ធនាគារ វីង និងក្រុមហ៊ុន AdvancedMSP សហការធ្វើទំនើបកម្មហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់ប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងបុគ្គលិក
កិច្ចសហការនេះមានគោលបំណង​អភិវឌ្ឍន៍សេវាទូទាត់បៀវត្ស និងប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងបុគ្គលិក ដោយផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយក្នុងការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យា​ទំនើបដើម្បីជួយសម្រួលដល់អាជីវកម្មទាំងអស់នៅកម្ពុជា​អាចដំណើរការកាន់តែងាយស្រួល។   រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃទី ២៤ ខែតុលាឆ្នាំ ២០២៣៖  ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក ដែលជាធនាគារឌីជីថលរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សមួយនៅកម្ពុជា និងក្រុមហ៊ុនអែតវ៉ាន់ស៍អិមអេស ប្រឹវ៉ាយឌើរ ឯ.ក  (AdvancedMSP) ជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខមួយនៅតំបន់អាស៊ានលើការផ្តល់ដំណោះស្រាយប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងអាជីវកម្មដោយប្រើប្រាស់បបច្ចេកវិទ្យា​ក្លោដ​ បានប្រកាសភាពជាដៃគូអាជីវកម្មលើការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាទំនើបចុងក្រោយ ដើម្បីផ្តល់នូវដំណោះស្រាយរួមមួយ ដោយមានគោលដៅធ្វើទំនើបកម្មប្រព័ន្ធព័ត៌មានគ្រប់គ្រងបុគ្គលិក និងទូទាត់បៀវត្ស  ដែលនឹងជួយសម្រួលប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មទាំងអស់នៅក្នុងទីផ្សារប្រទេសកម្ពុជាឲ្យកាន់តែងាយស្រួល។​ ភាពជាដៃគូរវាងធនាគារ វីង និងក្រុមហ៊ុន AdvancedMSP ត្រូវបានបង្កើតឡើងតាមរយៈការចុះអនុស្សរណៈយោគយល់គ្នា ដែលមានការអញ្ជើញចូលរួមចុះហត្ថលេខាដោយលោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយធនាគារ វីង និងលោក ហួន ហេង ឥរិយា ស្ថាបនិក និងជានាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន AdvancedMSP។  កិច្ចសហការនេះ គឺមានគោលបំណងដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមទៅ​ដល់អាជីវកម្មគ្រប់វិស័យទាំងអស់រួមទាំងវិស័យឯកជន និងវិស័យសាធារណៈនៅកម្ពុជា។ តាមរយៈ​ការធ្វើសមាហរណកម្មប្រព័ន្ធទូទាត់បៀវត្សរបស់ធនាគារ វីង ជាមួយនឹងប្រចព័ន្ធ JPayroll របស់ក្រុមហ៊ុនអែតវ៉ាន់ស៍អិមអេសភី ដែលជាប្រព័ន្ធព័ត៌មានគ្រប់គ្រងបុគ្គលិក និងទូទាត់បៀវត្សដ៏មានប្រសិទ្ធភាពមួយ អាចជួយដល់ម្ចាស់អាជីវកម្មងាយស្រួលគ្រប់គ្រងធនធានបុគ្គលិក និងការទូទាត់បៀវត្សបានយ៉ាងរលូន ហើយថែមទាំងជួយឲ្យប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មកាន់តែល្អប្រសើរឡើង។  លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ […]
ចេញផ្សាយនៅ: Oct 25, 2023
កិច្ចសហការនេះមានគោលបំណង​អភិវឌ្ឍន៍សេវាទូទាត់បៀវត្ស និងប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងបុគ្គលិក ដោយផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយក្នុងការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យា​ទំនើបដើម្បីជួយសម្រួលដល់អាជីវកម្មទាំងអស់នៅកម្ពុជា​អាចដំណើរការកាន់តែងាយស្រួល។
រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃទី ២៤ ខែតុលាឆ្នាំ ២០២៣៖ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក ដែលជាធនាគារឌីជីថលរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សមួយនៅកម្ពុជា និងក្រុមហ៊ុនអែតវ៉ាន់ស៍អិមអេស ប្រឹវ៉ាយឌើរ . (AdvancedMSP) ជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខមួយនៅតំបន់អាស៊ានលើការផ្តល់ដំណោះស្រាយប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងអាជីវកម្មដោយប្រើប្រាស់បបច្ចេកវិទ្យា​ក្លោដ​ បានប្រកាសភាពជាដៃគូអាជីវកម្មលើការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាទំនើបចុងក្រោយ ដើម្បីផ្តល់នូវដំណោះស្រាយរួមមួយ ដោយមានគោលដៅធ្វើទំនើបកម្មប្រព័ន្ធព័ត៌មានគ្រប់គ្រងបុគ្គលិក និងទូទាត់បៀវត្សដែលនឹងជួយសម្រួលប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មទាំងអស់នៅក្នុងទីផ្សារប្រទេសកម្ពុជាឲ្យកាន់តែងាយស្រួល។​
ភាពជាដៃគូរវាងធនាគារ វីង និងក្រុមហ៊ុនAdvancedMSPត្រូវបានបង្កើតឡើងតាមរយៈការចុះអនុស្សរណៈយោគយល់គ្នា ដែលមានការអញ្ជើញចូលរួមចុះហត្ថលេខាដោយលោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយធនាគារ វីង និងលោក ហួន ហេង ឥរិយា ស្ថាបនិក និងជានាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន AdvancedMSP។  កិច្ចសហការនេះ គឺមានគោលបំណងដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមទៅ​ដល់អាជីវកម្មគ្រប់វិស័យទាំងអស់រួមទាំងវិស័យឯកជន និងវិស័យសាធារណៈនៅកម្ពុជា។ តាមរយៈ​ការធ្វើសមាហរណកម្មប្រព័ន្ធទូទាត់បៀវត្សរបស់ធនាគារ វីង ជាមួយនឹងប្រចព័ន្ធ JPayroll របស់ក្រុមហ៊ុនអែតវ៉ាន់ស៍អិមអេសភី ដែលជាប្រព័ន្ធព័ត៌មានគ្រប់គ្រងបុគ្គលិក និងទូទាត់បៀវត្សដ៏មានប្រសិទ្ធភាពមួយ អាចជួយដល់ម្ចាស់អាជីវកម្មងាយស្រួលគ្រប់គ្រងធនធានបុគ្គលិក និងការទូទាត់បៀវត្សបានយ៉ាងរលូន ហើយថែមទាំងជួយឲ្យប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មកាន់តែល្អប្រសើរឡើង។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ យើងមិនគ្រាន់តែផ្តល់ដំណោះស្រាយហិញ្ញវត្ថុដែលពាក់ព័ន្ធនឹងប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងធនធានបុគ្គលិកប៉ុណ្ណោះទេ តែយើងផ្តល់នូវបទពិសោធន៍នៃការផ្លាស់ប្តូរដ៏ពិតប្រាកដមួយ។ តាមរយៈការរួមបញ្ជូលគ្នាដ៏មានសក្តានុពលដែលជាជំនាញហិរញ្ញវត្ថុរបស់យើងជាមួយនឹងដំណោះស្រាយប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតរបស់ក្រុមហ៊ុន​ AdvancedMSPយើងនឹងជួយទៅដល់អាជីវកម្មដោយមិនចាំបាច់​ប្រឈមជាមួយនឹងភាពស្មុគស្មាញក្នុងការគ្រប់គ្រងធនធានបុគ្គលិកទៀតឡើយ​
លោក ហួន ហេង ឥរិយា ស្ថាបនិក និងជានាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុនAdvancedMSPបានលើកឡើងថា៖ យើងមានក្តីរំភើបយ៉ាងខ្លាំងចំពោះភាពជាដៃគូជាមួយធនាគារ វីង ព្រោះថាយើងនឹងអាចជួយអតិថិជនក្នុងការប្រើប្រាស់​ប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងអាជីវកម្មដោយស្វ័យប្រវត្តិយ៉ាងពេញលេញ នោះអាចដំណើរការទៅបានដោយប្រព័ន្ធព័ត៌មានគ្រប់គ្រងបុគ្គលិក និងបៀវត្ស ដែលមានប្រព័ន្ធទូទាត់ រួមជាមួយនឹងរបាយការណ៍ស្តីពីការផ្ទៀងផ្ទាត់ធនាគារស្វ័យប្រវត្តិ ហើយសូម្បីតែការទូទាត់បៀវត្សបុគ្គលិក ក៏ដំណើរការដោយស្វ័យប្រវត្តិផងដែរ​​។
បើតា​មលោក ហួន ហេង ឥរិយា ក្រុមហ៊ុន AdvancedMSP ដែលបានបើកដំណើរការក្នុងឆ្នាំ២០១៣ បានចាប់ដៃគូដោយជោគជ័យជាមួយនឹងក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាកម្មសូហ្វែជាង ២០ក្រុមហ៊ុន។ លោក​បាន​បន្ថែម​ថា៖ បច្ចុប្បន្នយើង​មាន​ប្រហែល ២០០អតិថិជន​ដែលកំពុងប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់យើង​នៅទូទាំងតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍រួមមាន៖ប្រទេសកម្ពុជា ឥណ្ឌូនេស៊ី មីយ៉ាន់ម៉ា ឡាវ ហ្វីលីពីន ថៃ និងប្រទេសវៀតណាម
