វីង និង​ធនាគារ​ឈីហ្វ សហការគ្នា​ដើម្បី​ផ្តល់​ភាពងាយស្រួល​ក្នុង​ការទូទាត់​ប្រាក់​កម្ចី​ដល់​ប្រជាជនកម្ពុជា
ភាពជាដៃគូនេះផ្តល់សេរីភាពដល់អតិថិជនរបស់ធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ មិនថាជានៅតំបន់ដាច់ស្រយាលប្រទេសកម្ពុជាក៏ដោយ អាចសងប្រាក់កម្ចីតាមរយៈភ្នាក់ងារវីង ប្រកបដោយភាពងាយស្រួល រហ័សនិងមានសុវត្ថិភាព។ អតិថិជនក៏អាចសងប្រាក់កម្ចីតាមរយៈ កម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីងដ៏មានភាពច្នៃប្រឌិតដោយគ្រាន់តែចុចពីរឬបីដងលើទូរស័ព្ទដៃរបស់ពួកគាត់តែប៉ុណ្ណោះ។ លើសពីនេះផងដែរ អតិថិជនរបស់ធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ ក៏អាចផ្ទេរប្រាក់បានយ៉ាងងាយស្រួលតាមរយៈ ប្រព័ន្ធបាគង ទៅប្រព័ន្ធអេកូឡូស៊ីហិរញ្ញវត្ថុរបស់វីងផងដែរ។
ចេញផ្សាយនៅ: Jan 27, 2021
លោក ម៉ានូ រ៉ាចាន់ អគ្គនាយកនៃធនាគារឯកទេស វីង បានមានប្រាសន៍ថា៖«ខ្ញុំរីករាយណាស់ដែលបានចូលរួមជាមួយ ធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ បន្តបេសកកម្មរបស់យើងក្នុងការផ្តល់ជូនអតិថិជននូវដំណោះស្រាយដ៏ងាយស្រួល។ នេះគឺជាព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើង ក្នុងការកែលម្អសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុឌីជីថល ដើម្បីលើកកម្ពស់កម្រិតជីវភាពរស់នៅក្នុងសហគមន៍របស់យើង។»
វីងដែលជាធនាគារឯកទេសក្នុងការទូទាត់ បានខិតខំប្រឹងប្រែងអស់រយៈពេលជាង១២ឆ្នាំមកហើយ ដើម្បីសម្រេចគោលដៅក្នុងការផ្តល់ជូនប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់រូបនូវការទទួលបានសេវាហិរញ្ញវត្ថុចល័ត ប្រកបដោយសុវត្ថិភាព រហ័ស ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងគោលបំណងលើកកំពស់ជីវភាពប្រចាំថ្ងៃ របស់ប្រជាជន។
ការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់វីងក្នុងការផ្តល់សិទ្ធអំណាចផ្នែកបរិយាប័ន្នហិរញ្ញវត្ថុដល់ប្រជាជនកម្ពុជា បានធ្វើឲ្យពួកគេអាច មានបណ្តាញភ្នាក់ងារវីងកាន់តែរឹងមាំ និងការអភិវឌ្ឍកាន់តែប្រសើរនៃកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង។ ចំណុចសំខាន់នៃភាពជាដៃគូរវាងធនាគារឯកទេសវីង និងធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ គឺជាការចែករំលែកចក្ខុវិស័យរួមគ្នាមួយក្នុងការប្រើប្រាស់សមត្ថភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុរបស់ពួកគេ ដើម្បីលើកកម្ពស់កម្រិតជីវភាពប្រជាជនកម្ពុជានៅទូទាំងប្រទេស។
លោកបណ្ឌិត សឿង ម៉ូរ៉ារិទ្ធ ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ភាពជាដៃគូនេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារពាណិជ្ជឈីហ្វ ក្នុងការធ្វើឱ្យផលិតផលរបស់យើងប្រសើរឡើង ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុរបស់អតិថិជនដែលកំពុងកើនឡើង ដូច្នេះអតិថិជនអាចផ្តោតលើកំណើនអាជីវកម្មរបស់ពួកគេ ។ អតិថិជនរបស់ធនាគារពាណិជ្ជឈីហ្វនឹងរីករាយនូវជម្រើសថ្មី ដែលអនុញ្ញាតឱ្យពួកគេបង់ប្រាក់កម្ចីរបស់ពួកគេដោយមិនចាំបាច់ទៅដល់ការិយាល័យរបស់ធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ នោះទេ។»
ធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ (ខេមបូឌា) ម.ក បានសម្លឹងឃើញពីការរីកចម្រើនជាបន្តបន្ទាប់នៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាចាប់តាំងពីបានចាប់ផ្តើមប្រតិបត្តិការ កាលពីខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៣ ដោយមានដើមទុនដំបូងត្រឹមតែ ១០លានដុល្លារប៉ុណ្ណោះ ខណៈដែលបច្ចុប្បន្នមានទ្រព្យសកម្មសរុបមានចំនួនជាង ១៤៣លានដុល្លារគិតត្រឹមថ្ងៃទី១៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០២១ និងបុគ្គលិកសរុបជាង ១៤០នាក់។
លោកបណ្ឌិត សឿង ម៉ូរ៉ារិទ្ធ ចាត់ទុកអតិថិជនជាដៃគូយូរអង្វែង ដែលអាចធ្វើអោយធនាគារយើង នៅតែបន្តរីកចម្រើនទៅមុខជាលំដាប់។
ធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ (ខេមបូឌា) ម.ក ប្រើប្រាស់គំរូអាជីវកម្ម ធ្វើជាមូលដ្ឋានីយកម្ម និងអភិវឌ្ឍន៍ដែលសក្តិសមបំផុតទៅនឹងតម្រូវការជាក់ស្តែងរបស់អតិថិជន នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ យើងមិនត្រឹមតែធ្វើការយ៉ាងសកម្មដើម្បីធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងថែមទៀតនូវផលិតផលដែលមានស្រាប់របស់យើងប៉ុណ្ណោះទេ ព្រមទាំង​ណែនាំផលិតផលនិងសេវាកម្មថ្មីៗដើម្បីបំពេញតាមតម្រូវការរបស់អតិថិជនដែលកំពុងកើនឡើងជាលំដាប់។
CHIEF GROUP ត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ១៩៧៩ នៅទីក្រុងហុងកុង ដែលបានពង្រីកសក្តានុពលរបស់ខ្លួនពីមួយថ្ងៃទៅមួយថ្ងៃ ដោយប្រកាន់ខ្ជាប់នូវជំនឿ នៃការអនុវត្តក្រមសីលធម៌ និងការវិនិយោគដោយភាពប្រយ័ត្នប្រយែង។ យើងបានបន្តដំណើរទៅមុខដោយប្រកាន់ខ្ជាប់នូវចក្ខុវិស័យបេសកកម្មគោលដៅ និងទស្សនវិស័យរបស់យើង និងផ្តល់សេវាដល់អតិថិជនរបស់យើងអោយកាន់តែប្រសើរឡើងជាងមុនដើម្បីទទួលបានលទ្ធផលល្អ។ ជោគជ័យរបស់យើងត្រូវបានគេសន្មត់ថាជាស្មារតីក្រុមខ្លាំងជាមួយនឹងចក្ខុវិស័យ និងគោលនយោបាយច្បាស់លាស់។
