ ដើម្បីរួមចំណែក​ដល់ប្រតិបត្តិការប្រកបដោយនិរន្តរភាពរបស់មន្ទីរពេទ្យ។ លោក ហោ ប៊ុនថែ អគ្គនាយករង ធនាគារ វីង មានប្រសាសន៍ថា៖ “កុមារ គឺជាអនាគតសសរស្តម្ភរបស់ប្រទេសជាតិ។ ហេតុនេះ យើងត្រូវធានាថាកុមាររបស់យើងមានសុខភាពល្អប្រសើរ។​ ខ្ញុំយល់ថាបុណ្យផ្កាមហាសាមគ្គីនេះ ជាគំនិតផ្តួចផ្តើមដ៏ល្អដែលអនុញ្ញាតឲ្យសាធារណជនអាចចូលរួមចំណែកបរិច្ចាគ ដើម្បីធ្វើការរួមគ្នាក្នុងការជួយលើកកម្ពស់សុខភាពកុមារ​ ក៏ដូចជាជួយដល់សង្គមជាតិរបស់យើងផងដែរ។​” បច្ចុប្បន្នមន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ បានដើរតួយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការជួយសង្គ្រោះកុមារកម្ពុជា។ តាមស្ថិតិរបស់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរក្នុងឆ្នាំ២០២២ មន្ទីរពេទ្យបានផ្តល់សេវាពិគ្រោះ និងព្យាបាលដោយឥតគិតថ្លៃដល់កុមារជាង ៩៧.៩៧៨ នាក់ទូទាំងប្រទេស […]
ចេញផ្សាយនៅ: Jun 14, 2023
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង និងក្រុមគ្រួសារ បានបរិច្ចាគថវិកាចំនួន ២០លានរៀល ដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ តាមរយៈធនាគារ វីង។
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង និងក្រុមគ្រួសារ បានផ្តល់ថវិកាចំនួន ២០លានរៀល ឧបត្ថម្ភដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ ក្នុងឱកាសប្រារព្ធពិធី “បុណ្យផ្កាប្រាក់មហាសាមគ្គីឆ្នាំទី១០” ដែលប្រារព្ធឡើងក្នុងគោលបំណងរៃអង្គាសថវិកាជួយដល់ការព្យាបាលជំងឺកុមារកម្ពុជាដោយឥតគិតថ្លៃ។
ឆ្នាំ ២០២៣នេះ គឺជាឆ្នាំទី៤ហើយ ដែលអ្នកឧកញ៉ា និងក្រុមគ្រួសារ តាមរយៈធនាគារ វីង បានចូលរួមឧបត្ថម្ភដល់មន្ទីរពេទ្យនេះ។ ជាមួយគ្នានេះ ធនាគារ វីង តែងតែបានផ្តល់ជាមធ្យោបាយដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ សម្រាប់ទទួលថវិកាបរិច្ចាគពីបណ្តាសប្បុរសជននានាដោយឥតគិតថ្លៃ ដើម្បីរួមចំណែក​ដល់ប្រតិបត្តិការប្រកបដោយនិរន្តរភាពរបស់មន្ទីរពេទ្យ។
លោក ហោ ប៊ុនថែ អគ្គនាយករង ធនាគារ វីង មានប្រសាសន៍ថា៖ “កុមារ គឺជាអនាគតសសរស្តម្ភរបស់ប្រទេសជាតិ។ ហេតុនេះ យើងត្រូវធានាថាកុមាររបស់យើងមានសុខភាពល្អប្រសើរ។​ ខ្ញុំយល់ថាបុណ្យផ្កាមហាសាមគ្គីនេះ ជាគំនិតផ្តួចផ្តើមដ៏ល្អដែលអនុញ្ញាតឲ្យសាធារណជនអាចចូលរួមចំណែកបរិច្ចាគ ដើម្បីធ្វើការរួមគ្នាក្នុងការជួយលើកកម្ពស់សុខភាពកុមារ​ ក៏ដូចជាជួយដល់សង្គមជាតិរបស់យើងផងដែរ។​”
បច្ចុប្បន្នមន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ បានដើរតួយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការជួយសង្គ្រោះកុមារកម្ពុជា។ តាមស្ថិតិរបស់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរក្នុងឆ្នាំ២០២២ មន្ទីរពេទ្យបានផ្តល់សេវាពិគ្រោះ និងព្យាបាលដោយឥតគិតថ្លៃដល់កុមារជាង ៩៧.៩៧៨ នាក់ទូទាំងប្រទេស និងជាមធ្យមមានកុមារជាង ៣០០នាក់ ក្នុងមួយថ្ងៃ បានមកទទួលសេវាសុខភាពនៅមន្ទីរពេទ្យនេះ។ ​ដែលនេះជាកិច្ចការសប្បុរសធម៌របស់មន្ទីរពេទ្យបានផ្តល់ផលជាវិជ្ជមានដល់សុខភាពនិងសុខុមាលភាពរបស់កុមារកម្ពុជាជាច្រើន។
លោកវេជ្ជបណ្ឌិត ងួន ច័ន្ទភក្ត្រា ប្រធានមន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “យើងខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅដល់ការគាំទ្រជាបន្តបន្ទាប់ពីអ្នកឧកញ៉ា និងក្រុមគ្រួសារ ក៏ដូចជាធនាគារ វីង សម្រាប់សកម្មភាពសប្បុរសធម៌ក្នុងការជួយដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ ក៏ដូចជាការជួយសង្គ្រោះជីវិតកុមារកម្ពុជា។ យើងខ្ញុំជឿជាក់ថា កុមារគ្រប់រូបសក្តិសមនឹងទទួលបានសុខភាពល្អ និងការថែទាំប្រកដដោយការយកចិត្តទុកដាក់។”
ថវិកាដែលបានមកពីការបរិច្ចាគរបស់សប្បុរសជនក្នុងកម្មវិធី “បុណ្យផ្កាប្រាក់មហាសាមគ្គីឆ្នាំទី១០” នេះ គឺនឹងប្រើប្រាស់ ក្នុងប្រតិបត្តិការ ក៏ដូចជាគាំទ្រដល់និរត្តរភាព លើការផ្គត់ផ្គង់ផ្នែកវេជ្ជសាស្រ្ត បរិក្ខារនានា ក៏ដូចជាវគ្គបណ្តុះបណ្តាលបុគ្គលិក ព្រមទាំងសម្រាប់ការកែលម្អហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់មន្ទីរពេទ្យផងដែរ។
