ធនាគារ វីង និងMove សហការជំរុញវិស័យដឹកអ្នកដំណើរ និងហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុន MOVE ចូលរួមជាមួយធនាគារ វីង ដើម្បីលើកកម្ពស់សេវាកម្មធ្វើដំណើរ និងជំរុញបរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា។​​ ភ្នំពេញ  ថ្ងៃទី ២៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤៖ ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក និងក្រុមហ៊ុន MOVE-BY LM CAR បានបង្កើតកិច្ចសហការយុទ្ធសាស្រ្តមួយ ដែលមានគោលបំណងធ្វើទំនើបកម្មសេវាកម្មដឹកអ្នកដំណើរ និងដំណោះស្រាយនៃការទូទាត់តាមប្រព័ន្ធឌីជីថលនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ លោក ហោ ប៊ុនថែ អគ្គនាយករងធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “កិច្ចសហការនាពេលនេះគឺបង្ហាញពីចក្ខុវិស័យរបស់យើង ដើម្បីបង្កើតសង្គមមួយកាន់តែមានការតភ្ជាប់ និង​ប្រកបដោយបរិយាបន្ន។ តាមរយៈការសហការជាមួយ Move យើងបោះជំហានទៅមុខដ៏សំខាន់មួយទៀត សំដៅផ្តល់សិទ្ធអំណាចទៅដល់ពលរដ្ឋកម្ពុជាគ្រប់រូបងាយស្រួលទទួលបានសេវាហិរញ្ញវត្ថុ និងមធ្យោបាយធ្វើដំណើរអាចទុកចិត្តបាន។” កិច្ចសហការនេះ ត្រូវបានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈយោគយល់គ្នា ដោយមានការចូលរួមពីលោក ហោ ប៊ុនថែ​ អគ្គនាយកធនាគារ វីង និងលោ​កជីង ភៃ អគ្គនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Move រួមទាំងវត្តមានចូលរួមជាសក្ខីភាពនៃគណៈគ្រប់គ្រងស្ថាប័នទាំងពីរផងដែរ។ កិច្ចសហការនេះផ្តោតលើការគិតគូជាអាទិភាពទៅលើសុវត្ថិភាព ផាសុកភាព និងភាពងាយស្រួលប្រើប្រាស់ទៅដល់អ្នកធ្វើដំណើរនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាដោយមានការរួមបញ្ចូលគ្នារវាងសេវាកម្មដឹកជញ្ចូនដ៏ទំនើបរបស់ក្រុមហ៊ុន Move ជាមួយនឹងថ្នាលទូទាត់ឌីជីថលរបស់ធនាគារ វីង ។ […]
ចេញផ្សាយនៅ: Jun 24, 2024
ក្រុមហ៊ុន MOVE ចូលរួមជាមួយធនាគារ វីង ដើម្បីលើកកម្ពស់សេវាកម្មធ្វើដំណើរ និងជំរុញបរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា។​​
ភ្នំពេញ  ថ្ងៃទី ២៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤៖ ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក និងក្រុមហ៊ុន MOVE-BY LM CAR បានបង្កើតកិច្ចសហការយុទ្ធសាស្រ្តមួយ ដែលមានគោលបំណងធ្វើទំនើបកម្មសេវាកម្មដឹកអ្នកដំណើរ និងដំណោះស្រាយនៃការទូទាត់តាមប្រព័ន្ធឌីជីថលនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
លោក ហោ ប៊ុនថែ អគ្គនាយករងធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “កិច្ចសហការនាពេលនេះគឺបង្ហាញពីចក្ខុវិស័យរបស់យើង ដើម្បីបង្កើតសង្គមមួយកាន់តែមានការតភ្ជាប់ និង​ប្រកបដោយបរិយាបន្ន។ តាមរយៈការសហការជាមួយ Move យើងបោះជំហានទៅមុខដ៏សំខាន់មួយទៀត សំដៅផ្តល់សិទ្ធអំណាចទៅដល់ពលរដ្ឋកម្ពុជាគ្រប់រូបងាយស្រួលទទួលបានសេវាហិរញ្ញវត្ថុ និងមធ្យោបាយធ្វើដំណើរអាចទុកចិត្តបាន។”
កិច្ចសហការនេះ ត្រូវបានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈយោគយល់គ្នា ដោយមានការចូលរួមពីលោក ហោ ប៊ុនថែ​ អគ្គនាយកធនាគារ វីង និងលោ​កជីង ភៃ អគ្គនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Move រួមទាំងវត្តមានចូលរួមជាសក្ខីភាពនៃគណៈគ្រប់គ្រងស្ថាប័នទាំងពីរផងដែរ។
កិច្ចសហការនេះផ្តោតលើការគិតគូជាអាទិភាពទៅលើសុវត្ថិភាព ផាសុកភាព និងភាពងាយស្រួលប្រើប្រាស់ទៅដល់អ្នកធ្វើដំណើរនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាដោយមានការរួមបញ្ចូលគ្នារវាងសេវាកម្មដឹកជញ្ចូនដ៏ទំនើបរបស់ក្រុមហ៊ុន Move ជាមួយនឹងថ្នាលទូទាត់ឌីជីថលរបស់ធនាគារ វីង ។
លោក ជីង ភៃ អគ្គនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន បានលើកឡើងថា៖ “យើងខ្ញុំពិតជាមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយក្នុងការចាប់ផ្តើមដំណើរជាមួយ​ធនាគារ វីង។​ ភាពជាដៃគូនេះ គឺជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏សំខាន់មួយ ស្របពេលដែលយើងបង្កើនការប្តេជ្ញាចិត្តដើម្បីផ្តល់នូវបទពិសោធន៍នៃការធ្វើដំណើរប្រកបដោយសុខសុវត្ថិភាព និងភាពរលូន តាមរយៈការរួមបញ្ចូលគ្នាជាមួយដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត។​”
លោក ជីង ភៃ បានបន្ថែមទៀតថា​៖ “យើងរង់ចាំមើលទាំងអស់គ្នាពីកិច្ចសហការនេះ ដែលនឹងហុចផលវិជ្ជមានទៅដល់ការរស់នៅប្រចាំថ្ងៃអ្នកប្រើប្រាស់របស់យើង។​ ការធ្វើកិច្ចការរួមគ្នាជាមួយធនាគារ វីង ​យើងមានការប្តេជ្ញាចិត្តដើម្បីបង្កើតគុណតម្លៃ ក៏ដូចជាលើកកម្ពស់បទពិសោធន៍ទូទៅសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់របស់យើងឱ្យកាន់តែប្រសើរ។”
