ធនាគារ វីង និង ក្រុមហ៊ុន ភីធីធី ខេមបូឌា ដាក់ដំណើរការសេវាបណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card
PTT Fleet Card ត្រូវបានបង្កើតឡើងដើម្បីផ្តល់ដំណោះស្រាយទៅដល់ក្រុមហ៊ុននានា ក្នុងការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈដោយមិនប្រើសាច់ប្រាក់ ក៏ដូចជាផ្តល់ភាពងាយស្រួលក្នុងការគ្រប់គ្រងលើការចំណាយផងដែរ។ ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក ដែលជាធនាគារពាណិជ្ជកំពុងមានការរីចចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សមួយនៅកម្ពុជា បានសហការជាមួយ ក្រុមហ៊ុន​ ភីធីធី ខេមបូឌា ដើម្បីដាក់ដំណើការជាផ្លូវការនូវសេវាបណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card។ PTT Fleet Card ត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងការជួយសម្រួលទៅដល់អតិថិជនដែលជាសាជីវកម្មនានា អាចធ្វើប្រតិបត្តិការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈ​នៅតាមស្ថានីយ ភីធីធី ដោយមិនចាំបាច់ប្រើប្រាស់សាច់ប្រាក់ ហើយថែមទាំងផ្តល់ភាពងាយស្រួលក្នុងការគ្រប់គ្រងលើការចំណាយប្រេងឥន្ធនៈបានយ៉ាងមានប្រសិទ្ធភាព។​ ពិធីដាក់ដំណើរការសេវាបណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card ត្រូវបានរៀបចំធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី ១៩ ខែ មិថុនា ឆ្នាំ២០២៣ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតីភាពរបស់អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ធនាគារ វីង និងលោក Racha U-Thaichan អគ្គនាយកប្រធានទីផ្សារប្រតិបត្តិការធុរកិច្ចអន្តរជាតិជាន់ខ្ពស់នៃក្រុមហ៊ុន PTT Oil and Retail Business។​ ព្រមទាំង​ថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់តំណាងឲ្យក្រុមហ៊ុនទាំងពីរ ក៏បានអញ្ជើញចូលរួមអបអរសាទរនៃកម្មវិធីនេះផងដែរ។​ លោក […]
ចេញផ្សាយនៅ: Jun 19, 2023
PTT Fleet Card ត្រូវបានបង្កើតឡើងដើម្បីផ្តល់ដំណោះស្រាយទៅដល់ក្រុមហ៊ុននានា ក្នុងការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈដោយមិនប្រើសាច់ប្រាក់ ក៏ដូចជាផ្តល់ភាពងាយស្រួលក្នុងការគ្រប់គ្រងលើការចំណាយផងដែរ។
ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក ដែលជាធនាគារពាណិជ្ជកំពុងមានការរីចចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សមួយនៅកម្ពុជា បានសហការជាមួយ ក្រុមហ៊ុន​ ភីធីធី ខេមបូឌា ដើម្បីដាក់ដំណើការជាផ្លូវការនូវសេវាបណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card។
PTT Fleet Card ត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងការជួយសម្រួលទៅដល់អតិថិជនដែលជាសាជីវកម្មនានា អាចធ្វើប្រតិបត្តិការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈ​នៅតាមស្ថានីយ ភីធីធី ដោយមិនចាំបាច់ប្រើប្រាស់សាច់ប្រាក់ ហើយថែមទាំងផ្តល់ភាពងាយស្រួលក្នុងការគ្រប់គ្រងលើការចំណាយប្រេងឥន្ធនៈបានយ៉ាងមានប្រសិទ្ធភាព។​