ធនាគារ វីង ក៏មានការផ្តល់ជូននូវសេវាបើកបៀវត្សរបស់ខ្លួនផងដែរដែលមានឈ្មោះថា Wing Biz+ Payrollដែលអាចផ្តល់ភាពងាយស្រួលដល់និយោជកក្នុងការទូទាត់បៀវត្សបុគ្គលិកតាមប្រព័ន្ធឌីជីថលដោយឥតគិតថ្លៃ។ កត្តានេះ បានបង្កលក្ខណៈកាន់តែងាយស្រួលទៅដល់បុគ្គលិកក្នុងកាដកសាច់ប្រាក់បៀវត្សរបស់ពួកគេនៅតាមទីតាំងទាំងអស់របស់ធនាគារ វីង ក៏ដូចជាបណ្តាញរបស់ វីងនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។ លើសពីនេះ សេវាបើកបៀវត្សរបស់ធនាគារ វីង ក៏ផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនផងដែររួមមានលទ្ធភាពទទួលបានកម្ចីជាមួយវីងឌីជីថលឡូន ដោយមិនចាំបាច់មានទ្រព្យបញ្ជាំ ហើយថែមទាំងទទួលបានអត្រាប្រាក់ខ្ពស់ជាមួយគណនីសន្សំរបស់ធនាគារ វីង។​ លក្ខណៈពិសេសទាំងនេះជួយដល់អ្នកប្រើប្រាស់អាចសម្រេចគោលដៅហិរញ្ញវត្ថុរបស់ពួកគេប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព។
ធនាគារ វីង ដែលត្រូវបានជំរុញដើម្បីផ្តល់ភាពងាយស្រួលសម្រាប់ដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុតាមប្រព័ន្ធឌីជីថលធ្វើយ៉ាងណាជួយសម្រួលដល់ជីវភាពប្រជាជនកម្ពុជាកាន់តែប្រសើឡើង បានពង្រីកខ្លួនយ៉ាងឆាប់រហ័សចាប់តាំងពីបើកដំណើរការជាធនាគារពាណិជ្ជពេញលេញក្នុងខែមីនា ឆ្នាំ២០២២។ គិតមកទល់បច្ចុប្បន្នធនាគារ វីង ដំណើរការជាមួយសាខាចំនួន ១៧ទីតាំង នៅរាជធានីភ្នំពេញ និងតាមបណ្តាខេត្តនានា ហើយគ្រោងនឹងពង្រីកបន្ថែមទៀតនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជានាពេលដ៏ឆាប់ខាងមុខ។
បន្ថែមលើនេះ ធនាគារ វីង បង្កើតបានប្រព័ន្ធធនាគារ​ឌីជីថលធំជាងគេបំផុតមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាដែលមាន​សហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យមប្រមាណ ៣.០០០សហគ្រាស ៦០០អាជីវកម្ម និង១០ស្ថាប័នរដ្ឋាភិបាលកំពុងប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់ធនាគារ វីង ដើម្បីជួយដល់ប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុបានយ៉ាងងាយស្រួល សុវត្ថិភាព និងឆាប់រហ័ស។ កត្តានេះ​បានធ្វើឲ្យធនាគារ វីង​ ក្លាយជាដៃគូហិរញ្ញវត្ថុទុកចិត្តនៅក្នុង​ប្រទេសកម្ពុជា។
តាមរយៈភាពជាដៃគូសហការអាជីវកម្ម រវាង​ ធនាគារ វីង និងក្រុមហ៊ុន AdvancedMSP នាពេលនេះ គឺជាការបង្កើតស្តង់ដារ ក៏ដូចជាការបង្កើតគំរូថ្មីមួយដោយនាំមកនូវកិច្ចសហការប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ដើម្បីធ្វើទំនើបកម្ម និងជំរុញការរីកលូតលាស់អាជីវកម្មទាំងអស់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាឲ្យបានកាន់តែរីកចម្រើន៕

Wing Bank and AdvancedMSP to Revolutionize Financial-Related HR Solutions
This collaboration aims to transform payroll and HR management services, offering cutting-edge solutions for all businesses across industries in Cambodia.  Phnom Penh, October 24th, 2023 – Wing Bank (Cambodia) Plc, one of the fastest-growing digital banks in Cambodia, and Advanced MS Provider Co.,Ltd (AdvancedMSP), a leading Acumatica solutions provider in ASEAN, announce a business partnership […]
Published on: Oct 25, 2023
This collaboration aims to transform payroll and HR management services, offering cutting-edge solutions for all businesses across industries in Cambodia.
