ធនាគារ វីង ចូលរួមប្រារព្ធខួបលើកទី២០របស់អង្គការមូលនិធិកុមារកម្ពុជា ក្នុងការកែប្រែជីវភាពសហគមន៍ទីទ័លក្រ
ធនាគារ វីង ចូលរួមប្រារព្ធខួបលើកទី២០ របស់អង្គការមូលនិធិកុមារកម្ពុជា ជាមួយនឹងការថ្លែងអំណរគុណសម្រាប់ទំនុកបម្រុងកុមារ និងក្រុមគ្រួសារទុគ៌តជាច្រើន ដែលជួយកែប្រែជីវភាពរស់នៅពួកប្រសើរឡើង។ ធនាគារ វីង​ (ខេមបូឌា) ម.ក មានសេចក្តីសោមន្សរីករាយក្នុងការចូលរួមប្រារព្ធខួបលើកទី២០របស់អង្គការមូលនិធិកុមារកម្ពុជា​ (CCF) ដោយបានថ្លែងអំណរគុណសម្រាប់កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរយៈពេល២ទស្សវត្សរ៍មកនេះ ចំពោះការជួយកែប្រែជីវភាពរស់នៅកុមារ និងចាស់ជរាទីទ័លក្រជាច្រើននៅកម្ពុជា។​ កម្មវិធីគំរប់ខួបនេះត្រូវបានប្រារព្ធធ្វើឡើងនៅទីស្នាក់ការកណ្តាលរបស់អង្គការ CCF ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ស្ទឹងមានជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមព្រះរាជវត្តមានព្រះករុណាព្រះបាទសម្តេច ព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រមទាំងវត្តមានអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី ឥស្សរជន និងអ្នកឧបត្ថម្ភអង្គការ CCF ជាច្រើនផងដែរ។ លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានថ្លែងអំណរគុណចំពោះការប្តេជ្ញាចិត្តឥតងាករេ និងកិច្ចប្រឹងប្រែងមិនគិតពីភាពនឿយហត់របស់អង្គការ CCF​ រហូតមក។ លោកថ្លែងថា៖ “ធនាគារ វីង​ មានសេចក្តីស្ងើចសរសើរ និងថ្លែងអំណរគុណដ៏ស្មោះចំពោះការយកចិត្តទុកដាក​់លើការបណ្តុះបណ្តាល និងទំនុកបម្រុងទៅដល់សហគមន៍ក្រីក្រ ដោយជួយជ្រោមជ្រែងពួកគាត់ឱ្យមានអនាគតភ្លឺស្វាង ហើយអាចចាកចេញពីភាពក្រីក្រ។” លោក ហាន ប៉េងក្វាង បានបន្ថែមថា៖ “ដំណើរដ៏វែងឆ្ងាយ​ជាង​២០ឆ្នាំមកនេះ គឺជាសក្ខីភាពគំរូមួួយ […]
ចេញផ្សាយនៅ: May 29, 2024
ធនាគារ វីង ចូលរួមប្រារព្ធខួបលើកទី២០ របស់អង្គការមូលនិធិកុមារកម្ពុជា ជាមួយនឹងការថ្លែងអំណរគុណសម្រាប់ទំនុកបម្រុងកុមារ និងក្រុមគ្រួសារទុគ៌តជាច្រើន ដែលជួយកែប្រែជីវភាពរស់នៅពួកប្រសើរឡើង។
ធនាគារ វីង​ (ខេមបូឌា) ម.ក មានសេចក្តីសោមន្សរីករាយក្នុងការចូលរួមប្រារព្ធខួបលើកទី២០របស់អង្គការមូលនិធិកុមារកម្ពុជា​ (CCF) ដោយបានថ្លែងអំណរគុណសម្រាប់កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរយៈពេល២ទស្សវត្សរ៍មកនេះ ចំពោះការជួយកែប្រែជីវភាពរស់នៅកុមារ និងចាស់ជរាទីទ័លក្រជាច្រើននៅកម្ពុជា។​
កម្មវិធីគំរប់ខួបនេះត្រូវបានប្រារព្ធធ្វើឡើងនៅទីស្នាក់ការកណ្តាលរបស់អង្គការ CCF ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ស្ទឹងមានជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមព្រះរាជវត្តមានព្រះករុណាព្រះបាទសម្តេច ព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រមទាំងវត្តមានអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី ឥស្សរជន និងអ្នកឧបត្ថម្ភអង្គការ CCF ជាច្រើនផងដែរ។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានថ្លែងអំណរគុណចំពោះការប្តេជ្ញាចិត្តឥតងាករេ និងកិច្ចប្រឹងប្រែងមិនគិតពីភាពនឿយហត់របស់អង្គការ CCF​ រហូតមក។ លោកថ្លែងថា៖ “ធនាគារ វីង​ មានសេចក្តីស្ងើចសរសើរ និងថ្លែងអំណរគុណដ៏ស្មោះចំពោះការយកចិត្តទុកដាក​់លើការបណ្តុះបណ្តាល និងទំនុកបម្រុងទៅដល់សហគមន៍ក្រីក្រ ដោយជួយជ្រោមជ្រែងពួកគាត់ឱ្យមានអនាគតភ្លឺស្វាង ហើយអាចចាកចេញពីភាពក្រីក្រ។”
លោក ហាន ប៉េងក្វាង បានបន្ថែមថា៖ “ដំណើរដ៏វែងឆ្ងាយ​ជាង​២០ឆ្នាំមកនេះ គឺជាសក្ខីភាពគំរូមួួយ ដែលផ្តល់នូវថាមពលនៃក្តីសង្ឍឹម និងភាពធន់។ ក្នុងន័យនេះ​ ធនាគារ វីង មានកិត្តិយសសូមចូលរួមគាំទ្របេសកកម្មរបស់អង្គការ CCF ហើយថ្លែងអំណរគុណចំពោះការរួមចំណែកដ៏ធំធេងរហូតមក។”
