ព្រូដិនសល​កម្ពុជា​និង​ធនាគារ​ឯកទេស​វីង ចាប់ដៃគូ ​ ដើម្បី​សម្រួល​ដំណើរ​នៃ​ការ​ទូទាត់បុព្វលាភ​ សម្រាប់​អតិថិជន
ភ្នំពេញ, ថ្ងៃទី៣០ ខែ ឧសភា ឆ្នាំ​២០១៨​៖ ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល​កម្ពុជា ដែល​ជា​ក្រុមហ៊ុន​ធានា​រ៉ាប់រង​អាយុ​ជីវិត​ឈាន​មុខ​គេ ជាមួយ​ ធនាគារ​ឯកទេស​ វីង ដែល​ជា​ធនាគារ​ផ្តល់​សេវាកម្ម​ធនាគារ​ចល័ត​នាំ​មុខ​គេ​នៅកម្ពុជា បាន​ចុះ​កិច្ចព្រមព្រៀងភាពជាដៃគូអាជីវកម្មនៅ​ថ្ងៃ​ពុធនេះ។ ក្នុង​កិច្ច​ព្រម​ព្រៀង​នេះ អតិថិជន​របស់​ព្រូដិនសល​កម្ពុជា នឹង​អាច​​ទូទាត់ បុព្វលាភ​ធានា​រ៉ាប់រង​អាយុ​ជីវិត​របស់​ពួក​គេ នៅតាម ទីតាំង​ភ្នាក់ងារ​វីងចំនួន៥០០០កន្លែង តាម​រយៈ​កម្មវិធី​ស្មាតហ្វូនវីង ឬ​ ​ *989# ដែលនេះ ​ផ្ដល់​ជាជម្រើស​កាន់​តែ​ប្រសើរ​ និង​​ងាយ​ស្រួល​ដល់​អតិថិជនក្នុងការ​ទូទាត់​បុព្វលាភ​រ៉ាប់​រង​របស់​ពួក​គេ។ នាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមហ៊ុន​ព្រូដិនសល​កម្ពុជា លោក David Nutman បាន​មាន​ប្រសាសន៍​នៅ​ឯ​ពិធី​ចុះ​ហត្ថលេខា​ថា៖ “ការ​ទូទាត់​បុព្វលាភ​រ៉ាប់រង គឺ​ពិតជា​ចាំបាច់​ខ្លាំង​ណាស់​ចំពោះ​អតិថិជន​របស់​យើង ក្នុង​ការ​រក្សា​នូវ​ការ​ការពារ និង​ទំនុក​ចិត្ត នៃ​គោល​នយោបាយ​ធានា​រ៉ាប់រង​អាយុ​ជីវិត។ ដូច្នេះ យើង​ចង់​ធ្វើ​ឱ្យ​ប្រាកដ​ថា អតិថិជន​អាច​ទូទាត់​ប្រាក់​បុព្វលាភ​បាន​យ៉ាង​ងាយ​ស្រួល មិន​ថា​ពួក​គេ​នៅ​ទីណា​ក៏​ដោយ ក្នុង​ព្រះរាជា​ណាចក្រកម្ពុជា។” លោក​បាន​បន្ថែម​ទៀត​ថា៖ “ការ​ប្រើប្រាស់​បណ្ដាញ​ដ៏​រឹងមាំ និង​មាន​សុវត្ថិភាព​របស់ វីង អតិថិជន​របស់​យើង​នឹង​អាច​ទូទាត់​បុព្វលាភ​រ៉ាប់រង​គ្រប់​ពេល​វេលា និង​គ្រប់​ទីកន្លែង។​ ការ​ធ្វើ​បែប​នេះ​គឺស្រប​គ្នា​នឹង​ការ​ខិត​ខំ​ជាបន្ត​បន្ទាប់របស់​ ក្រុមហ៊ុន​ព្រូដិនសល​កម្ពុជា​ ដើម្បី​ទាក់​ទាញ​អតិថិជន​ក្នុង​យុគសម័យបច្ចេក​វិទ្យាទំនើប ដើម្បី​បម្រើ និងផ្តល់​ជូន​នូវ​សេវាកម្ម​ដ៏​ល្អ​ដាច់​គេ​។ ក្រុមហ៊ុន​ព្រូដិនសល​កម្ពុជា​ មាន​បណ្ដាញនៅ​ពាស​ពេញ​ផ្ទៃ​ប្រទេស​រួច​ជា​ស្រេច​ទៅ​ហើយ​ ​តាម​រយៈ​ដៃគូ​ធានា​រ៉ាប់រង គឺ​ធនាគារ […]
ចេញផ្សាយនៅ: May 30, 2018
ភ្នំពេញ, ថ្ងៃទី៣០ ខែ ឧសភា ឆ្នាំ​២០១៨​៖ ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល​កម្ពុជា ដែល​ជា​ក្រុមហ៊ុន​ធានា​រ៉ាប់រង​អាយុ​ជីវិត​ឈាន​មុខ​គេ ជាមួយ​ ធនាគារ​ឯកទេស​ វីង ដែល​ជា​ធនាគារ​ផ្តល់​សេវាកម្ម​ធនាគារ​ចល័ត​នាំ​មុខ​គេ​នៅកម្ពុជា បាន​ចុះ​កិច្ចព្រមព្រៀងភាពជាដៃគូអាជីវកម្មនៅ​ថ្ងៃ​ពុធនេះ។
ក្នុង​កិច្ច​ព្រម​ព្រៀង​នេះ អតិថិជន​របស់​ព្រូដិនសល​កម្ពុជា នឹង​អាច​​ទូទាត់ បុព្វលាភ​ធានា​រ៉ាប់រង​អាយុ​ជីវិត​របស់​ពួក​គេ នៅតាម ទីតាំង​ភ្នាក់ងារ​វីងចំនួន៥០០០កន្លែង តាម​រយៈ​កម្មវិធី​ស្មាតហ្វូនវីង ឬ​ ​ *989# ដែលនេះ ​ផ្ដល់​ជាជម្រើស​កាន់​តែ​ប្រសើរ​ និង​​ងាយ​ស្រួល​ដល់​អតិថិជនក្នុងការ​ទូទាត់​បុព្វលាភ​រ៉ាប់​រង​របស់​ពួក​គេ។
នាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមហ៊ុន​ព្រូដិនសល​កម្ពុជា លោក David Nutman បាន​មាន​ប្រសាសន៍​នៅ​ឯ​ពិធី​ចុះ​ហត្ថលេខា​ថា៖ “ការ​ទូទាត់​បុព្វលាភ​រ៉ាប់រង គឺ​ពិតជា​ចាំបាច់​ខ្លាំង​ណាស់​ចំពោះ​អតិថិជន​របស់​យើង ក្នុង​ការ​រក្សា​នូវ​ការ​ការពារ និង​ទំនុក​ចិត្ត នៃ​គោល​នយោបាយ​ធានា​រ៉ាប់រង​អាយុ​ជីវិត។ ដូច្នេះ យើង​ចង់​ធ្វើ​ឱ្យ​ប្រាកដ​ថា អតិថិជន​អាច​ទូទាត់​ប្រាក់​បុព្វលាភ​បាន​យ៉ាង​ងាយ​ស្រួល មិន​ថា​ពួក​គេ​នៅ​ទីណា​ក៏​ដោយ ក្នុង​ព្រះរាជា​ណាចក្រកម្ពុជា។”
លោក​បាន​បន្ថែម​ទៀត​ថា៖ “ការ​ប្រើប្រាស់​បណ្ដាញ​ដ៏​រឹងមាំ និង​មាន​សុវត្ថិភាព​របស់ វីង អតិថិជន​របស់​យើង​នឹង​អាច​ទូទាត់​បុព្វលាភ​រ៉ាប់រង​គ្រប់​ពេល​វេលា និង​គ្រប់​ទីកន្លែង។​ ការ​ធ្វើ​បែប​នេះ​គឺស្រប​គ្នា​នឹង​ការ​ខិត​ខំ​ជាបន្ត​បន្ទាប់របស់​ ក្រុមហ៊ុន​ព្រូដិនសល​កម្ពុជា​ ដើម្បី​ទាក់​ទាញ​អតិថិជន​ក្នុង​យុគសម័យបច្ចេក​វិទ្យាទំនើប ដើម្បី​បម្រើ និងផ្តល់​ជូន​នូវ​សេវាកម្ម​ដ៏​ល្អ​ដាច់​គេ​។
ក្រុមហ៊ុន​ព្រូដិនសល​កម្ពុជា​ មាន​បណ្ដាញនៅ​ពាស​ពេញ​ផ្ទៃ​ប្រទេស​រួច​ជា​ស្រេច​ទៅ​ហើយ​ ​តាម​រយៈ​ដៃគូ​ធានា​រ៉ាប់រង គឺ​ធនាគារ អេស៊ីលីដា និង​ការិយាល័យ​ផ្ទាល់​ខ្លួន ដែល​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​ក្រុង​សំខាន់ៗ។​ ការ​ចាប់​ដៃ​គូ​ជាមួយ​ធនាគារ​ឯកទេស ​វីង​ នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ក្រុមហ៊ុន​ទាក់​ទាញ​អតិថិជន​កាន់​តែ​ច្រើន​នៅ​តាម​ទី​ប្រជុំជន​និង​ភូមិ។​
លោក ចូចូ ម៉ាឡូឡូស អគ្គនាយក ធនាគារឯកទេសវីង ​បាន​មាន​ប្រសាសន៍​នៅ​ឯ​ពិធី​ចុះ​ហត្ថ​លេខា​ថា៖​​ ”បន្ថែមពីលើការផ្តល់មធ្យោបាយដ៏ងាយស្រួលដើម្បីបង់បុព្វលាភធានារ៉ាប់រង ភាពជាដៃគូនេះ នឹងបង្កើតជាឱកាសបន្ថែមទៀត សម្រាប់ប្រជាជនដែលប្រើសេវាធនាគារផងនិងមិនប្រើសេវាធនាគារផង ដើម្បីមានលទ្ធភាពប្រើប្រាស់សេវាធានារ៉ាប់រងរបស់ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល មិនថាពួកគាត់រស់នៅទីណាឡើយ។ ចំនុចនេះគឺបានន័យថា ប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅតាមភូមិឋាននិងក្រុងតូចៗទូទាំងប្រទេសកម្ពុជានាពេលបច្ចុប្បន្ន អាចមានលទ្ធភាពទទួលយកអត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនដែលក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងផ្តល់ជូន ដែលខុសប្លែកពីពេលមុន ដែលពួកគាត់មិនធ្លាប់បានទទួលអត្ថប្រយោជន៍ទាំងនេះទេ។”
លោក ម៉ាឡូឡូស ​បាន​បន្ដែម​ទៀត​ថា៖​ “ជាមួយ​​ វីង​ ការ​ទូទាត់​បុព្វលាភ​រ៉ាប់រង​ គឺ​មាន​ភាព​ងាយ​ស្រួល​បំផុត ដោយអតិថិជនគ្រាន់តែធ្វើការទូទាត់តាមរយៈគណនីវីងនៅលើទូរស័ព្ទដៃ ឬភ្នាក់ងារវីង​ដែលនៅជិតផ្ទះរបស់ពួកគាត់។ នៅ វីង ពួកយើងមានឆន្ទៈចង់បង្កើតប្រព័ន្ធមួយដែលអាចសម្រេចបានជោគជ័យនិងទទួលបានផលចំនេញដែលមានភ្នាក់ងារ អតិថិជន ក្រុមហ៊ុន អាជីវករ បេឡាករ គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ និងរាជរដ្ឋាភិបាល ដែលផ្តល់សេវាកម្មទាំងនៅតាមទីក្រុងនិងទីជនបទដាច់ស្រយាល ទូទាំងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាតែម្តង។”​
សេវា​ទូទាត់​បុព្វលាភ​រ៉ាប់រង​តាម​រយៈ​ ភ្នាក់ងារ​វីង​និងកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង ត្រូវ​បាន​ដាក់​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​ហើយ​។ ដូច្នេះ​អតិថិជន​របស់​ព្រូដិនសល​នៅ​ទូទាំង​ប្រទេស ឥឡូវ​នេះ​អាច បង់​ប្រាក់​តាម​រយៈ លេខកូដ​វិក្កយបត្រ។​
