Japan Money Express សហការជាមួយធនាគារ វីង សម្រួលការផ្ទេរប្រាក់ពីជប៉ុន មកកម្ពុជា
កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរួមគ្នានេះ ផ្តល់លទ្ធភាពដល់ពលរដ្ឋកម្ពុជា ដែលកំពុងរស់នៅ និងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន អាចផ្ទេរប្រាក់ដោយសុវត្ថិភាព និងចំណាយតិចបំផុត មកកាន់ក្រុមគ្រួសារនៅប្រទេសកំណើត។  ឥឡូវនេះពលរដ្ឋកម្ពុជាដែលកំពុងរស់នៅ និងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន  អាច​ផ្ទេរប្រាក់កាន់តែងាយស្រួលមក​កាន់ក្រុមគ្រួសារនៅប្រទេសកំណើតក្នុងឱកាសប្រារព្ធពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ តាមរយៈកិច្ចសហការរួមគ្នារវាងធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក និងក្រុមហ៊ុន Japan Money Express Co. Ltd ។   តាមរយៈភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងក្រោមអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា ដែលបានចុះហត្ថលេខានាពេលថ្មីៗកន្លងទៅនេះ គឺជាការរួមបញ្ចូលគ្នានូវសក្តានុពលរបស់ធនាគារ វីង ដែលជាធនាគារឌីជីថលរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សមួយនៅកម្ពុជា និងក្រុមហ៊ុន Japan Money Express ដែលជាស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុឈានមុខគេមានឯកទេសលើការផ្តល់សេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់អន្តរជាតិ មានមូលដ្ឋាននៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន។  គំនិតផ្តួចផ្តើមរួមគ្នានេះមានគោលបំណងបង្កើនជម្រើសនៃការផ្ទេរប្រាក់សម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជាដែលកំពុងរស់នៅ និងធ្វើការក្នុងប្រទេសជប៉ុន ដោយធានាឲ្យ​មានមធ្យោបាយផ្ទេរប្រាក់ដែលអាចទុកចិត្តបាន មានសុវត្ថិភាព និង តម្លៃសមរម្យ ដើម្បី​ផ្ទេរប្រាក់ត្រលប់ទៅស្រុកកំណើត ខណៈកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនេះត្រូវបានរំពឹងទុកថា នឹងជួយបង្កើនកិច្ចសហប្រតិបត្តិការសេដ្ឋកិច្ចឲ្យ​កាន់តែទូលំទូលាយ ក៏ដូចជាជួយសម្រួលប្រតិបត្តិការរវាងប្រទេសទាំងពីរកាន់តែងាយស្រួល។  លោក Ajeeb Gurung អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Japan Money Express បានសម្តែងការសាទរចំពោះកិច្ចសហការនេះ ដោយលោកបានលើកឡើងថា៖ “យើងខ្ញុំមានសេចក្តីរំភើបរីករាយដែល​បាន​ធ្វើដំណើរសហការ​ជាមួយធនាគារ វីង ខណៈពេលដែលយើងពង្រីកសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់មកកាន់ប្រទេសកម្ពុជា។ កិច្ចសហការជាយុទ្ធសាស្រ្តនេះ […]
ចេញផ្សាយនៅ: Apr 12, 2024
កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរួមគ្នានេះ ផ្តល់លទ្ធភាពដល់ពលរដ្ឋកម្ពុជា ដែលកំពុងរស់នៅ និងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន អាចផ្ទេរប្រាក់ដោយសុវត្ថិភាព និងចំណាយតិចបំផុត មកកាន់ក្រុមគ្រួសារនៅប្រទេសកំណើត
ឥឡូវនេះពលរដ្ឋកម្ពុជាដែលកំពុងរស់នៅ និងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន  អាច​ផ្ទេរប្រាក់កាន់តែងាយស្រួលមក​កាន់ក្រុមគ្រួសារនៅប្រទេសកំណើតក្នុងឱកាសប្រារព្ធពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ តាមរយៈកិច្ចសហការរួមគ្នារវាងធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក និងក្រុមហ៊ុន Japan Money Express Co. Ltd ។
តាមរយៈភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងក្រោមអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា ដែលបានចុះហត្ថលេខានាពេលថ្មីៗកន្លងទៅនេះ គឺជាការរួមបញ្ចូលគ្នានូវសក្តានុពលរបស់ធនាគារ វីង ដែលជាធនាគារឌីជីថលរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សមួយនៅកម្ពុជា និងក្រុមហ៊ុន Japan Money Express ដែលជាស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុឈានមុខគេមានឯកទេសលើការផ្តល់សេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់អន្តរជាតិ មានមូលដ្ឋាននៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន។
គំនិតផ្តួចផ្តើមរួមគ្នានេះមានគោលបំណងបង្កើនជម្រើសនៃការផ្ទេរប្រាក់សម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជាដែលកំពុងរស់នៅ និងធ្វើការក្នុងប្រទេសជប៉ុន ដោយធានាឲ្យ​មានមធ្យោបាយផ្ទេរប្រាក់ដែលអាចទុកចិត្តបាន មានសុវត្ថិភាព និង តម្លៃសមរម្យ ដើម្បី​ផ្ទេរប្រាក់ត្រលប់ទៅស្រុកកំណើត ខណៈកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនេះត្រូវបានរំពឹងទុកថា នឹងជួយបង្កើនកិច្ចសហប្រតិបត្តិការសេដ្ឋកិច្ចឲ្យ​កាន់តែទូលំទូលាយ ក៏ដូចជាជួយសម្រួលប្រតិបត្តិការរវាងប្រទេសទាំងពីរកាន់តែងាយស្រួល។
