វីងនិងអាល់មិនគ្រុបចាប់ដៃគូសហការក្នុងការ ផ្តល់បទពិសោធនៃការទូទាត់មិនប្រើសាច់ប្រាក់សម្រាប់អតិថិជន
ដោយមានកំណើននៃការគាំទ្រយ៉ាងច្រើនសន្ធឹកសន្ធាប់ពីសំណាក់អតិថិជនជាតិ និងអន្តរជាតិនៅតាមបណ្ដាភោជនីយដ្ឋានរបស់ខ្លួន នៅថ្ងៃនេះអាល់មុនគ្រុបបានចុះហត្ថលេខាលើអនុសារណៈយោគយល់គ្នាជាមួយធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត ដើម្បីផ្តល់ជូនបទពិសោធន៍ទូទាត់មិនប្រើសាច់ប្រាក់ដ៏ថ្មីអស្ចារ្យមួយទៀតសម្រាប់អិតិថិជន។ ប្រារព្ធធ្វើនៅក្នុងភោជនីយដ្ឋានយី សាង ដែលជាហាងមួយរបស់ក្រុមហ៊ុន​ អាល់មិន គ្រុប ភាពជាដៃគូ​នេះ​នឹង​នាំ​មក​នូវការដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ សេវាកម្មទូទាត់ប្រាក់តាមអនឡាញ និង ស្គេនកូដ QR ដែលហៅថា “WingPay” និងការទទួលទូទាត់តាមរយៈកម្មវិធីទូទាត់ប្រាក់លើទូរស័ព្ធដៃធំៗ ចំនួនពីររបស់ប្រទេសចិន គឺ “Ali Pay” និង “WeChat Pay” ដែលផ្តល់ជូនដោយវីង នៅបណ្តាហាងរបស់ក្រុមហ៊ុន អាល់មិន គ្រុប ១៧​កន្លែង នៅកម្ពុជា។ លោកលូ ម៉េង អគ្គនាយក ក្រុមអាល់មិន គ្រុបមានប្រសាសន៍ថា អតិថិជនតែងតែធ្វើការសួរនាំទៅកាន់​ក្រុម​ការងារ​របស់លោក ដើម្បីដឹងថាពួកគាត់អាចធ្វើការទូទាត់ប្រាក់ដោយស្គេនកូដ QR កម្មវិធី Ali Pay ឬ WeChat Pay បានដែរឬទេ។ ដោយមើលឃើញមានសំនើរជាច្រើនពីអតិថិជន ក្រុមហ៊ុនអាល់មិនគ្រុបក៏​​ សម្រេ​ច​ចិត្ត ជ្រើសរើសយកវីង ជាដៃគូសហការដើម្បីផ្តល់ជូនសេវាកម្មនេះ ដោយហេតុថា ក្រុមហ៊ុនបានមើល ឃើញនូវបទពិសោធន៍ជាច្រើនឆ្នាំរបស់ធនាគារមួយនេះក្នុងការផ្តល់សេវាទូទាត់ដោយមិនប្រើសាច់ប្រាក់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ […]
ចេញផ្សាយនៅ: Aug 06, 2018
ដោយមានកំណើននៃការគាំទ្រយ៉ាងច្រើនសន្ធឹកសន្ធាប់ពីសំណាក់អតិថិជនជាតិ និងអន្តរជាតិនៅតាមបណ្ដាភោជនីយដ្ឋានរបស់ខ្លួន នៅថ្ងៃនេះអាល់មុនគ្រុបបានចុះហត្ថលេខាលើអនុសារណៈយោគយល់គ្នាជាមួយធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត ដើម្បីផ្តល់ជូនបទពិសោធន៍ទូទាត់មិនប្រើសាច់ប្រាក់ដ៏ថ្មីអស្ចារ្យមួយទៀតសម្រាប់អិតិថិជន។
ប្រារព្ធធ្វើនៅក្នុងភោជនីយដ្ឋានយី សាង ដែលជាហាងមួយរបស់ក្រុមហ៊ុន​ អាល់មិន គ្រុប ភាពជាដៃគូ​នេះ​នឹង​នាំ​មក​នូវការដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ សេវាកម្មទូទាត់ប្រាក់តាមអនឡាញ និង ស្គេនកូដ QR ដែលហៅថា “WingPay” និងការទទួលទូទាត់តាមរយៈកម្មវិធីទូទាត់ប្រាក់លើទូរស័ព្ធដៃធំៗ ចំនួនពីររបស់ប្រទេសចិន គឺ “Ali Pay” និង “WeChat Pay” ដែលផ្តល់ជូនដោយវីង នៅបណ្តាហាងរបស់ក្រុមហ៊ុន អាល់មិន គ្រុប ១៧​កន្លែង នៅកម្ពុជា។
លោកលូ ម៉េង អគ្គនាយក ក្រុមអាល់មិន គ្រុបមានប្រសាសន៍ថា អតិថិជនតែងតែធ្វើការសួរនាំទៅកាន់​ក្រុម​ការងារ​របស់លោក ដើម្បីដឹងថាពួកគាត់អាចធ្វើការទូទាត់ប្រាក់ដោយស្គេនកូដ QR កម្មវិធី Ali Pay ឬ WeChat Pay បានដែរឬទេ។ ដោយមើលឃើញមានសំនើរជាច្រើនពីអតិថិជន ក្រុមហ៊ុនអាល់មិនគ្រុបក៏​​ សម្រេ​ច​ចិត្ត ជ្រើសរើសយកវីង ជាដៃគូសហការដើម្បីផ្តល់ជូនសេវាកម្មនេះ ដោយហេតុថា ក្រុមហ៊ុនបានមើល ឃើញនូវបទពិសោធន៍ជាច្រើនឆ្នាំរបស់ធនាគារមួយនេះក្នុងការផ្តល់សេវាទូទាត់ដោយមិនប្រើសាច់ប្រាក់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
លោកលូ ម៉េង មានប្រសាសន៍ថា “វាគឺជាការតាំងចិត្តរបស់ក្រុមហ៊ុនអាល់ម៉ុន​គ្រុប ក្នុងការផ្តល់ជូននូវសេវាកម្ម​ដែល​ប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ដោយរួមបញ្ចូលចាប់ពីសេវាកម្មម្ហូបអាហារ និងបដិសណ្ឋារកិច្ច រហូតដល់បទ ពិសោធន៍នៃការទូទាត់ប្រាក់ដែលរហ័ស ងាយស្រួល និងមានសុវត្ថិភាព។ បន្ទាប់ពីដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់នូវ​សេវាកម្មនេះ យើងសង្ឃឹមថានឹងទទួលបានលទ្ធផលជាវិជ្ជមានពីអតិថិជន ជាពិសេសភ្ញៀវទេសចរជនជាតិចិន​រាប់ពាន់នាក់ដែលមកលេងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។”
