សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុមានភាពងាយស្រួលតាមរយៈកិច្ចសហការរវាង ធនាគារស្ថាបនា និងធនាគារឯកទេសវីង
ធនាគារស្ថាបនា និងធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត បានដាក់សម្ពោធឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវ សេវាកម្ម​ថ្មីសម្រាប់អតិថិជន​របស់ខ្លួន។ ឥឡូវនេះ អតិថិជនធនាគារស្ថាបនានឹងមាន​ងាយ​ស្រួល ​ក្នុងការផ្ទេរប្រាក់ និងទូទាត់ប្រាក់កម្ចីតាមរយៈសេវាកម្មដែលផ្តល់ជូនដោយធនាគារឯកទេសវីង។ ជាងនេះទៅទៀត អតិថិជនរបស់ធនាគារស្ថាបនាក៏អាចទទួលបានសេវាកម្មជាច្រើនពីធនាគារឯកទេសវីង តាមរយៈដៃគូពាណិជ្ជកម្មចំនួន ១២០០០ ដៃគូសហការបង់ប្រាក់ជាង២០០ និងដៃគូផ្ទេរប្រាក់ពីគ្រប់បណ្តាប្រទេសជាង៥០ នៅទូទាំងពិភពលោក និងសេវាកម្មវីងផ្សេងៗទៀត។ លោក ចូចូ ម៉ាឡូឡូស អគ្គនាយកធនាគារឯកទេសវីង មានភាពជឿជាក់ថា ភាពជាដៃគូនេះនឹងផ្តល់ជាឱកាសសម្រាប់មនុស្សរាប់លាននាក់ដែលមិនមាន ឬមិនធ្លាប់ប្រើប្រាស់សេវាកម្មធនាគារ​ នៅក្នុងតំបន់ប្រតិបត្តិការ​របស់​​​វីង ក្នុងការទទួលយកប្រាក់កម្ចីពីធនាគារស្ថាបនាដើម្បីពង្រីកអាជីវកម្ម ការបង់ប្រាក់កម្ចីទិញផ្ទះ ផ្គត់ផ្គង់​ការ​រៀនសូត្រកូន និងប្រកបសកម្មភាពផ្សេងៗទៀត។ លោក ម៉ាឡូឡូស មានប្រសាសន៍ថា “យើងបានឃើញមនុស្សរាប់ពាន់នាក់ ដែលជីវិតរបស់ពួកគេត្រូវបានផ្លាស់ប្តូរជាវិជ្ជមាន តាមរយៈប្រាក់កម្ចីហិរញ្ញវត្ថុពីធនាគារស្ថាបនា។ ទីនេះ វីងនឹងជួយធ្វើឱ្យក្តីសុបិន្តរបស់ពួកគេកាន់តែងាយស្រួលតាមរយៈការផ្ទេរប្រាក់ និងទូទាត់ប្រាក់តាមរយៈទូរស័ព្ទចល័ត។” លោក កាតូ នូរីហ៊ីកូ នាយកប្រតិបត្តិធនគារស្ថាបនា មានប្រសាសន៍ថា “យើងពិតជាមានសេចក្តីរំភើបរីករាយណាស់ ដែលបានចាប់ផ្តើមសេវាកម្មទាំងនេះជាមួយវីង ដែលនេះជាផ្នែកមួយនៃការសន្យារបស់យើងក្នុងការ ផ្តល់ជូនអតិថិជននូវសេវាកម្មធនាគារដែលប្រកបដោយសុវត្ថិភាព មានភាពងាយស្រួលនិងរហ័ស។” លោក នូរីហ៊ីកូមានប្រសាសន៍ថា “អតិថិជនឥណទានក៏អាចធ្វើការទូទាត់ប្រាក់កម្ចី នៅតាមភ្នាក់ងារវីងចំនួនជាង 5000 កន្លែងទូទាំងប្រទេស។ […]
ចេញផ្សាយនៅ: Jun 12, 2018
ធនាគារស្ថាបនា និងធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត បានដាក់សម្ពោធឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវ សេវាកម្ម​ថ្មីសម្រាប់អតិថិជន​របស់ខ្លួន។ ឥឡូវនេះ អតិថិជនធនាគារស្ថាបនានឹងមាន​ងាយ​ស្រួល ​ក្នុងការផ្ទេរប្រាក់ និងទូទាត់ប្រាក់កម្ចីតាមរយៈសេវាកម្មដែលផ្តល់ជូនដោយធនាគារឯកទេសវីង។
ជាងនេះទៅទៀត អតិថិជនរបស់ធនាគារស្ថាបនាក៏អាចទទួលបានសេវាកម្មជាច្រើនពីធនាគារឯកទេសវីង តាមរយៈដៃគូពាណិជ្ជកម្មចំនួន ១២០០០ ដៃគូសហការបង់ប្រាក់ជាង២០០ និងដៃគូផ្ទេរប្រាក់ពីគ្រប់បណ្តាប្រទេសជាង៥០ នៅទូទាំងពិភពលោក និងសេវាកម្មវីងផ្សេងៗទៀត។
លោក ចូចូ ម៉ាឡូឡូស អគ្គនាយកធនាគារឯកទេសវីង មានភាពជឿជាក់ថា ភាពជាដៃគូនេះនឹងផ្តល់ជាឱកាសសម្រាប់មនុស្សរាប់លាននាក់ដែលមិនមាន ឬមិនធ្លាប់ប្រើប្រាស់សេវាកម្មធនាគារ​ នៅក្នុងតំបន់ប្រតិបត្តិការ​របស់​​​វីង ក្នុងការទទួលយកប្រាក់កម្ចីពីធនាគារស្ថាបនាដើម្បីពង្រីកអាជីវកម្ម ការបង់ប្រាក់កម្ចីទិញផ្ទះ ផ្គត់ផ្គង់​ការ​រៀនសូត្រកូន និងប្រកបសកម្មភាពផ្សេងៗទៀត។
លោក ម៉ាឡូឡូស មានប្រសាសន៍ថា “យើងបានឃើញមនុស្សរាប់ពាន់នាក់ ដែលជីវិតរបស់ពួកគេត្រូវបានផ្លាស់ប្តូរជាវិជ្ជមាន តាមរយៈប្រាក់កម្ចីហិរញ្ញវត្ថុពីធនាគារស្ថាបនា។ ទីនេះ វីងនឹងជួយធ្វើឱ្យក្តីសុបិន្តរបស់ពួកគេកាន់តែងាយស្រួលតាមរយៈការផ្ទេរប្រាក់ និងទូទាត់ប្រាក់តាមរយៈទូរស័ព្ទចល័ត។”
លោក កាតូ នូរីហ៊ីកូ នាយកប្រតិបត្តិធនគារស្ថាបនា មានប្រសាសន៍ថា “យើងពិតជាមានសេចក្តីរំភើបរីករាយណាស់ ដែលបានចាប់ផ្តើមសេវាកម្មទាំងនេះជាមួយវីង ដែលនេះជាផ្នែកមួយនៃការសន្យារបស់យើងក្នុងការ ផ្តល់ជូនអតិថិជននូវសេវាកម្មធនាគារដែលប្រកបដោយសុវត្ថិភាព មានភាពងាយស្រួលនិងរហ័ស។”