កិច្ចសហការនេះនឹងផ្តល់ជូនអ្នកប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់ Move កាន់តែរលូន ហើយការទូទាត់មិនចាំបាច់ប្រើប្រាស់ក្រដាសប្រាក់នោះឡើយ ជំនួសមកវិញដោយការប្រើប្រាស់ដំណោះស្រាយទូទាត់តាមឌីជីថល ដែលនឹងរួមចំណែកលើកកម្ពស់បរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុ ដូច្នេះហើយនឹងផ្តល់សិទ្ធអំណាចទៅដល់រូបវន្តបុគ្គលនានាដែលមិនទទួលបានប្រព័ន្ធសេវាកម្មធនាគារតាមបែបប្រពៃណីពីមុនមក។”
លោក ហោ ប៊ុនថែ បានបានបន្ថែមទៀតថា៖ “ការធ្វើកិច្ចការរួមគ្នា​ យើងអាចធ្វើឱ្យវិស័យដឹកអ្នកដំណើរកាន់តែមានសុវត្ថិភាព ហើយការទូទាត់កាន់តែសាមញ្ញ និងងាយស្រួលជាងមុន ដែលនឹងរួមចំណែកដល់សង្គមមួយកាន់តែមានការតភ្ជាប់ និងប្រកបដោយបរិយាបន្ន។​”
កិច្ចហការនេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីការគិតឆ្ពោះទៅមុខមួយដើម្បីអនាគតវិស័យដឹកអ្នកដំណើរ និងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា ដោយបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តរួមគ្នារវាងក្រុមហ៊ុន Move និងធនាគារ វីង ដើម្បីផ្តល់ដំណោះស្រាយប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ក៏ដូចជាបំពេញតម្រូវការអ្នកប្រើប្រាស់ដែលមានគោលបំណងបង្កើតគុណតម្លៃយូរអង្វែងទៅដល់អតិថិជន និងសហគមន៍ទាំងមូល៕

Wing Bank and MOVE to Boost Cambodia’s Transportation and Financial Services
Move joins Wing Bank to enhance ride-hailing transport services and foster financial inclusion in Cambodia. Phnom Penh, 24 June 2024—Wing Bank (Cambodia) Plc and Move-By LM CAR have forged a strategic collaboration to revolutionize transportation services and digital payment solutions in Cambodia. “This collaboration reflects our vision to create a more connected and inclusive society,” […]
Published on: Jun 24, 2024
Move joins Wing Bank to enhance ride-hailing transport services and foster financial inclusion in Cambodia.
Phnom Penh, 24 June 2024—Wing Bank (Cambodia) Plc and Move-By LM CAR have forged a strategic collaboration to revolutionize transportation services and digital payment solutions in Cambodia.
“This collaboration reflects our vision to create a more connected and inclusive society,” stated Hor Bunthe, Deputy CEO of Wing Bank. “By partnering with Move, we are taking a significant step towards empowering every Cambodian with accessible financial tools and reliable transportation.”
The partnership was solidified with the signing of a Memorandum of Understanding by Hor Bunthe, Deputy CEO of Wing Bank, and Zheng Pei, CEO of Move, in the presence of senior management from both organizations.
This collaboration places a high priority on the safety, comfort, and convenience of Cambodian commuters by leveraging Move’s cutting-edge transportation services and Wing Bank’s robust digital payment platform.
“We are thrilled to embark on this journey with Wing Bank,” said Zheng Pei, Move’s CEO. “This partnership marks a significant milestone as we expand our commitment to providing seamless and secure ride-hailing experiences while integrating innovative financial solutions.”
Zheng Pei further added, “We eagerly anticipate the positive impact this collaboration will have on our customers’ daily lives. Together with Wing Bank, we are dedicated to creating value and enhancing the overall experience for our users.
The collaboration will empower Move users with streamlined payments and the convenience of cashless transactions through Wing Bank’s integrated digital payment solutions, promoting financial inclusion and thereby empowering individuals historically underserved by traditional banking systems.
“Together, we are making transportation safer and payments simpler, contributing to a more inclusive and connected society,” concluded Hor Bunthe.
This collaboration represents a forward-thinking approach to the future of transportation and financial services in Cambodia, showcasing Move and Wing Bank’s shared commitment to innovation and customer-centric solutions, aiming to create long-lasting value for their users and the community as a whole.