ធនាគារ វីង ពង្រីកសេវាធនាគារទៅដល់ទឹកដីខេត្តកំពង់ចាម
ធនាគារ វីង បើកដំណើរការសាខាខេត្តកំពង់ចាម​ ដោយផ្តល់ជូននូវសេវាកម្មធនាគារពេញលេញ ដើម្បី​អបអរសាទរខួប ១៥ ឆ្នាំរបស់ខ្លួននៅកម្ពុជា។   កំពង់ចាម ថ្ងៃទី៧ សីហា ២០២៣៖  ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក បានបើកសម្ពោធសាខាថ្មីរបស់ខ្លួនមួយទៀតនៅខេត្តកំពង់ចាម ដើម្បីពង្រីកបន្ថែមនូវសេវាកម្មធនាគារទំនើបៗទៅដល់សហ​គមន៍ឲ្យបានកាន់តែទូលំទូលាយ ស្របពេលនឹងការអបអរសាទរខួប ១៥ ឆ្នាំរបស់ខ្លួនក្នុងការផ្តល់សេវាកម្ម និងជួយដល់ប្រជាជនកម្ពុជាចាប់តាំងពីឆ្នាំ២០០៨ មក។ ពិធីសម្ពោធនេះធ្វើឡើងក្រោមវត្តមានដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់នៃ​ឥស្សរជនកិត្តិយសជាច្រើនរូប ដែលរួមមាន៖ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម លោក ហេង បូមករា អគ្គនាយករងត្រួតពិនិត្យទី១ ធនាគារជាតិ នៃកម្ពុជា ព្រមទាំងអ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលធនាគារ វីង និងជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប។​ លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានថ្លែងថា​៖ “ការបើកដំំណើរការធនាគារ វីង សាខាខេត្តកំពង់ចាម គឺជាការឆ្លុះបញ្ចាំងពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់យើងខ្ញុំក្នុងការផ្តល់ជូនសហគមន៍នូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុដ៏សម្បូរបែប ដែលផ្តល់ភាពងាយស្រួលប្រើប្រាស់នៅក្នុងមូលដ្ឋានពួកគាត់រស់នៅ ដែលជាការបំពេញបន្ថែមនៃចក្ខុវិស័យក្នុងការ​ជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពសហគមន៍ឲ្យកាន់ប្រសើឡើង”។​ កំពង់ចាម […]
ចេញផ្សាយនៅ: Aug 07, 2023
ធនាគារ វីង បើកដំណើរការសាខាខេត្តកំពង់ចាម​ ដោយផ្តល់ជូននូវសេវាកម្មធនាគារពេញលេញ ដើម្បី​អបអរសាទរខួប ១៥ ឆ្នាំរបស់ខ្លួននៅកម្ពុជា។
កំពង់ចាម ថ្ងៃទី៧ សីហា ២០២៣៖  ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក បានបើកសម្ពោធសាខាថ្មីរបស់ខ្លួនមួយទៀតនៅខេត្តកំពង់ចាម ដើម្បីពង្រីកបន្ថែមនូវសេវាកម្មធនាគារទំនើបៗទៅដល់សហ​គមន៍ឲ្យបានកាន់តែទូលំទូលាយ ស្របពេលនឹងការអបអរសាទរខួប ១៥ ឆ្នាំរបស់ខ្លួនក្នុងការផ្តល់សេវាកម្ម និងជួយដល់ប្រជាជនកម្ពុជាចាប់តាំងពីឆ្នាំ២០០៨ មក។
ពិធីសម្ពោធនេះធ្វើឡើងក្រោមវត្តមានដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់នៃ​ឥស្សរជនកិត្តិយសជាច្រើនរូប ដែលរួមមាន៖ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម លោក ហេង បូមករា អគ្គនាយករងត្រួតពិនិត្យទី១ ធនាគារជាតិ នៃកម្ពុជា ព្រមទាំងអ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលធនាគារ វីង និងជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប។​
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានថ្លែងថា​៖ “ការបើកដំំណើរការធនាគារ វីង សាខាខេត្តកំពង់ចាម គឺជាការឆ្លុះបញ្ចាំងពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់យើងខ្ញុំក្នុងការផ្តល់ជូនសហគមន៍នូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុដ៏សម្បូរបែប ដែលផ្តល់ភាពងាយស្រួលប្រើប្រាស់នៅក្នុងមូលដ្ឋានពួកគាត់រស់នៅ ដែលជាការបំពេញបន្ថែមនៃចក្ខុវិស័យក្នុងការ​ជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពសហគមន៍ឲ្យកាន់ប្រសើឡើង”។​