ពិធីដាក់ដំណើរការសេវាបណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card ត្រូវបានរៀបចំធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី ១៩ ខែ មិថុនា ឆ្នាំ២០២៣ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតីភាពរបស់អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ធនាគារ វីង និងលោក Racha U-Thaichan អគ្គនាយកប្រធានទីផ្សារប្រតិបត្តិការធុរកិច្ចអន្តរជាតិជាន់ខ្ពស់នៃក្រុមហ៊ុន PTT Oil and Retail Business។​ ព្រមទាំង​ថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់តំណាងឲ្យក្រុមហ៊ុនទាំងពីរ ក៏បានអញ្ជើញចូលរួមអបអរសាទរនៃកម្មវិធីនេះផងដែរ។​
លោក Nuttapong Kaewtrakulpong អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន ភីធីធី ខេមបូឌា បានថ្លែងថា៖ “យើងពិតជាមានមោទកភាពក្នុងការដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់បណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card ក្រោមកិច្ចសហការជាមួយធនាគារ វីង ហើយសេវាកម្មថ្មីនេះគឺស្របជាមួយនឹងចក្ខុវិស័យរបស់យើងក្នុងការបម្រើសហគមន៍ ក៏ដូចជាអតិថិជននៅកម្ពុជា និងធ្វើឲ្យរបៀបនៃការរស់នៅកាន់តែប្រសើរឡើង។”
លោក Nuttapong Kaewtrakulpong បានបន្តថា៖ “បណ្ណនេះនឹងជួយទៅដល់អតិថិជនរបស់យើងក្នុងការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈប្រកបដោយភាពដោយងាយស្រួល និងរលូន ហើយថែមទាំងជួយគ្រប់គ្រងចំណាយលើការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈបានយ៉ាងល្អផងដែរ។”
បណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card នឹងជួយសម្រួលដល់អតិថិជនដែលជាក្រុមហ៊ុន និងសាជីវកម្ម ​ងាយស្រួលប្រើប្រាស់ ក៏ដូចជាការគ្រប់គ្រងការចំណាយលើការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាព។​ ពោលគឺអាចកំណត់ទំហំឥណទាន​ ត្រួតពិនិត្យការចំណាយលើប្រេងឥន្ធនៈបានភ្លាមៗ ថែមទាំងអាច​ត្រួតពិនិត្យរាល់​​ប្រតិបត្តិការទាំងអស់ ដែលកត្តាទាំងនេះផ្តល់លទ្ធភាពដល់ម្ចាស់អាជីវកម្ម​ អាចបង្កើនប្រសិទ្ធភាពគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុ ព្រមទាំងកាត់បន្ថយប្រតិបត្តិការក្លែងបន្លំផ្សេងៗ។
ជាមួយនឹងបណ្ណឥណទាន​អាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card ដែលសហការជាមួយធនាគារ វីង អតិថិជនអាចធ្វើការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈនៅតាមស្ថានីយ ភីធីធី ដែលបច្ចុប្បន្នមានចំនួន ៣២ ទីតាំង។ យោងតាមការបញ្ជាក់របស់លោក Nuttapong ការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈដោយប្រើប្រាស់ PTT Fleet Card នឹងត្រូវពង្រីកបន្ថែមទៀត ដោយអាចប្រើប្រាស់នៅគ្រប់ស្ថានីយ ភីធីធី ទាំងអស់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជានៅត្រឹមឆ្នាំ២០២៤។​
ភីធីធី ខេមបូឌា គឺជាក្រុមហ៊ុនប្រេងឥន្ធនៈដែលមានមូលដ្ឋាននៅព្រះរាជាណាចក្រថៃ ដែលផ្គត់ផ្គង់ និងចែកចាយប្រេងឥន្ធនៈ ក៏ដូចជាអាជីវកម្មលក់រាយនៅក្នុងទីផ្សារប្រទេសកម្ពុជា ដែលរួមមាន​ Café Amazon, 7-Eleven Mart, Jiffy Mart, Pearly Tea, និងស្ថានីយសាកយានយន្ដអគ្គិសនី EV STATION PLUZ។​​ ក្រុមហ៊ុន ភីធីធី ទទួលបានកេរ្តិ៍ឈ្មោះ ជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាកម្មល្អ គុណភាព និងស្តង់ដារសុវត្ថិភាព ដែលធ្វើឲ្យម៉ាកយីហោក្រុមហ៊ុននេះមានឈ្មោះបោះសំឡេងនៅក្នុងទីផ្សារប្រទេសកម្ពុជា។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានថ្លែងថា៖ “ធនាគារ វីង យើងតែងមានការតាំងចិត្តដើម្បីបង្កើតឲ្យមាននវានុវត្តន៍ផ្នែកផលិតផល​ និងសេវាកម្ម ​ដើម្បីបំពេញកំណើន​តម្រូវការអតិថិជនរបស់យើង។”