យើងសូមណែនាំឲ្យលោកអ្នកចូលទៅកាន់គេហទំព័ររបស់យើង www.chiefbank.com.kh និងទាញយកកម្មវិធីទូរស័ព្ទចល័ត (CHIEF Mobile App) ឬមកកាន់សាខាណាមួយរបស់ធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ អតិថិជននឹងទទួលបាននូវសេវាកម្មដ៏ល្អពីបុគ្គលិកដែលរងចាំផ្តល់សេវាជូនលោកអ្នក ៕

Wing and Chief Bank partner to grant Cambodians convenient digital loan payment option
Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank, Cambodia’s leading mobile banking service provider, and Chief (Cambodia) Commercial Bank Plc, founded by Mr. Chau Chung Kai Peter, the respectful chairman and successful entrepreneur in Hong Kong where Chief Group, a well-known financial group established over 41 years ago with extensive financial business​ announced a new partnership that will enable clients to repay loans through Wing agents or the Wing Money App.
Published on: Jan 27, 2021
Chief Bank clients can now repay their loan through Wing’s financial ecosystem.
The partnership grants Chief Bank clients the freedom to repay loans by simply visiting a nearby Wing agent, even in some of the most remote regions of the Kingdom, simply, conveniently and securely. Users will also have the option to make payments via the innovative Wing Money App with just a few taps on their smartphones. Customers of Chief Bank can also transfer funds with ease through Bankong to Wing’s financial ecosystem.
“I am delighted to join Chief Bank in our mission to provide our clients with convenient solutions,” said Manu Rajan, CEO of Wing. “This marks a pivotal milestone that reflects our commitment to refining digital financial services to raise the living standards in our community.”
Wing, a specialized bank in payment, has diligently worked over its 12-year history to realise the goal of providing every Cambodian with convenient access to relevant mobile financial services that are safe, instant and designed to improve people’s daily lives.
Wing’s commitment to empowering Cambodians with financial inclusion has led them to foster a strong network of Wing Agents and the development of the Wing Money App.
A key point in the Wing-Chief Bank partnership is the shared vision of deploying their financial capacity to raise the living standard of Cambodians across the Kingdom.
“This partnership reflects Chief Bank’s commitment to refine our products to meet the financial needs of our growing client base so that they can focus on their business growth,” said Dr. Soeung Morarith, Chief Bank Cambodia CEO. “Chief Bank customers will have an exciting new option which allows them to pay their loans without having to visit our brick-and-mortar banks.”
Chief Bank Cambodia has seen continued growth in the Kingdom since beginning operations in December 2013 with initial capital of just $10 million, while total assets were at more than $143 millions as of January 19, 2021 and total staff members over 140, and Dr. Morarith considers clients to be long-term partners as the financial institution continues to flourish.
Chief Bank utilizes a business model that is localized, customized and best suited to the real needs of our clients in Cambodia. We have been actively working to further refine our existing products and introducing new products and services to meet our clients’ growing needs.
Originally established in Hong Kong in 1979, Chief Group has gone from strength to strength by adhering to its core beliefs of ethical practices and prudent investment. We have stayed the course by sticking to our vision, mission, goals and philosophy, and by serving our customers better than ever, to yield sound results. Our successes are attributed to a strong team spirit with clear vision and policies.