នៅក្នុងឆ្នាំ២០០៤ លោកស្កុត នីសុន បានសម្រេចចិត្តផ្លាស់ប្តូរជីវិតរស់នៅ ដោយបោះបង់អាជីពជោគជ័យក្នុងវិស័យផលិតភាពយន្តហូលីវូដរបស់គាត់ ហើយបានលះបង់គ្រប់យ៉ាងដើម្បីជួយកែប្រែជីវភាពពលរដ្ឋកម្ពុជាក្រីក្របំផុត ដែលពេលនោះហើយបានជំរុញឱ្យលោកបង្កើតអង្គការមូលនិធិកុមារកម្ពុជានេះឡើង។
លោកស្កុត នីសុន បានលើកឡើងថា៖ “ព្រឹត្តិការណ៍នាពេលនេះ មិនគ្រាន់តែជាសមិទ្ធផលសម្រេចបានប៉ុណ្ណោះទេ  តែក៏នាំមកនូវវឌ្ឍនភាពសម្រាប់ពលរដ្ឋកម្ពុជានាពេលអនាគតផងដែរ។ យើងខ្ញុំមានសេចក្តីរីករាយចំពោះការពង្រីកវិសាលភាពនៃផលវិជ្ជមានរបស់យើង ក៏ដូចជាផ្តល់ធនធានចំណេះដឹងដែលមានទៅដល់កុមារ និងអ្នកដែលត្រូវការជំនួយ។”
អង្គការ CCF ដែលជាអង្គការមិនស្វែងរកប្រាក់ចំណេញ បានបន្តកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ខ្លួនឥតងាករេ ដើម្បីជួយទំនុកបម្រុង​កុមារ និងក្រុមគ្រួសារក្រីក្រតាមរយៈការអប់រំ ការថែទាំសុខភាព និងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច ដែលផ្តល់ផលវិជ្ជមានទៅដល់ជនទីទ័លក្រជាង ១៣០.០០០ នាក់។
អង្គការ CCF ក៏បានរួមចំណែកដោះស្រាយនូវតម្រូវការចាំបាច់នានាដូចជា​៖​  ជំនួយផ្នែកសុខភាព លំនៅឋានសម្រាប់រស់នៅ និងជំនួយចាំបាច់មួយចំនួនសម្រាប់សហគមន៍។ ជាមួុយនឹងការផ្តល់ល​ំនៅឋានជាង ៥០០ខ្នង អង្គការ CCF បានផ្តល់លំនឹង និងក្តីសង្ឃឹមទៅដល់ពលរដ្ឋក្រីក្រប្រមាណ ២.៥០០ នាក់។
បច្ចុប្បន្នមានកុមារជាង ៤.០០០ នាក់ទទួលបានការសិក្សាអប់រំ តាមរយៈកម្មវិធីអប់រំរបស់អង្គការ CCF ហើយថែមទាំងទទួលសិស្សចូលរៀនថ្មីជិត ២.០០០ នាក់ជារៀងរាល់ឆ្នាំទៀតផង។ បន្ថែមលើនេះ អគារសិក្សា Neeson Cripps Academy ដែលជាវិទ្យាល័យផ្តោតលើមុខវិជ្ជាវិទ្យាសាស្រ្ត បច្ចេកវិទ្យា វិស្វកម្ម និង​គណិតវិទ្យា (STEM) ផ្តល់ការបណ្តុះបណ្តាល​ទៅដល់សសិ្សានុសិស្សជាង ៤៥០ នាក់ ហើយមុខវិជ្ជាជំនាញទាំងនេះជួយឱ្យពួកគេទទួលបានមធ្យោបាយ​ និងឱកាសដើម្បីវិវឌ្ឍខ្លួនចាកចេញពីភាពក្រីក្រ។
ប្រមាណ៧០​ភាគរយ នៃសិស្សានុសិស្សវគ្គទី១ របស់អង្គការ CCF បានបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាក់ឧត្តមសិក្សាដោយជោគជ័យ ហើយថែមទាំងកសាងជំនាញដ៏ល្អទៀតផង ដែលភាគច្រើនពួកគេទទួលបាន​ឱកាសងារមានលំនឹងល្អ ដើម្បីជួយជ្រោមជ្រែងគ្រួសាររួចចាកផុតពីភាពទីទ័លក្រ។
ការគាំទ្រយ៉ាងសកម្មរបស់ធនាគារ វីង ចំពោះការអភិវឌ្ឍសហគមន៍ ក៏ដូចជាកិច្ចការនានាដើម្បីបុព្វហេតុសង្គម ស្របគ្នា​ទៅនឹងបេសកកម្មរបស់អង្គការ CCF ដោយរួមចំណែកក្នុងការទទួលខុសត្រូវ និងយកចិត្តទុកដាក់ដោយក្តីមេត្តានៅក្នុងសហគមន៍។ ការរួបរួមគ្នា ភាគីទាំងពីរនឹងរួមចំណែកបង្កើតដំណើរឆ្ពោះទៅអនាគតភ្លឺស្វាង ក្នុងការជួយជ្រោមជ្រែងស្មារតីយុវជនក្រីក្រ ដោយជួយឱ្យពួកគេទទួលបានឱកាស ក្តីសង្ឃឹម ដែលការជ្រោមជ្រែងទាំងនេះហើយធ្វើឱ្យសហគមន៍ទាំងមូលកាន់ប្រសើរឡើង៕

Wing Bank joins the Cambodia Children’s Fund in celebrating its 20th anniversary, expressing gratitude in giving destitute children and families in Cambodia a better life. Phnom Penh, May 30, 2024 – Wing Bank (Cambodia) Plc proudly joins the Cambodia Children’s Fund (CCF) in commemorating its 20th anniversary, expressing profound gratitude for two decades of transforming […]
Published on: May 29, 2024
Wing Bank joins the Cambodia Children’s Fund in celebrating its 20th anniversary, expressing gratitude in giving destitute children and families in Cambodia a better life.