លោក ហាន​ ប៉េងក្វាង បានបន្តថា​៖ ​“កិច្ចសហការនាពេលនេះ គឺបានឆ្លុះបញ្ចាំងពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់យើង ក្នុងការជួយទៅដល់អតិថិជនដែលជាក្រុមហ៊ុន ដើម្បីអាចសម្រួលប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មកាន់តែល្អប្រសើរឡើង តាមរយៈការប្រើប្រាស់បណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card ដែលអាចកាត់បន្ថយការប្រើប្រាស់សាច់ប្រាក់ ជំនួសដោយការទូទាត់តាមប្រព័ន្ធឌីជីថល ហើយថែមទាំងអាចជួយពង្រឹងការគ្រប់គ្រងលើការចំណាយបានយ៉ាងល្អផងដែរ។​”
បណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ PTT Fleet Card គឺអាចប្រើបានសម្រាប់អាជីវកម្ម និងសាជីវកម្មតែប៉ុណ្ណោះ ដែលផ្តល់នូវដំណោះស្រាយដ៏ងាយស្រួលសម្រាប់ប្រតិបត្តិការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈ ដោយលែងជាបញ្ហាក្នុងការប្រើប្រាស់សាច់ប្រាក់ រាល់ពេលដែលធ្វើប្រតិបត្តិការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈសម្រាប់រថយន្តនៅតាមស្ថានីយ៍ប្រេងឥន្ធនៈ ភីធីធី  ក៏ដូចជាជួយសម្រួលការគ្រប់គ្រងការចំណាយលើការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈបានយ៉ាងល្អប្រសើរផងដែរ។
ធនាគារ វីង ផ្តោតលើប្រតិបត្តិការតាមបែបឌីជីថល ដើម្បីផ្តល់សេវាហិរញ្ញវត្ថុដ៏សម្បូរបែបទៅដល់ពលរដ្ឋកម្ពុជា។ ដោយមានបេសកម្ម ដើម្បីក្លាយជា “ធនាគារ សម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជា”  ធនាគារ វីង បានប្តេជ្ញាក្នុងការលើកកម្ពស់កម្រិតជីវភាពក្នុងការរស់នៅរបស់អតិថិជន តាមរយៈការទទួលបាននូវដំណោះស្រាយផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុតាមបែបឌីជីថល ដែលមានតម្លៃសមរម្យ។
ដើម្បីគាំទ្រកិច្ចសហការនេះ ធនាគារ វីង ផ្តល់ជូនបណ្ណឥណទានអាជីវកម្មឥន្ធនៈ ដែលអនុញ្ញាតឲ្យអតិថិជន​រួមមានសហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យម ក៏ដូចជាសាជីវកម្មនានា ដែលជាដៃគូសហការរបស់ក្រុមហ៊ុន ភីធីធី ខេមបូឌា អាចស្នើឥណទានសម្រាប់ប្រតិបត្តិការទូទាត់ប្រេងឥន្ធនៈនៅតាមស្ថានីយ៍ ភីធីធី។
មិនតែប៉ុណ្ណោះ អ្នកប្រើប្រាស់ក៏អាចទាញយកអត្ថប្រយោជន៍ពីការប្រើប្រាស់បណ្ណឥណទាន PTT Fleet Card ដោយមិនតម្រូវឲ្យមានការចំណាយថ្លៃចេញបណ្ណ កម្រៃប្រចាំឆ្នាំ ថ្លៃបន្តសុពលភាពសេវា​ កម្រៃថែទាំ និងថ្លៃគណនីអសកម្មជាដើម ហើយបណ្ណនេះមានសុពលភាពរយៈពេល ៥ឆ្នាំ ដោយគិតចាប់ពីថ្ងៃចេញបណ្ណនេះប្រើប្រាស់៕

This Fleet Card is designed to provide a cashless payment solution and efficient fuel expense management tool for all business entities and corporations.  Wing Bank (Cambodia) Plc, one of the fastest-growing commercial banks in Cambodia, has teamed up with PTT (Cambodia) Limited, Thailand-based petroleum company to officially launch the PTT Fleet Card, designing specifically for […]
Published on: Jun 19, 2023
This Fleet Card is designed to provide a cashless payment solution and efficient fuel expense management tool for all business entities and corporations.