លោក នូរីហ៊ីកូមានប្រសាសន៍ថា “អតិថិជនឥណទានក៏អាចធ្វើការទូទាត់ប្រាក់កម្ចី នៅតាមភ្នាក់ងារវីងចំនួនជាង 5000 កន្លែងទូទាំងប្រទេស។ ការផ្ទេរប្រាក់ (ឬបញ្ចូលទឹកប្រាក់) ពីគណនីស្ថាបនាទៅគណនីវីងក៏នឹងមានភាពងាយស្រួលនិងរលូនផងដែរ នៅពេលសេវាកម្មធនាគារចល័តស្ថាបនា និងកម្មវិធីអាយ បេងឃីងរបស់ធនាគារ ស្ថាបនាចាប់ផ្តើម។”
សេវាហិរញ្ញវត្ថុ ដែលត្រូវបានផ្តល់ជូនតាមរយៈភាពជាដៃគូនេះ នឹងអនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជនរបស់ធនាគារស្ថាបនា ទូទាត់​ប្រាក់កម្ចីឬផ្ទេរប្រាក់ពីគណនីវីង តាមរយៈការចុចលេខកូដ*989# កម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង និងភ្នាក់ងារវីង ជាង ៥០០០ កន្លែងនៅទូទាំងប្រទេស។
សម្រាប់រយៈពេលបីខែដំបូង ចាប់ពីសេវាកម្មត្រូវបានដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ អតិថិជននឹងមិនចាំបាច់ត្រូវ​បង់​កម្រៃសេវាកម្មនោះឡើយ សម្រាប់ប្រតិបតិ្តការដូចការទូទាត់ប្រាក់កម្ចីតាមវីង ឬផ្ទេរប្រាក់រវាងគណនីវីង និង​គណនីធនាគារស្ថាបនា។
បន្ថែមលើនេះ អតិថិជនរបស់ធនាគារស្ថាបនា ក៏អាចប្រើប្រាស់សេវាកម្មជាច្រើនទៀតរបស់វីង ដូចជា​បញ្ចូលទឹកប្រាក់ទូរស័ព្ទ ទូទាត់វិក័យប័ត្រ ទិញទំនិញតាមអនឡាញ ផ្ទេរប្រាក់ទៅអ្នកកាន់គណនីវីង និងអ្នក​ដទៃទៀត តាមរយៈទូរស័ព្ទដៃរបស់ពួកគាត់យ៉ាងងាយស្រួល តាមរយៈកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង។
ធនាគារស្ថាបនា
អ៊ីម៉ែលៈ info@sathapana.com.kh
អំពីធនាគារស្ថាបនា
ធនាគារស្ថាបនាគឺជាធនាគារពាណិជ្ជឈានមុខគេមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាដែលមានទ្រព្យសម្បត្តិសរុបជាង 1 ពាន់លានដុល្លារ។ ធនាគារនេះមានបណ្តាញសាខាដ៏ធំបំផុតទីពីរនៅក្នុងប្រទេសនេះដែលមាន 169 សាខានិងបុគ្គលិកបម្រើការច្រើនជាង៤០០០នាក់។ ធនាគារផ្តល់ជូននូវផលិតផលនិងសេវាកម្មធនាគារពេញលេញដូចជាប្រាក់កម្ចី ប្រាក់បញ្ញើ ផ្ទេរប្រាក់ក្នុងស្រុកនិងក្រៅប្រទេស ការធានានិងការទូទាត់លើការនាំចេញនិងនាំ​​ ចូល។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.sathapana.com.kh
ធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត ផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុតាមទូរស័ព្ទចល័តឈានមុខគេនៅប្រទេស​កម្ពុជា​។​ វីងជាធនាគារមួយក្នុងចំណោមធនាគារឯកទេសមួយចំនួនក្នុងពិភពលោក។​បង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ​២០០៩ ធនាគារឯកទេស​វីង​ ផ្តល់ជូនវីធីសាស្ត្រជាច្រើនសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជាក្នុងការផ្ញើ និង ទទួលប្រាក់គ្រប់​ពេល​វេលា គ្រប់ទីកន្លែង​ដោយការ​ប្រើ​ប្រាស់​​ទូរស័ព្ទចល័ត។

Phnom Penh – June 12, 2018: Sathapana Bank and Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank officially launched today new financial services for customers of both banks. Sathapana customers can now access the platform offered by Wing to transfer money and pay their loans. Also, Sathapana customers have now access to Wing’s mobile banking facility consisting of […]
Published on: Jun 12, 2018
Phnom Penh – June 12, 2018: Sathapana Bank and Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank officially launched today new financial services for customers of both banks. Sathapana customers can now access the platform offered by Wing to transfer money and pay their loans.
Also, Sathapana customers have now access to Wing’s mobile banking facility consisting of 12,000 merchant partners, more than 200 corporate billers, international instant money transfer receivers from any of the 50+ countries worldwide, other basic Wing services and more.
Wing Chief Executive Officer, Mr. Jojo Malolos, trusts the partnership will open more opportunities for millions of banked and under banked people, residing in the areas where Wing is present, to access the financial services from Sathapana Bank meant for the expansion of their business, paying mortgage, child education, and other activities.
