ធនាគារ វីង បើកសម្ពោធសាខាថ្មីក្នុងក្រុងកំពង់ឆ្នាំង
សេវាធនាគារដ៏សម្បូរបែបរបស់ធនាគារ វីង ឥឡូវនេះបានពង្រីកទៅដល់ក្រុងកំពង់ឆ្នាំងហើយ ដើម្បីជួយសម្រួលប្រជាជនក្នុងខេត្តនេះជាមួយនឹងតម្រូវការសេវាហិរញ្ញវត្ថុប្រចាំថ្ងៃកាន់តែប្រសើរ។   ធនាគារ វីង បានបោះជំហានទៅមុខដ៏សំខាន់មួយទៀតជាមួយនឹងការបើកសម្ពោធសាខាថ្មីរបស់ខ្លួនស្ថិតនៅចំកណ្តាលក្រុងកំពង់ឆ្នាំងតែម្តង។ យុទ្ធសាស្ត្រនៃការពង្រីកខ្លួននេះ គឺនាំមកនូវសេវាធនាគារដ៏សម្បូរបែប ក៏ដូចជាដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុដែល​មានភាពច្នៃប្រឌិត ដើម្បី​ផ្តល់អំណាច​និង​គាំទ្រ​ទៅដល់សហគមន៍ តាមរយៈ​ការ​រួមចំណែកជំរុញបរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុកាន់តែប្រសើរបន្ថែមទៀត។   ពិធីនេះប្រព្រឹត្តទៅយ៉ាងអធិកអធម ក្រោមអធិបតីភាព​នៃ ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ​ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង, លោក  ឈាង តុលា នាយកសាខាធនាគារជាតិ នៃកម្ពុជា ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី​ អគ្គទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា, ព្រមទាំង​ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ី វ៉ាន់​ រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ​ និងជាអគ្គលេខាធិការ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានអាជ្ញាធរសេវាហិរញ្ញវត្ថុមិនមែនធនាគារ។  ពិធីនេះក៏មានការចូលរួមពីអ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ធនាគារ វីង និងជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប, លោកជំទាវអ្នកឧកញ៉ា ម៉ៅ ចំណាន នាយិកាប្រតិបត្តិការនៃធនាគារ វីង និងជាអនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ព្រមទាំង​ឧកញ៉ា គិត […]
ចេញផ្សាយនៅ: Jun 14, 2024
សេវាធនាគារដ៏សម្បូរបែបរបស់ធនាគារ វីង ឥឡូវនេះបានពង្រីកទៅដល់ក្រុងកំពង់ឆ្នាំងហើយ ដើម្បីជួយសម្រួលប្រជាជនក្នុងខេត្តនេះជាមួយនឹងតម្រូវការសេវាហិរញ្ញវត្ថុប្រចាំថ្ងៃកាន់តែប្រសើរ។
ធនាគារ វីង បានបោះជំហានទៅមុខដ៏សំខាន់មួយទៀតជាមួយនឹងការបើកសម្ពោធសាខាថ្មីរបស់ខ្លួនស្ថិតនៅចំកណ្តាលក្រុងកំពង់ឆ្នាំងតែម្តង។ យុទ្ធសាស្ត្រនៃការពង្រីកខ្លួននេះ គឺនាំមកនូវសេវាធនាគារដ៏សម្បូរបែប ក៏ដូចជាដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុដែល​មានភាពច្នៃប្រឌិត ដើម្បី​ផ្តល់អំណាច​និង​គាំទ្រ​ទៅដល់សហគមន៍ តាមរយៈ​ការ​រួមចំណែកជំរុញបរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុកាន់តែប្រសើរបន្ថែមទៀត។
ពិធីនេះប្រព្រឹត្តទៅយ៉ាងអធិកអធម ក្រោមអធិបតីភាព​នៃ ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ​ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង, លោក  ឈាង តុលា នាយកសាខាធនាគារជាតិ នៃកម្ពុជា ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី​ អគ្គទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា, ព្រមទាំង​ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ី វ៉ាន់ រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ​ និងជាអគ្គលេខាធិការ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានអាជ្ញាធរសេវាហិរញ្ញវត្ថុមិនមែនធនាគារ