លោក Ajeeb Gurung អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Japan Money Express បានសម្តែងការសាទរចំពោះកិច្ចសហការនេះ ដោយលោកបានលើកឡើងថា៖ “យើងខ្ញុំមានសេចក្តីរំភើបរីករាយដែល​បាន​ធ្វើដំណើរសហការ​ជាមួយធនាគារ វីង ខណៈពេលដែលយើងពង្រីកសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់មកកាន់ប្រទេសកម្ពុជា។ កិច្ចសហការជាយុទ្ធសាស្រ្តនេះ បង្ហាញពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់យើងខ្ញុំក្នុងការបិទគម្លាតហិរញ្ញវត្ថុ ក៏ដូចជួយសម្រួល​ប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុ​ឆ្លងដែនកាន់តែងាយស្រួលជាងមុន។”
ពិធីចុះហត្ថលេខានេះ ធ្វើឡើងក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ទុយ រី ឯកអគ្គរាជទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាព នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ប្រចាំប្រទេសជប៉ុន។
ធនាគារ វីង ដែលជាធនាគារកំពុងទទួលបានការគាំទ្រទៅលើផលិតផល និងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពច្នៃប្រតិដ្ឋ ផ្តល់ដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុតាមមប្រព័ន្ធឌីជីថលងាយស្រួល ដែលធ្វើឱ្យការរស់នៅប្រចាំថ្ងៃរបស់ប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់រូបកាន់តែប្រសើរឡើង។ ជាមួយនឹងបណ្តាញដ៏ធំទូលាយនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ធនាគារ វីង បានតាំងចិត្តខ្ពស់ដើម្បីបំពេញ​តម្រូវការរបស់អតិថិជនរបស់ខ្លួន។
លោក ឈុន វឌ្ឍនភក្តី អគ្គនាយករង ធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “ តាមរយៈកិច្ចសហការរបស់ធនាគារ វីង ជាមួយក្រុមហ៊ុន Japan Money Express យើងមានគោលបំណងផ្សារភ្ជាប់គម្លាតរវាងប្រជាជាតិ និងជួយសម្រួលដល់ប្រជាជនកម្ពុជាដែលកំពុងរស់នៅ និងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន ដើម្បីធានាបានថា ថវិកាដែលរកបានដោយលំបាករបស់បងប្អូនខ្មែរនៅប្រទេសជប៉ុនត្រូវបានផ្ទេរដោយសុវត្ថិភាព ហើយចំណាយថ្លៃសេវាតិចតួច ដើម្បីផ្គត់ផ្គង់គ្រួសារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ កិច្ចសហការនាពេលនេះ យើងខ្ញុំជឿជាក់ថា នឹងផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ដល់សង្គម ហើយថែមទាំងបង្កើនការផ្សារភ្ជាប់អ្នកប្រើប្រាស់នៅក្នុងប្រព័ន្ធហិរញ្ញវត្ថុ ក៏ដូចជាជំរុញកំណើនបរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុផងដែរ។”
យោងតាមការចេញផ្សាយ​សារព័ត៌មាននៅកម្ពុជា បានបង្ហាញថា  ពលរដ្ឋកម្ពុជាប្រហែលជិត ៣០.០០០ នាក់ ដែលភាគច្រើនជានិស្សិត អ្នកហាត់ការ និងសិក្ខាកាមដែលកំពុងរស់នៅ និងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសជប៉ុនគិតត្រឹមខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣។ តាមរយៈភាពជាដៃគូនេះ ពលរដ្ឋកម្ពុជាដែលរស់នៅក្នុងប្រទេសជប៉ុនអាចធ្វើការផ្ទេរប្រាក់បានយ៉ាងងាយស្រួលដោយគ្រាន់តែទៅកាន់សាខា ឬបញ្ជរណាមួយរបស់ក្រុមហ៊ុន Japan Money Express ឬចូលទៅកាន់អេប JME Remittance នៅលើស្មាតហ្វូន ហើយបន្ទាប់មក ជ្រើសរើសជម្រើសនៃការផ្ទេរប្រាក់។ អតិថិជន អាចធ្វើការផ្ទេរប្រាក់ ដោយផ្ញើចូលក្នុងគណនីធនាគារ វីង របស់សមាជិកគ្រួសាររបស់ពួកគេ នៅស្រុកកំណើតដោយផ្ទាល់ ហើយអាចពិនិត្យទឹកប្រាក់នោះ បានភ្លាមៗតាមអេប Wing Bank នៅលើស្មាតហ្វូន។ ម្យ៉ាងវិញទៀត អតិថិជនក៏​អាចផ្ញើប្រាក់មកសមាជិកគ្រួសារតាមរយៈសេវាភ្នាក់ងារ​ដែលមធ្យោបាយនេះ សមាជិកគ្រួសារ នៅស្រុកកំណើតនឹងទទួលបាន លេខកូដសម្ងាត់ ៨ខ្ទង់ ហើយអាចប្រើប្រាស់លេខកូដនោះ ដើម្បីដក សាច់ប្រាក់ជារៀល ឬដុល្លារ ជាមួយនឹងបណ្តាញភ្នាក់ងារវីង ១១.០០០ កន្លែងនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។
តាមរយៈការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាទំនើប និងរចនាសម្ព័ន្ធដ៏រឹងមាំ ទើបធ្វើឱ្យក្រុមហ៊ុន Japan Money Express និងធនាគារ វីង មានគោលដៅបង្កើតមធ្យោបាយថ្មីនៅក្នុងសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់អន្តរជាតិ ដែលឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការដែលកំពុងកើនឡើងរបស់អតិថិជន។ ស្ថាប័នទាំងពីរមានក្តីរំពឹងយ៉ាងមុតមាំក្នុងការប្រើប្រាស់សក្តានុពល និងជំនាញ ដើម្បីជំរុញភាពច្នៃប្រតិដ្ឋ បរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុ ក៏ដូចជារួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចរបស់ប្រទេសជប៉ុន និងប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។

Japan Money Express Join Hands with Wing Bank for Money Transfers