មានប្រសាសន៍ក្នុងពិធីចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា លោកចូចូ ម៉ាឡូឡូស អគ្គនាយក​ធនគារឯកទេសវីងបានប្រាប់ឲដឹងថា វីងយល់ច្បាស់ពីតម្រូវការរបស់ដៃគូអាជីវកម្មរបស់ខ្លួន ក្នុងការផ្តល់ជូន​អតិថិជន​នូវបទពិសោធន៍ទូទាត់ដោយមិនប្រើសាច់ប្រាក់នៅកម្ពុជា។ ការដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់នូវសេវាកម្ម “WingPay” “Ali Pay” និង “WeChat Pay” នឹងឆ្លើយតបតម្រូវការនេះ និងបង្ហាញប្រាប់ពិភពលោកឲ្យបាន​ដឹងថា ប្រទេសកម្ពុជាកំពុងខិតកាន់តែជិត និងក្លាយជាសង្គមមួយដែល​មានប្រព័ន្ធអេកូនៃការទូទាត់ដោយមិន​ប្រើ​សាច់ប្រាក់។ ​
លោក ម៉ាឡូឡូស មានប្រសាសន៍ថា “ជាផ្នែកមួយនៃប្រព័ន្ធប្រមូលសាច់ប្រាក់ប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត អតិថិជន​ដែលមានកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង កម្មវិធីAlipay ឬកម្មវិធី WeChat អាចប្រើទូរស័ព្ទរបស់ពួកគាត់ដើម្បី​ស្គេនកូដ QR នៅបណ្តាហាងរបស់ក្រុមហ៊ុនអាល់មិនគ្រុប ដើម្បីធ្វើការទូទាត់ប្រាក់ដោយចំនាយពេល​ត្រឹមតែ​ប៉ុន្មានវិនាទីប៉ុណ្ណោះ។”
WingPay ជាសេវាទូទាត់ដោយមិនប្រើសាច់ប្រាក់របស់វីង ដែលធ្វើឡើងដោយស្គេនកូដ QR ។ វាជាមុខងារ មួយក្នុងចំណោមមុខងារដែលមានអត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើននៅលើកម្មវិធីស្មាតហ្វូន​វីង ដែលអនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជន អាចធ្វើប្រតិបត្តិការទូទាត់ប្រាក់ជាច្រើនដោយគ្រាន់តែចុចលើទូរស័ព្ទរបស់ពួកគេ។ លើសពីនេះទៀត កម្មវិធី​ស្មាតហ្វូនវីង អនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជនធ្វើប្រតិបត្តិការដូចជាបង់វិក្កយបត្រ បញ្ចូលទឹកប្រាក់ទូរស័ព្ទ ផ្ទេរប្រាក់ ទិញទំនិញតាមអនឡាញ។ ល។
ការទូទាត់តាមទូរស័ព្ទចល័តកំពុងក្លាយជាការពេញនិយមយ៉ាងខ្លាំងក្នុងចំណោមភ្ញៀវទេសចរចិន។ ជាង 90% នៃភ្ញៀវទេសចរចិន នឹងជ្រើសយកការទូទាត់ប្រាក់តាមទូរស័ព្ទចល័ត ប្រសិនបើបណ្តាហាងនៅក្រៅប្រទេសជា​ច្រើន​មានផ្តល់សេវាកម្មនេះ។ នៅតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍ សេវាកម្ម Alipay ត្រូវបានគេប្រើប្រាស់នៅប្រទេសកម្ពុជា មីយ៉ាន់ម៉ា ឡាវ និងហ្វីលីពីន ដែលមានអ្នកប្រើប្រាស់សញ្ជាតិចិនប្រមាណ ៥២០លាននាក់។ ទន្ទឹមនឹងនេះដែរ​របាយការណ៍ថ្មីមួយរបស់ស្ថានីយទូរទស្សន៍ CNBC បានបង្ហាញថា ប្រជាជនប្រមាណ៨០០លាននាក់បានប្រើ​ប្រាស់​សេវា WeChat ដើម្បីទូទាត់ប្រាក់។

Wing and Almond Group Partner for Customer Cashless Payment Experience
Phnom Penh – August 04, 2018: As its outlet restaurants receive a tremendous support from local population and international visitors, Almond Group today signed an MoU agreement with Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank in order to provide customers with a new cashless payment experience in the kingdom. Held at one of Almond Group outlets, Yi […]
Published on: Aug 06, 2018
Phnom Penh – August 04, 2018: As its outlet restaurants receive a tremendous support from local population and international visitors, Almond Group today signed an MoU agreement with Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank in order to provide customers with a new cashless payment experience in the kingdom.