Phnom Penh, October 24th, 2023 – Wing Bank (Cambodia) Plc, one of the fastest-growing digital banks in Cambodia, and Advanced MS Provider Co.,Ltd (AdvancedMSP), a leading Acumatica solutions provider in ASEAN, announce a business partnership to leverage cutting-edge technology for a one-stop-shop solution, aiming to revolutionize Payroll and Human Resource Information System (HRIS) for all aspects of business in the local market.
The partnership between Wing Bank and AdvancedMSP, formalized through a Memorandum of Understanding signed by Wing Bank’s CEO Han Peng Kwang and AdvancedMSP’s Founder and CEO Erya Houn Heng, aims to tackle critical challenges faced by businesses in Cambodia across all industries including both private and public sectors.
By integrating Wing Bank’s payroll system with JPayroll Solutions provided by AdvancedMSP, a comprehensive Human Resource Information System (HRIS) application and Payroll Software, the client can anticipate a smooth and efficient experience in payroll and HR management, thereby improving their business operation.
“We are not just providing HR-related financial solutions; we are offering a truly transformative experience,” said Wing Bank’s CEO Han Peng Kwang, “Through the powerful combination of our financial expertise and AdvancedMSP’s innovative solutions, we empower businesses to effortlessly navigate HR management complexities.”
Erya Houn Heng, Founder and CEO of AdvancedMSP, said, “We are very excited about the partnership with Wing Bank, as we are helping our clients fully automate their Enterprise Resource Planning (ERP), Payroll Systems and HRIS, including the payment system with automated bank reconciliations. Even their staff payroll is automated as well.”
According to Erya Houn Heng, Advanced MSP, launched in 2013, has successfully partnered with over 20 software vendors and providers. “We are having around 200 clients across Southeast including Cambodia, Indonesia, Myanmar, Laos, the Philippines, Thailand, and Vietnam,” he added.
Wing Bank currently has its own Wing Biz+ payroll service, empowering employers to process payroll digitally for their employees at no cost. Employees can enjoy the convenience of withdrawing salaries for free from all Wing Bank Offices and a wide network of Wing locations nationwide. Additionally, Wing Bank’s payroll service provides extra financial benefits, including Wing Digital Loan for collateral-free access to instant loans and also Wing Bank Savings and Term Deposit Accounts at competitive interest rates. These features will assist individuals to achieve their financial goals.
Wing Bank, driven to provide convenient access to digital solutions for daily life improvement, has experienced rapid expansion since its official launch in March 2022. As of today, the bank operates with 17 branches in Phnom Penh and other provinces, and plans for further expansion across the country in the up-coming years.
Wing Bank has established one of the largest digital banking ecosystems in the Kingdom, attracting 3,000 SMEs, around 600 businesses, and 10 government institutions that rely on its services for convenient, secure, and instant financial transactions. This has cemented its position as a trusted financial partner in the country.
Through the establishment of this synergistic partnership, Wing Bank and AdvancedMSP are redefining industry standards and setting new precedents in collaborative innovation, thereby revolutionizing and driving business growth across the country.