ពិធីនេះក៏មានការចូលរួមពីអ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ធនាគារ វីង និងជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប, លោកជំទាវអ្នកឧកញ៉ា ម៉ៅ ចំណាន នាយិកាប្រតិបត្តិការនៃធនាគារ វីង និងជាអនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ព្រមទាំង​ឧកញ៉ា គិត ស៊ូឡា ប្រធានផ្នែកប្រតិបត្តិការនៃក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប អន្តរជាតិ ព្រមទាំង​ការអញ្ជើញ​ចូលរួមពីភ្ញៀវកិត្តិយសជាច្រើនទៀតផងដែរ
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានបង្ហាញការកើតសរសើរចំពោះធនាគារ វីង ដែលទទួលបានការគាំទ្រ និងទំនុកចិត្តពីសាធារណជន និងបានពង្រីកខ្លួនជាបន្តបន្ទាប់។ ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ បានថ្លែងថាខ្ញុំសង្ឃឹមយ៉ាងមុតមាំថា ធនាគារ វីង នឹងដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការផ្តល់ជាដំណោះស្រាយ ក៏ដូចជា ឆ្លើយតបនឹងតម្រូវការផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដល់ប្រជាជនកម្ពុជា និងអាជីវកម្មក្នុងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង​ទាំងមូលផងដែរ។”
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះផងដែរ លោក  ឈាង តុលា នាយកសាខាធនាគារជាតិ នៃកម្ពុជា ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី អគ្គទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានវាយតម្លៃខ្ពស់ដល់ការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ធនាគារ វីង ក្នុងការពង្រីកបណ្តាញប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មជាបន្តបន្ទាប់។ លោក  ឈាង តុលា បានថ្លែងថា៖ “សាខាថ្មីរបស់ធនាគារ វីង បានបង្ហាញឱ្យឃើញពីវឌ្ឍនភាព និងភាពរីកចម្រើន ដោយបានបង្កើតផលិតផល និងសេវាហិរញ្ញវត្ថុថ្មីៗ សម្បូរបែបបន្ថែមទៀត និងបានពង្រីកខ្លួនដល់ក្រុងកំពង់ឆ្នាំង សំដៅបង្ខិតសេវាហិរញ្ញវត្ថុជូនដល់សាធារណជន។ ”
ដោយមានទីតាំងចម្ងាយត្រឹមតែ ៥០ម៉ែត្រប៉ុណ្ណោះ ពីរង្វង់មូលវិមានឯករាជ្យនៃក្រុងកំពង់ឆ្នាំង សាខាថ្មីរបស់ធនាគារ វីង ងាយស្រួលរកសម្រាប់អតិថិជនអញ្ជើញទៅទទួលសេវាហិរញ្ញវត្ថុ និងផលិតផលធនាគារជាច្រើន។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានមានប្រសាសន៍ថា៖ ខ្ញុំពិតជាមានសេចក្តីសោមនស្សក្រៃលែង ដោយសារតែធនាគារ វីង​ នឹងចាប់ផ្តើមរួមចំណែកដ៏សំខាន់ក្នុងការអភិវឌ្ឍខេត្តកំពង់ឆ្នាំង តាមរយៈការដាក់ឱ្យដំណើរការសាខាធនាគារដ៏ទំនើបរបស់យើងនៅទីនេះ។
ក្រោមការដឹកនាំប្រកបដោយចក្ខុវិស័យរបស់អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ធនាគារ វីង បានបោះជំហានឈាន​មុខគេក្នុងការប្រើប្រាស់ដំណោះស្រាយឌីជីថល ដែលជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាជនកម្ពុជាអស់រយៈពេលជិត១៦ឆ្នាំមកនេះ។​
លោក ហាន ប៉េងក្វាង បានបន្ថែមថាយើងខ្ញុំបានប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការត្រៀមខ្លួនជាស្រេចដើម្បីផ្តល់សេវាធនាគារយ៉ាងពេញលេញ ដែលផ្តល់សិទ្ធអំណាចដល់សហគមន៍​ ដោយអនុញ្ញាតឱ្យពួកគាត់ងាយស្រួលក្នុងការទទួលបានដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុចាំបាច់នានាសម្រាប់ជីវភាពរស់នៅប្រចាំថ្ងៃ។​ យើងរួមគ្នាដើម្បីកសាងអនាគតមួយដែលពលរដ្ឋគ្រប់រូបអាចរីកចម្រើន និងរុងរឿងបាន​