អំពីក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល​កម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសល (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អឹសួរ៉ិនស៍ ម.ក (ហៅកាត់ថា ព្រូដិនសលកម្ពុជា) បានចាប់ផ្តើមប្រតិបត្តិការរបស់ខ្លួននៅ ខែមករា ឆ្នាំ ២០១៣។ តាមរយៈការផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយ នៃសេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែល ស្របតាមតម្រូវការ​អតិថិជន ក៏ដូចជាការធ្វើសិក្ខាសាលានានា ស្តីពីសេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតទៅកាន់សាធារណៈជន ព្រូដិនសលកម្ពុជា បាននិងកំពុងជួយប្រជាជនកម្ពុជា ក្នុងការការពារ និងគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់ថ្ងៃអនាគតរបស់ពួកគាត់។
ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសលកម្ពុជា ជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធទាំងស្រុងនៃ ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសល ភីអិលស៊ី (Prudential Plc) ដែលមានមូលដ្ឋាននៅចក្រភពអង់គ្លេស។ ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសល មានយន្តការចែកចាយដ៏ជោគជ័យ និងច្រើនរូបភាពក្នុងការផ្តល់ជូននូវឱកាសក្នុងការការការពារ និងសន្សំជូនអតិថិជនរបស់ខ្លួន

Published on: May 30, 2018
Under the agreement, Prudential Cambodia customers will be able to pay their life insurance premiums via Wing’s 5,000 Cash Xpress agent network as well as through its Wing Money mobile app, and *989# USSD function giving customers greater choice in the way they pay their premiums.
“Premium payments are essential for our customers to maintain the protection and the peace of mind of a life insurance policy, so we want to make sure they can do this as easily as possible wherever they are across the Kingdom,” said Prudential Cambodia CEO David Nutman at the signing ceremony.
“Using Wing’s robust and secure network to make premium payments was an obvious choice for us as we are always looking for ways such as this to use technology to improve our customer service,” he added.
Through its bancassurance partner, ACLEDA, and its own offices in several key cities across Cambodia, Prudential already has a nationwide network. Partnering with Wing allows the company to reach customers in smaller towns and villages.