Held at one of Almond Group outlets, Yi Sang The Garden Toul Kork, the partnership will result in the introduction of Wing’s Online and QR payment service “WingPay” as well as the acceptance of payment via two major Chines mobile payment app “Ali Pay” and “WeChat Pay”, powered by Wing, at 17 of Almond Group restaurants and hospitality services.
Almond Group CEO, Mr. Luu Meng said the company’s working team has been approached many times by its customers asking to do the payment via QR code, Ali Pay and WeChat Pay. Such request has motivated Almond Group to choose Wing to be the partner considering the bank’s many-years-experience in cashless payment in Cambodia.
“It is to the interest of Almond Group in continuously providing an innovative services ranging from up-to-standard dinning and hospitality services to a fast, convenience and secure payment experience,” said Mr. Luu, adding that he is looking forward to a positive feedback from the customers, especially thousands of Chinese tourists visiting the kingdom, after the launch of this service.
Giving speech at the signing ceremony, Wing Chief Executive Officer, Mr. Jojo Malolos said Wing clearly understands the needs of our merchant partners in providing its customers a cashless payment experience in Cambodia; therefore, the introduction of WingPay, and services such as Ali Pay and WeChat Pay will be another stepping stone in filling up this demand and show how to the world how close Cambodia is to an ecosystem of cashless society.
“As part of the new innovative cash payment system, customers with Wing Money App, Alipay and WeChat App can use their smartphone to scan QR code displayed at Almond Group brand outlets to activate the payment process and things will be done in just seconds,” said Mr. Malolos.
WingPay enumerates Wing’s cashless payment services, from local online payment to QR payment, it is also one among many useful functions on Wing Money Mobile App, allowing customers to do so much more at just a touch of a finger on their smart or feature phone. In addition, the cutting edge Wing Money Mobile App allows local customers to pay their bills, top-up phone credit, transfer money, generate online payment code, and many others.
Mobile payment is becoming very popular among Chinese travelers. Over 90% of Chinese tourists would consider using mobile payments if more overseas merchants accepted it. In Southeast Asia, AliPay services are now accepted in Cambodia, Myanmar, Laos and the Philippines, which connects 520 million active users in China. Meanwhile, a recent report by CNBC shows WeChat has been used by over 800 million users via its pay function.