សាខាថ្មីនេះផ្តល់ជូនសេវាកម្មធនាគារសម្បូរ​បែប ដោយ​បើកដំណើរការពីថ្ងៃចន្ទ ដល់ថ្ងៃសុក្រ ចាប់ពីម៉ោង​ ៨ ព្រឹក ដល់ម៉ោង ៤រសៀល ដើម្បីធានាថាអតិថិជនងាយស្រួលក្នុងការទទួលបានដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុនានា។ ​សេវាកម្មទាំងនេះរួមមាន៖ ប្រាក់បញ្ញើ, ប្រាក់កម្ចី, ធានារ៉ាប់រង, ផ្ទេរប្រាក់ក្នុងស្រុកនិងអន្តរជាតិ, ទូទាត់វិក្កយបត្រ, ម៉ាស៊ីនដកប្រាក់ និងដាក់ប្រាក់ ព្រមទាំង​មាន​សេវាកម្មជាច្រើនទៀត។ ខណៈពេលដែលកំពុង​រង់ចាំធ្វើប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុ​ផ្សេងៗ អតិថិជនអាច រីករាយជាមួយ​កន្លែងរង់ចាំដ៏មានផាសុកភាព និងទំនើបបំផុត ហើយក៏អាចរីករាយទទួល​ទាន​កាហ្វេ និងទឹកផ្លែឈើដ៏ឈ្ងុយឆ្ងាញ់ពី​ហាង​ ​Coffee Hub ដែលមានទីតាំងនៅខាងក្នុងសាខាតែម្តង។
ថ្លែងក្នុងកម្មវិធីសម្ពោធសាខាថ្មីរបស់ធនាគារ វីង​ ឧកញ៉ា គិត ស៊ូឡា បានលើកឡើងថា៖ ធនាគារ វីង បានបង្ហាញពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់ខ្លួនក្នុងការគាំទ្រចក្ខុវិស័យរបស់ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប អន្តរជាតិ ក្នុងការធ្វើពិពិធកម្ម និងលើកកម្ពស់ផលប័ត្រឌីជីថលរបស់ខ្លួន។ ការរួមបញ្ចូលគ្នានៃសេវាកម្មតាមឌីជីថល និងនៅតាមទីតាំងនានារបស់ខ្លួន បានជំរុញឱ្យធនាគារ វីង អាចបង្កើនភាពប្រកួតបប្រជែងរបស់ខ្លួនកាន់តែខ្លាំងជាងមុន ហើយនេះក៏ជាមោទនភាពមួយសម្រាប់រ៉ូយ៉ាល់គ្រុបផងដែរ។
ឧកញ៉ា គិត ស៊ូឡា បានបន្ថែមថា៖ រូបខ្ញុំផ្ទាល់ ខ្ញុំពិតជាមានមោទនភាពយ៉ាងខ្លាំងដែលឃើញសមាជិករបស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបមានការរីកចម្រើន និងបានប្រើប្រាស់ជំនាញរបស់ខ្លួនដើម្បីគាំទ្រសហគមន៍នានា។ វាជាសក្ខីភាពមួយចំពោះការខិតខំប្រឹងប្រែរបស់ធនាគារ វីង ហើយក៏ជាតម្លៃរួមមួយដែលពួកយើងប្រកាន់ខ្ជាប់ផងដែរ
ដោយមានទ្រព្យសកម្មជិត ២ពាន់លានដុល្លារអាមេរិក ភ្នាក់ងារវីង ១១.០០០ទីតាំង ដៃគូ​អាជីវកម្មប្រមាណ ១៦៥.០០០ ព្រមទាំង​មានអតិថិជនប្រើប្រាស់ជាង ១៤,៥លានគណនី ធនាគារ វីង បានក្លាយជាធនាគារឌីជីថលរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
កិច្ចសហការជាយុទ្ធសាស្ត្រជាមួយដៃគូធំៗជាច្រើនដូចជា៖​ ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត Prudential (Cambodia) Life Assurance, ក្រុមហ៊ុន UnionPay, ក្រុមហ៊ុនវីសា, ក្រុមហ៊ុនម៉ាស្ទ័រកាត, ក្រុមហ៊ុន Alipay, ក្រុមហ៊ុន WeChat, ក្រុមហ៊ុន MoneyGram, ក្រុមហ៊ុន Western Union, ក្រុមហ៊ុន Ria និងក្រុមហ៊ុន Oracle ជាដើម បានជួយបង្កើនការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារ វីង មួយកម្រិតបន្ថែមទៀតក្នុងការផ្តល់នូវសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុមួយដែលផ្សាភ្ជាប់គ្នាទៅវិញទៅមកឥតអាក់ខាន។
សាខាថ្មីរបស់ធនាគារ វីង ក្នុងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ត្រៀមខ្លួនជាស្រេចដើម្បីដើរតួជាផ្នែកមួយដ៏សំខាន់ក្នុងការជំរុញភាពរីកចម្រើននៅក្នុងសហគមន៍ ក៏ដូចជាពង្រីកសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុប្រកប​ដោយ​ភាព​ងាយស្រួលប្រើប្រាស់ ដែលនឹងជួយជំរុញខេត្តនេះឆ្ពោះទៅរកអនាគតដ៏រុងរឿង

Full Banking Services of Wing Bank are now extended to Kampong Chhnang, supporting residents with their daily financial needs.  Wing Bank takes another bold leap forward with the opening of its new branch in the heart of Kampong Chhnang provincial city. This strategic expansion brings full banking services and innovative financial solutions to empower and […]
Published on: Jun 14, 2024
Full Banking Services of Wing Bank are now extended to Kampong Chhnang, supporting residents with their daily financial needs.