Phnom Penh, May 30, 2024 – Wing Bank (Cambodia) Plc proudly joins the Cambodia Children’s Fund (CCF) in commemorating its 20th anniversary, expressing profound gratitude for two decades of transforming the lives of destitute children and elderly Cambodians.
The festival celebration, held at CCF’s headquarters in Stueng Meanchey, was graced by the presence of His Majesty King NORODOM SIHAMONI, as well as the attendance of the First Lady Her Excellency Dr. Pich Chanmony, esteemed Cambodian dignitaries, and CCF’s dedicated supporters.
Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank, conveyed his heartfelt appreciation for CCF’s unwavering commitment and tireless efforts, stating, “Wing Bank is deeply moved and sincerely grateful for the Cambodian Children’s Fund’s dedication to educating and supporting the most vulnerable communities, providing a brighter future and lifting them out of poverty.”
“Their 20-year journey is an inspiring testament to the power of hope and resilience. Wing Bank is honored to support their mission and expresses profound gratitude for their remarkable contributions,” added Han.
In 2004, Scott Neeson made a life-altering decision to leave his successful Hollywood career and devote himself to improving the lives of Cambodia’s most vulnerable citizens, leading to the establishment of the Cambodia Children’s Fund.
“This milestone marks not just our achievements but also the possibilities that lie ahead. We are excited to expand our impact and share the knowledge we have gained to benefit more children and those in need,” Scott Neeson shared.
CCF, a non-profit organization, has been unwavering in its efforts to empower Cambodian children and families through education, healthcare, and economic development, positively impacting the lives of over 130,000 impoverished individuals.
The organization also addresses critical health needs, provides housing solutions, and offers essential community support. With the construction of over 500 homes, CCF has brought stability and hope to approximately 2,500 Cambodians.
CCF’s reach has significantly expanded, now serving more than 4,000 children through their education programs, with nearly 2,000 new students joining annually. The Neeson Cripps Academy, a STEM-focused high school, provides education to 450 students, equipping them with the tools and opportunities to break the cycle of poverty.
Over 70% of the first CCF students have successfully pursued higher education and built prosperous careers, with many now working to uplift their families from poverty.
Wing Bank’s active support for community development and noble social causes aligns perfectly with CCF’s mission, embodying collective responsibility and compassion. Together, they forge a path towards a brighter future, lifting young souls from poverty into opportunity and hope, thereby enriching the community.