កំពង់ចាម ដែលជា​ខេត្ត​ដ៏ចំណាស់​​មួយ​របស់​ប្រទេស​កម្ពុជា គឺជាតំបន់ដែលមានការអភិវឌ្ឍ ហើយ​បច្ចុប្បន្នមានប្រជាជនប្រមាណជាង១លាននាក់។ យោងតាមទិន្នន័យរបស់រាជ​រដ្ឋាភិបាលបានបង្ហាញថា សេដ្ឋកិច្ចរបស់ខេត្តកំពង់ចាមមានការរីកលូតលាស់គួរឲ្យកត់សម្គាល់ ដោយទំហំសេដ្ឋកិច្ចខេត្តនេះបានកើនដល់ ១,៨​ពាន់លានដុល្លារ ដែលរួមចំណែក ៦,៧% នៃទំហំសេដ្ឋកិច្ចជាតិក្នុងឆ្នាំ២០២២។ បច្ចុប្បន្នខេត្តកំពង់ចាមមានរោងចក្រ សហគ្រាសជាង ៥១០ ទីតាំងដោយបានបង្កើតឱកាសការងារ​ទៅដល់ពលរដ្ឋប្រមាណ​ ៣៦.០០០ កន្លែង។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង បានបន្ថែមថា៖ “ខណៈពេលយើងខ្ញុំកំពុងអបអរសាទរ​ខួប ១៥ឆ្នាំនៃការផ្តល់សេវាហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា ខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណដល់អតិថិជនទូទាំង ២៥ រាជធានី/ខេត្តក្រុងក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលបានជឿជាក់លើសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ និងធនាគាររបស់យើងខ្ញុំរហូតមក។ យើងនឹងបន្តរីកចម្រើនរួមគ្នា និងរួមចំណែកដើម្បីបុព្វហេតុកម្ពុជាមានការវិវឌ្ឍបានលឿន​”។
ចាប់តាំងពីត្រូវ​បានបង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ ២០០៨ មកទល់បច្ចុប្បន្ននេះ វីង​ នៅតែរក្សាការប្តេជ្ញាចិត្តចំពោះបេសកកម្មរបស់ខ្លួនក្នុងការផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុតាមប្រព័ន្ធឌីជីថលដែលចាំបាច់ទៅដល់ប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់រូប ដើម្បីធ្វើឲ្យ​ជីវភាពរស់នៅប្រចាំថ្ងៃបានកាន់តែប្រសើរឡើង។
សាខាថ្មីរបស់ធនាគារ វីង ដែល​ស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវជាតិលេខ៧ នៅចន្លោះសកលវិទ្យាល័យជាស៊ីមកំចាយមា និងរង្វង់មូលក្រុងកំពង់ចាម នឹងផ្តល់សេវាកមម្មធនាគារយ៉ាងទូលំទូលាយទៅដល់អតិថិជន ដោយបើកដំណើរការពីថ្ងៃច័ន្ទ ដល់ថ្ងៃសុក្រ ចាប់ពីម៉ោង ៨ព្រឹក ដល់ ៤ល្ងាច។
លើសពីនេះ សេវាម៉ាស៊ីនATM និង ម៉ាស៊ីនដាក់ប្រាក់របស់ធនាគារ វីង​ អាចឲ្យ​អតិថិជនប្រើប្រាស់បាន​ ២៤ ម៉ោងជារៀងរាល់ថ្ងៃ។
សាខាថ្មីនេះមានចំណតរថយន្តធំទូលាយ បន្ទប់ប្រជុំទំនើបទាន់សម័យ និងម៉ាស៊ីន ATM ដើម្បីបំពេញតម្រូវការអតិថិជន។ លើសពីនេះទៀត​ ក្នុងអំឡុងពេលរង់ចាំទទួលសេវាកម្មធនាគារ អតិថិជនក៏អាចទទួលទានកាហ្វេ និងទឹកផ្លែឈើ​ពី​ហាង Coffee Hub ឋិតក្នុងបរិវេណសាខារបស់ធនាគារ វីង ដ៏មានឱជារស និងគុណភាពខ្ពស់ផងដែរ​ ។
ធនាគារ វីង សាខាខេត្តកំពង់ចាមផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុដ៏សម្បូរបែប ដើម្បីបំពេញតម្រូវការអតិថិជនរបស់ខ្លួន។ សេវាកម្មទាំងនេះរួមមាន៖ ប្រាក់កម្ចី ប្រាក់បញ្ញើ ការសន្សំ ការផ្ទេរប្រាក់ក្នុងស្រុក និងអន្តរជាតិ ការទូទាត់ថ្លៃទឹក-ភ្លើង ព្រមទាំងសេវាកម្មជាច្រើនទៀត។ មិនថាជាតម្រូវការផ្ទាល់ខ្លួន ឬអាជីវកម្មនោះឡើយ ធនាគារ វីង ផ្តល់សេវាកម្មដែលមានសុវត្ថិភាពខ្ពស់ ហើយអាចទុកចិត្តបាន ដើម្បីជួយអតិថិជនសម្រេចបាននូវគោលដៅហិរញ្ញវត្ថុរបស់ពួកគេឲ្យកាន់តែប្រសើរឡើង៕

Wing Bank opens Kampong Cham Branch offering full banking services in conjunction with its 15th anniversary in Cambodia. Wing Bank (Cambodia) Plc has officially launched its latest branch in Kampong Cham province to further expand its advanced financial and banking services to a wider community here in conjunction with its 15th anniversary of servicing and […]
Published on: Aug 07, 2023
Wing Bank opens Kampong Cham Branch offering full banking services in conjunction with its 15th anniversary in Cambodia.