Wing Bank takes another bold leap forward with the opening of its new branch in the heart of Kampong Chhnang provincial city. This strategic expansion brings full banking services and innovative financial solutions to empower and support the local community, driving financial inclusion to new heights.
The grand opening was graced with presence of H.E. Sun Sovannarith, the Governor of Kampong Chhnang Province, Mr. Chheang Tola, Kampong Chhnang Branch Director of The National Bank of Cambodia, representing H.E Dr. Chea Serey, the Governor of The National Bank of Cambodia, and H.E. Dr. Mey Vann, Secretary of State of the Ministry of Economy and Finance and Secretary General of the General Secretariat of the Non-Bank Financial Services Authority.
The event was also witnessed with presence of Neak Okhna Kith Meng, Chairman of the Board of Directors of Wing Bank and CEO of the Royal Group of Companies, Lok Chumteav Neak Oknha Mao Chamnan, Chief Operating Officer of Wing Bank and Vice – Chairwoman of the Royal Group of Companies, Oknha Kith Sula, Chief Operating Officer of Royal Group International, and other distinguished guests.
H.E. Sun Sovannarith, Governor of Kampong Chhnang Province, expressed his appreciation to Wing Bank for the support and trust it has garnered from the public and for its ongoing expansion. He said, “I strongly hope that Wing Bank will play an integral role in providing comprehensive solutions in response to the financial needs of both the people and business owners across Kampong Chhnang Province.”
Mr. Chheang Tola, the Kampong Chhnang Branch Director of the National Bank of Cambodia, representing H.E. Dr. Chea Serey, the Governor of the National Bank of Cambodia, highly commended Wing Bank’s efforts to further expand its banking network. He said, “The new branch of Wing Bank has demonstrated remarkable progress and growth by creating a diverse range of new financial products and services, and expanding to Kampong Chhnang brings financial accessibility closer to the local community.”
Located just 50 meters away from Kampong Chhnang’s Independent Monument Roundabout, the new Wing Bank branch ensures easy accessibility and convenience for customers seeking a wide range of finance and banking products and services.
“I am filled with immense joy as Wing Bank embarks on contributing to the remarkable development of Kampong Chhnang province by introducing our state-of-the-art bank branch,” said Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank.
“We are dedicated to providing comprehensive banking services that empower the community, enabling them to have easy access to the essential financial solutions they need for their daily lives,” he added. “Together, we are building a future where everyone can thrive and prosper,”
Wing Bank, guided by the visionary leadership of Neak Oknha Kith Meng, has been at the forefront of digital solutions that enhance the lives of Cambodians for nearly 16 years.
“Wing Bank has demonstrated its dedication to supporting Royal Group International’s vision of diversifying and enhancing its digital portfolio,” Oknha Kith Sula addressed during the grand opening of the branch. “The distinctive blend of digital and physical presence that Wing Bank offers will boost its competitiveness and serve as a source of pride for the Royal Group.”
“I take great pride in seeing the members of Royal Group embrace growth and extend their expertise to support the community. It is a testament to their dedication and the shared values we hold,” he added.
Operating from Monday to Friday, 8 am to 4 pm, the branch offers a comprehensive range of services, including deposits, loans, insurance, domestic and international money transfers, utility payments, access to ATMs and Cash Recycling Machines, and more. While doing their banking transactions, customers can relax in a comfortable and plush waiting area while enjoying a cup of coffee from Coffee Hub inside the banking hall.
With nearly USD 2 billion in assets, over 11,000 agents, and about 165,000 merchants, serving over 14.5 million account users, Wing Bank has emerged as the fastest-growing digital bank in Cambodia.
Collaborations with global partners such as Prudential (Cambodia) Life Assurance, UnionPay, Visa and Mastercard, Alipay, WeChat, MoneyGram, Western Union, Ria, and Oracle further strengthen Wing Bank’s commitment to delivering seamless and interconnected financial services.
The new Kampong Chhnang branch is poised to play a pivotal role in fostering community growth and expanding financial accessibility, propelling the region towards a prosperous future.