Wing Bank (Cambodia) Plc, one of the fastest-growing commercial banks in Cambodia, has teamed up with PTT (Cambodia) Limited, Thailand-based petroleum company to officially launch the PTT Fleet Card, designing specifically for corporate customers to facilitate convenient, cashless and efficient refueling at PTT Stations across Cambodia.
The PTT Fleet Card was officially launched on 19 June 2023, in the presence of Neak Oknha Kith Meng, Chairman and CEO of the Royal Group of Companies and Chairman of Wing Bank, and Mr. Racha U-Thaichan, Senior Executive Vice President Global Business of PTT Oil and Retail Business Public Company Limited. Senior management representatives from both parties were also in attendance to mark the occasion.
“With our vision of Betterment for Cambodian Community and Lifestyles, we are proud to introduce the PTT Fleet Card in partnership with Wing Bank,” said Nuttapong Kaewtrakulpong, Managing Director of PTT (Cambodia) Ltd. “This card supports our customers to refuel conveniently and seamlessly while also giving them greater control over their fuel expenses.”
The PTT Fleet Card will help corporate customers to manage fuel expenses more efficiently through a user-friendly interface. By controlling the credit limit, monitoring fuel expenditures in real-time and overseeing all purchases, businesses have greater control over fuel purchases. This helps them optimize their budgets and minimize fraudulent transactions.
With this fuel corporate PTT Fleet Card powered by Wing Bank; drivers can refuel at any of the 32 selected PTT Stations nationwide participating in this collaboration. According to Nuttapong, the visionary plan is set to expand even further, encompassing all PTT Stations across the Kingdom by 2024.
PTT (Cambodia) Ltd is a Thailand-based petroleum company that operates oil and retail businesses in Cambodia, including its well-known brands Café Amazon, 7-Eleven Mart, Jiffy Mart, EV Station PluZ and other businesses. With a reputation for good services, quality and safety standards, PTT has become one of the top-of-mind brands in Cambodia.
“At Wing Bank, we are committed to driving innovation and meeting the ever-evolving needs of our customers,” said Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank. “With this collaboration, we are enabling businesses to streamline their operations, reduce the usage of physical cash, strengthen expense management, and maximize cost savings through the PTT Fleet Card.”
The PTT Fleet Card is exclusively available to businesses and corporations, providing them with a convenient solution for fuel purchases by eliminating the hassle of using physical cash to refill the vehicles at the PTT Petrol Stations and help to simplify the expense management.
Wing Bank is a leading digital bank revolutionizing the way Cambodians access financial services. With the mission of being the “Bank for Every Cambodian”, the bank is committed to enhancing the daily lives of its customers through accessible digital solutions.
To support this collaboration, Wing Bank offers the Commercial PTT Fleet Card Facility, allowing eligible borrowers – including small and medium enterprises and corporations partnered with PTT Cambodia – to apply for credit to purchase the fuel from PTT.
Moreover, users can take advantage of this program without being burdened by fees such as the issuing card fee, annual fee, renewal fee, maintenance fee, and dormant fee. The card is valid for up to five years from its issuance date.