This joint effort empowers Cambodian residing and working in Japan to securely and cost-effectively send hard-earned money back home to loved ones.     Cambodian living and working in Japan can now experience greater freedom and peace of mind when sending money back home to their loved ones during the Khmer New Year celebrations and beyond, […]
Published on: Apr 12, 2024
This joint effort empowers Cambodian residing and working in Japan to securely and cost-effectively send hard-earned money back home to loved ones.
Cambodian living and working in Japan can now experience greater freedom and peace of mind when sending money back home to their loved ones during the Khmer New Year celebrations and beyond, thanks to a collaborative effort between Wing Bank (Cambodia) Plc. and Japan Money Express Co. Ltd (JME).
The strategic partnership, established by a recently signed Memorandum of Understanding (MoU), combines the strengths of Wing Bank, one of Cambodia’s fastest growing digital banks, and JME, a leading financial institution specializing in international remittance services based in Japan.
This joint initiative aims to increase the remittance options available to Cambodians living and working in Japan, ensuring that they have a reliable, safe, and cost-efficient means of transferring money home, while fostering greater economic cooperation and facilitating seamless transactions between the two countries.
President of Japan Money Express Mr. Ajeeb Gurung, expressed his enthusiasm about the collaboration, stating, “We are thrilled to embark on this journey with Wing Bank (Cambodia) Plc. as we extend our remittance services into Cambodia. This strategic collaboration underscores our commitment to bridging financial gaps and facilitating international transactions with ease.”
The signing ceremony, graced by H.E Tuy Ry, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Cambodia to Japan, was deemed an honorable event, symbolizing the significance of this partnership.
Wing Bank, renowned for its innovative financial products and services, provides convenient access to digital solutions that improve the daily lives of every Cambodian. With an extensive network across Cambodia, the bank is well-positioned to serve the needs of its customers.
“Through our collaboration with Japan Money Express, we aim to bridge the gap between nations and empower Cambodian residing and working in Japan to ensure their hard eared money is transferred safely and cost-effectively to support their families back home,” said Mr. Vattanak Phakdey Chhun, Deputy CEO of Wing Bank. “Together, we will drive positive social impact and create a more connected and inclusive financial ecosystem.”
According to Cambodia’s media reports, there are nearly 30,000 Cambodian citizens, primarily students, interns, and trainees, living and working in Japan as of December 2023. With this partnership, they now have the convenience of visiting any ATM or branch of Japan Money Express to send money through Wing Bank. They have the option to send money directly to their family’s Wing Bank account and receive a smartphone notification upon arrival, or they can choose cash pick-up, where their family will receive an 8-digit code to withdraw at any of the over 11,000 Wing Outlets across Cambodia.
Leveraging advanced technology and robust infrastructure, Japan Money Express and Wing Bank aim to establish new benchmarks in international remittance services, meeting the evolving needs of their customers. Both institutions eagerly anticipate harnessing their strengths and expertise to drive innovation, foster financial inclusion, and contribute to the economic development of Japan and Cambodia.