“We have seen thousands of people whose life have been positively changed through the loan and deposit service from Sathapana Bank. Wing is here is help make their dream even easier through fast, secure, and convenient way of mobile payment and fund transfer,” Mr. Malolos said.
“I am pleased to announce that it is now very easy and smooth to make fund transfer from Wing’s electric Wallet to Sathapana Bank accounts. Sathapana’s loan customers can make loan repayment through Wing’s Wallet by making money transfer to Sathapana’s savings or current account which will be automatically applied for loan repayment,” said Mr. Kato Norihiko, Chief Executive Officer of Sathapana Bank.
“Or the loan customers can also make loan repayment by making Cash-in at Wing’s more than 5,000 Cash Express shops all over the country. Fund transfer (or top-up) from Sathapana account to Wing Wallet will be also become easy and smooth once Sathapana’s mobile banking and new i-banking service start,” Mr. Norihiko said.
The financial services, made available through the partnership, allow Sathapana Bank’s customers to pay their loan or transfer the fund through Wing Account via USSD Code *989#, Wing Money App, and over 5,000 Wing Cash Xpress (WCX) agents nationwide.
For the first three months after the launch of services, the service fee will be waived for customers transferring funds between Sathapana and Wing accounts. This will enable customers to experience the services offered by both banks.
In addition, Sathapana customers can also access other Wing services such as phone top-up, utility bill payment, online payment, money transfer to both Wing and non-Wing account holder through the Wing Mobile Banking App.
Sathapana Bank
info@sathapana.com.kh
ABOUT SATHAPANA BANK
Sathapana Bank is one of the leading commercial banks in Cambodia with total assets of over US$ 1 Billion. The bank has the second-largest branch network in the country with 169 branches and more than 4,000 employees. The bank provides full banking products and services such as loans, deposits, domestic and foreign remittances, guarantees, and export and import settlement, among others. For more information, please visit www.sathapana.com.kh
Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank is Cambodia’s leading mobile banking services provider and one of the few specialised banks in the world.
Established in 2008, Wing has transformed the way Cambodians send and receive, using a mobile phone for anytime, anywhere convenience.
Wing’s success was recognised when it was named ‘Best Mobile Payment Solutions Cambodia’ in the prestigious Global Banking & Finance Awards 2017.
Wing remains at the forefront of the mobile money and electronic payment services market in Cambodia with 100% district coverage via our nationwide network of 5,000 Wing Cash Xpress outlets. It has partnerships with more than 12,000 merchants and global industry leaders including Mastercard and WorldRemit.