Wing Bank (Cambodia) Plc has officially launched its latest branch in Kampong Cham province to further expand its advanced financial and banking services to a wider community here in conjunction with its 15th anniversary of servicing and assisting every Cambodian since 2008.
The launch ceremony was graced by the presence of esteemed dignitaries including H.E Un Chanda, the Governor of Kampong Cham province, Mr. Heng Bomakara, First Deputy Director General of The National Bank of Cambodia and Neak Oknha Kith Meng, Chairman of Wing Bank, and Chairman CEO of the Royal Group of Companies.
“Our Kampong Cham branch opening reflects our dedication to provide the community with a diverse range of financial solutions that are easily accessible in their locality, further fulfilling our vision to help improve the livelihood of our community,” said Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank.
Kampong Cham, one of Cambodia’s oldest provinces, is a thriving hub with a population of over a million. According to government figures, it boasts a remarkable economic volume of US$1.8 billion, contributing to 6.7% of the country’s GDP in 2022. With over 510 factories and enterprises, the province has provided employment opportunities for approximately 36,000 individuals.
“As we celebrate our 15th anniversary of providing financial service in Cambodia, I am grateful to our customers throughout all the 25 provinces in Cambodia for placing their trust in our finance and banking services,” added Han Peng Kwang. “Together, we will continue to grow and thrive in Cambodia.”
Since its inception in 2008, Wing has been committed to its mission of offering relevant digital and financial solutions to every Cambodian to enhance their daily lives.
Wing Bank’s latest branch, conveniently situated along National Road Number 7 between Chea Sim University of Kamchaymear and Kampong Cham roundabout, is dedicated to provide comprehensive banking services to its customers five days a week, Monday to Friday, from 8 am to 4 pm.
On top of that, Wing Bank ATM and cash deposit machine services are available for customers to use 24 hours a day every day.
This branch offers ample parking spaces, state-of-the-art meeting rooms, and ATMs to meet all customers’ needs. Additionally, while waiting for banking services, customers can treat themselves to a high-quality coffee and fruit juice experience at Coffee Hub located inside the branch.
Wing Bank’s Kampong Cham branch offers a diverse range of financial solutions to cater to the needs of its customers. These services include loans, deposits, savings, domestic and international money transfers, utility payments, and much more. Whether it’s for personal or business needs, Wing Bank provides secure and reliable services to help customers achieve their financial goals.