“In addition to providing a convenient way to pay the premium, this partnership will open more opportunities for both, banked and underbanked, people to access to Prudential insurance regardless of where they reside. This would mean that people in small town and villages across Cambodia can now access to various benefits that insurance company has to offer, something that they are left out in the past,” said Wing Chief Executive Officer, Mr. Jojo Malolos, at the signing ceremony.
“With Wing, premium payment is either at your fingertips through our mobile payment solution or within your nearby Wing Cash Xpress agents. We, at Wing, aspire to create a viable and profitable ecosystem of agents, consumer, corporate, merchants, billers, MFI’s, and government that penetrates both the city and remote community throughout the Kingdom,” Mr. Malolos added.
The premium payment service through Wing, both account and agents, has already been activated. Prudential customers can now pay their premiums through biller codes, both on Mobile and with WCX agents nationwide.
ABOUT PRUDENTIAL
Prudential (Cambodia) Life Assurance PLC (Prudential Cambodia) began operations in January 2013. By providing tailored life insurance solutions to individuals and families and conducting insurance seminars for the public, Prudential Cambodia helps Cambodians protect and secure their financial futures.
Prudential Cambodia is a wholly owned subsidiary of UK-based Prudential plc*. In Asia, Prudential is a leading life insurer that spans 13 markets in Asia, covering Cambodia, China, Hong Kong, India, Indonesia, Korea, Laos, Malaysia, the Philippines, Singapore, Taiwan, Thailand and Vietnam. Prudential has a successful multi-channel distribution platform providing a comprehensive range of savings, investment and protection products to meet the needs of its customers.
* Prudential PLC is an international financial services group serving more than 24 million insurance customers worldwide and has USD 825 billion in assets under management (as at 30th June 2017). Prudential plc is not affiliated in any manner with Prudential Financial, Inc., a company whose principal place of business is in the United States of America.
Wing’s success was recognized when it was named ‘Best Mobile Payment Solutions Cambodia’ in the prestigious Global Banking & Finance Awards 2017. Wing remains at the forefront of the mobile money and electronic payment services market in Cambodia with 100% district coverage via our nationwide network of 5,000 Wing Cash Xpress outlets. It has partnerships with more than 6,000 merchants and global industry leaders including Mastercard and WorldRemit.