តាមរយៈមន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរបានឲ្យដឹងថា មន្ទីរពេទ្យមានតម្រូវការថវិកាប្រមាណជាជាង ៦លានដុល្លារអាមេរិកក្នុងមួយឆ្នាំៗ សម្រាប់ប្រតិបត្តិការ និងទ្រទ្រង់សេវាវេជ្ជសាស្រ្តរបស់ខ្លួន។ ដើម្បីចូលរួមចំណែកក្នុងការជួយសង្រ្គោះជីវិតកុមារនៅកម្ពុជា សាធារណជនអាចធ្វើការបរិច្ចាគ តាមរយៈបណ្តាញរបស់ធនាគារ វីង ដែលមានដូចជា៖ Wing Bank App ឬអញ្ជើញទៅកាន់ទីតាំងណាមួយរបស់ វីង ដែលមានជាង១១.០០០ កន្លែង ដែលនៅជិតលោកអ្នក ដោយបរិច្ចាគតាមរយៈលេខកូដ ៩១២២ (ប្រាក់រៀលខ្មែរ) និង ៨១២២ (ដុល្លារអាមេរិក)។ លោកអ្នក​ដែល​ប្រើ​គណនី​ធនាគារ​ផ្សេង​​ក៏​អាច​បរិច្ចាគ​តាម​រយៈ KHQR របស់​ធនាគារ វីង បានផងដែរ។ ធនាគារ វីង ក៏បានសហការជាមួយក្រុមហ៊ុន Global Money Express ដែលអនុញ្ញាតឲ្យសប្បុរសជននៅប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូងអាចធ្វើការបរិច្ចាគថវិកាដល់មន្ទីរពេទ្យកុមារអង្គរ តាមរយៈGME ដោយមិនគិតថ្លៃសេវាតាមរយៈលេខគណនី ០៤៣៦៥២៤១ (ដុល្លារអាមេរិក)៕

Neak Oknha Kith Meng Donated 20 Million Riels to the Angkor Hospital for Children
Neak Oknha Kith Meng and his family donated 20 million Riels to Angkor Hospital for Children through Wing Bank. Neak Oknha Kith Meng, together with his family, provided a 20 million Riel donation as generous support to the noble cause of Angkor Hospital for Children as it celebrates “The 10th Bon Phka Prak Mohasamky” to […]
Published on: Jun 14, 2023
Neak Oknha Kith Meng and his family donated 20 million Riels to Angkor Hospital for Children through Wing Bank.
Neak Oknha Kith Meng, together with his family, provided a 20 million Riel donation as generous support to the noble cause of Angkor Hospital for Children as it celebrates “The 10th Bon Phka Prak Mohasamky” to raise funds for free medical care for child patients.
This is the fourth year that Neak Oknha and his family through Wing Bank, together with his company, have extended their support to this generous hospital. Additionally, Wing Bank graciously has waived fees for the public who contributed financially to the hospital’s sustainable operations.
Hor Bunthe, Deputy CEO of Wing Bank, said, “Children are the future pillars of a nation. To become a great resource for a nation, we need to ensure their good health and well-being. Therefore, Bon Phkar is a good initiative that allows the public to make contributions to create a greater impact, especially in improving the health of children and our society as a whole.”
Every year, Angkor Hospital for Children proudly offers free medical care to more than 97,978 children nationwide. In addition, over 300 children visit the hospital daily for crucial medical consultations and treatment. Thereby, the hospital significantly impacts the health and well-being of many children’s lives.
Dr Ngoun Chanpheaktra, Director of Angkor Hospital for Children, said, “We deeply appreciate the constant support from Neak Oknha and his family, as well as Wing Bank, for their generous contributions to Angkor Hospital for Children. We would also like to extend our appreciation to donors who join forces with us to save Cambodian children’s lives. We believe every child deserves to be healthy and receive quality and compassionate healthcare.”
The public donation funds are utilized for efficient operation, including purchasing medical supplies, equipment, and staff training and improving the hospital’s infrastructure and facilities.
The hospital needs approximately $6 million to operate and sustain its essential medical services. To save children’s lives in Cambodia, the public can make contributions through various channels provided by Wing Bank, including the topnotch Wing Bank App, or by visiting any of the 11,000 nearby Wing locations with the biller code 9122 (for Khmer Riel) and 8122 (for US Dollars). For those using other banks’ accounts, donations can be made through Wing Bank KHQR. Wing Bank has also collaborated with Global Money Express (GME) to allow donors in South Korea to contribute to Angkor Hospital for Children via GME, without any fees, using account number 04365214.